Köpek’ten ibretlik vefa örneği! Ölen kardeşinin başında iki gün bekledi!

Şimdi sizlere öyle bir olaydan bahsedeceğim ki, sakın ola okurken kardeşine çok bağlı ve vefakar bir insanın başrolde yer aldığı bir romanı okuduğunuzu felan zannetmeyin. Bilakis insan olmasa da insanların en iyi dostu olarak bilinen bir köpekten hem de yavru bir köpekten söz ediyorum. Bu köpek öyle bir vefa örneği gösterdi ki bir çok insan okurken bunları okuyup da acaba insanlığından utanan kaç kişi vardır diye merak edebilir. Demek ki köpekler boşuna insanın en iyi dostu olmakla ünlü olmamışlar. Bizlere bir çok özelliği ile benzedikleri için bizim güvenimizi kazanmayı başarmışlar…

Kardeşini yalnız bırakmak istemedi

Çin’in Sichuan eyaleti!ndeki Pixian eyaletinde 3 aylık bir yavru köpek, 2 gün boyunca ölen kız kardeşinin yanından ayrılmadı.

Dişi yavruya araba çarpıp ölünce, erkek kardeşi yolun ortasında onunla beraber yattı ve 2 gün boyunca yanından ayrılmadı.

Kardeşini yalnız bırakmak istemedi

Bir araba yaklaştığında, ölen kardeşini korumak isteyen yavru, arabalara havladı ve yoldan geçenler tarafından böylece fark edildi.

Kardeşini yalnız bırakmak istemedi

Köpeklerin yolda yattığını gören birisi en sonunda arabasını durdurup ölü köpeği yolun dışına taşıdı. Bir sonraki gün ise, başka biri köpeği gömmek için çukur açtı. Fakat yavru köpek, bu sefer de çukura atlayarak, kız kardeşini yine yalnız bırakmak istemedi.

Kardeşini yalnız bırakmak istemedi

En sonunda kahverengi yavru, civardaki bir hayvan barınağının çalışanları tarafından bakımı yapılmak üzere götürüldü.

paylaş:

Yorum Yap