Kremlerin son kullanma tarihleri

Bakım ürünleri ve kremlerin son kullanma tarihleri hakkında bilgi

Güneş kremi kullanırken son kullanma tarihine dikkat

GEÇEN YAZ ALDIĞIN GÜNEŞ KREMİNİ KULLANMAK YANLIŞ
DOĞRU: Güneş kremleri yalnızca 6 ay tazeliğini ve etkileyiciliğini sürdürür. Bu yüzden son kullanma tarihi geçen güneş kremini mutlaka atmalısın. Eğer koruyucu güneş kreminin üstünde tarih yazmıyorsa, yeni bir güneş kremi satın al ve üstüne satın aldığın tarihi yazarak cildini koru.

Bakım Ürünlerinin Ömrü

Kremlerin son kullanma tarihlerine dikkat edin

Ambalajların üzerindeki son kullanma tarihleri açılmamış ürünler için geçerlidir. Kullanmaya başladığınız kremlerin ka*paklarını dikkatlice kapatmayı ve ürünü üç ay içinde tüketmeyi ihmal etmeyin, özellikle de oda sıcaklığında saklıyorsanız. Çün*kü ortam ne kadar sıcaksa bakterilerin oluşma riski de o kadar fazladır. Doğal kozmetikler de ise risk oranı daha da artar. Ken*di imalatınız olan kremleri ise anında kullanmalı ya da dondur*maksınız.

Bozuk olduğunu düşündüğünüz hiç bir maddeyi vücudunuza sürmeyin sakın.
Yüzden ne farkı var ayak derisinin, hem daha ince ve yağ hücresi yok. Sonuçta önemli olan bozuk maddeyi vücut içine almamak yüze sürmemek değil.

Kozmetik Ürünleri Saklama Yolları

İyi muhafaza edilemeyen kozmetik ürünler kısa zamanda bozulur ve etkinliklerini kaybeder.

Bu ürünler cildimize fayda sağlayamayacağı gibi zarar da verebilirler.

Son kullanım tarihini kontrol edmeli kullanım suresi az kalmış ürünleri almamalıyız. Bozulmuş olan ürünün kokusu, kıvamı, rengi değişir. Su ve yağ ayrılmış halde görülür.

* Aldığınız ürünün üzerinde muhafaza önerileri vardır. Güneşten koruyun, soğukta veya oda ısısında koruyun gibi. Bu önerilere uymak ilk şarttır.

* Ürünün içinde bakteri ürememesi için ürün parmakla değil spatula ile alınmalı kapak içine temas edilmemelidir.

* Ambalajından çıkarılmadan kullanılan ürünler daha iyi korunur.

* Ürünler aşırı sıcak ve soğuktan, nemden korunmalıdır.

* Küçük boy ürünler tercih edilmelidir.

* Ürüne başka ürünler veya su ilave edilmemelidir.

* Açılmış ambalajlı ürünler satın alınmamalıdır.

Son kullanma tarihi geçmiş ürünlere yıl sonu temizliği…

Aslında kremlerin hepsinde son kullanma tarihler yazıyor ama dediğin gibi çok gizli bilgi gibi saklanarak yazılıyor, yani yediğimiz makarna da bile koca koca yazarlar, onlar son kullanma tarihleri geçince zararlı da bunlar değil gibi. Ama dikkatli bakınca görülüyor. Bazen de hangi harfin hangi sayının ne anlama geldiğini bilmediğimizden göremiyoruz, aslında gözümüzün önünde ne olduğuna anlam veremediğimiz harfler sayılar.. :1shok: Bi ara resimlerini çeker eklerim son kullanma tarihlerini nerelere nasıl yazıyorlar, tabi elimde olan ürünlerden..
Ayrıca günü geçmiş ürünleri neden ayaklarda kullanıyorsunuz ki.. O tarihler sadece yüz ya da eller için geçerli süreler değil ki.. fisfisfis Sonuçta yüzümüz kıymetli de ayaklarımız değil mi? Belki de ben ayaklarımdan çok çektiğim için böyle düşünüyorum ama o kremler kimyasal ve artık özelliklerini yitirdikleri hatta zararlı olabilcekleri tarihler onlar, ayaklarıma da yüzüme verdiği zararı verebileceğini düşünüyorum, evet etkisi daha az görünür ama ne bileyim benim hiç aklıma gelmemeişti böyle bir şey, ben mi yanlış düşünüyorum acaba?

paylaş:

Yorum Yap