Kıvırcık saçların elektriklenmesine çözüm

Bu yazıda saç elektriklenmesine bitkisel çözüm, saç elektriklenmesine çözüm, saç elektriklenmesine maske, saç elektriklenmesine kesin çözüm, saç elektriklenmesine , saç elektriklenmesi BİTKİSEL, saç elektriklenmesine bitkisel çözüm kürleri, saç elektriklenmesine kür, sa, bitkisel saç elektriklenmesine çözüm, saç elektriklenmesine çözüm gibi konu başlıkları yer almaktadır.

Saçlarım çok elektrikleniyor

Saçların elektriklenmesi çeşitli nedenlere bağlı. Ancak en önemli neden, yanlış yıkama ve tarama. Saçınızı çitileyerek yıkıyorsanız, elektriklenmesi ve kabarması normal. Aynı zamanda metal saç fırçaları ve kuru fırçalama saçı
elektriklendiriyor. Kullandığınız saç fırçası kıldan ya da ahşaptan olmalı. Bunu önlemek için saçınızı yumuşak bir şekilde yıkayın. Tarama aşamasında ise fırçaya bir miktar saç kremi sürün. Krem, saçın elektriklenip kabarmasını
önler.

Kıvırcık Saçlar Elektriklenmesin

Sıcak ve nem her türlü saçın elektriklenmesine neden olur ama belki de en fazla kıvırcık saçların. New York’un en önemli salonlarının uzmanlarına elektriklenmeyi önleyici sırlarını sorduk: Dalgalarınızı çevirin. Nemlendirici bir şampuan ve derin bir krem

Sıcak ve nem her türlü saçın elektriklenmesine neden olur ama belki de en fazla kıvırcık saçların. New York”un en önemli salonlarının uzmanlarına elektriklenmeyi önleyici sırlarını sorduk:

Dalgalarınızı çevirin. Nemlendirici bir şampuan ve derin bir krem kullandıktan sonra saçlarınızı tarayın ve havluyla kurulayın. Her yerine jöle sürün ve parmaklarınızın etrafında sararak bütün bölümlerini kıvırın. Eğer tekdüze bir görünüm istemiyorsanız, ince saçlarınızın yanında kalın kıvırdığınız kısımlar olsun.

Parmak tarak. Saçlarınıza nemlendirici krem uyguladıkatn sonra daha ıslak ken geniş dişli bir tarakla tarayın. Şeklillendirici ürün sürün (Jöle yada köpük) ve parmaklarınızla tarayın. Sakın fırçalamayın!

Saçlarınıza dokunmayın. Bir kere saçlarınız kuruduktan sonra dokunmayın. (dokunmak elektriklenmeyi artırabilir.) Eğer tazelenmek istiyorsanız, dalgalarını dikkalice parmaklarınızla ayırın. Ya da hafifçe sprey sıkın ve dalgalar güçlendirmek için hafifçe buruşturun.

Nemi uzak tutun. Saçlarınızın nemle deliye dönemsinin nedeni, havadaki nemin saçın gövdesini genişletmesidir. Eğer saçlarınız krem doluysa nemin girmesi daha zordur. Yazın haftalık iyi kremlenmiş bir uygulama yapın. Her zaman nemlendirici bir şampuan ve krem kullanın. Eğer saçlarınız kalınsa, durulanmayan bir krem tercih edin.

Saç tipinize uygun ürünler kullanın. Eğer saçlarınız inceyse, fazla krem kullanmamak konusunda dikkatli davranın. Jöle yerine köpük gibi hafif bir şekillendirici ürün kullanın.

Dalga canlandırıcı bir ürün deneyin. Bazen “hacim verici” olarak adlandırılan ve eczanelerde bulunan bu ürünler dalgaları belirginleştirir ama sert yapmazlar. Bunları ıslak saça diplerden uçlara doğru uygulayınız. Dalgalarınızı ellerinizle gevşeterek doğal olarak kurumasını sağlayın.

Saçlarınızı kıvırın. Daha uzun zaman alır ama bigudi ya da maşa da dalgalarınızı belirginleştirirken elektriklenmeyi de azaltır.

Doğru saç kesimini bulun. Bir kuaför saçı elektriklenmeyi artıracak ya da azaltacak şekilde kesebilir. Tıraş makinesi ile kesilmiş çok kıvırcık saç elektriklenebilir, örneğin. (traş makinesine kırıklara yol açabilir.) Öte yandan, Eğer uzun kıvırcık saçlarınız varsa kuaför katlı açılar vererek dalgalarınızı artırabilir. Eğer kıvırcık saçlarınızı artıran bir kesim istiyorsanız bunu kuaförünüze söylemeyi unutmayın!

Saç elektriklenmesi nasıl önlenir

SAÇ ELEKTRiKLENMESİ NEDEN OLUR ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ NELERDİR
Saçlardaki elektriklenme saçların kabarmasına ve bakımsız görünmesine neden olur. Saçların şekil alması zorlaşır ve mat bir görünüm almaya başlar. Peki saçlardaki elektriklenme neden olur sebepleri nelerdir. Saçların elektriklenmemesi için neler yapılmalıdır.Saç elektriklenmesine çözüm yöntemlerini açıklayalım.

Saçınız çok fazla elektrikleniyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Genetik özellikler etkili olabileceği gibi kurutma ve tarama işlemi de elektriklenmeye sebep olur. Saçların elektriklenmesi daha çok kıvırcık saçlarda görülen bir problemdir. Eğer saçınız çok fazla sıcağa maruz kalıyorsa örneğin her gün fön çektiriyor ya da saçınızı kuru haldeyken tarıyorsanız kırılmalar meydana gelir. Kırılmalar da elektriklenmeye yol açar. Bu durumda yapmanız gereken daha az şampuan kullanmak, daha az krem sürmek ve saçınızı iyice durulamak olmalıdır. Bazı şampuanların içeriğinde çok sert maddeler olabilir, bu da saçınızın kurumasına ve elektriklenmesine neden olabilir. Uygun saç bakım ürünleri kullanmalıyız. Saçlarımızı kuru kuru taramayalım ve çok sık fön çektirmeyelim. Saçlarımızın kırılmasını önlemek saç elektriklenmesinden kurtulmak demektir. Mümkün oldukça saçı güçlendiren şampuanla saçlarımızı yıkayarak kırılmasını önlemek gerekir.

 

Saç elektriklenmesine çözüm

Saçlarda oluşan elektriklenmeyi ciddiye alın.

Saçınız çok fazla elektrikleniyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Genetik özellikler etkili olabileceği gibi kurutma ve tarama işlemi de elektiriklenmeye sebep olur. Saçların elektriklenmesi daha çok kıvırcık saçlarda görülen bir problemdir. Eğer saçınız çok fazla sıcağa maruz kalıyorsa örneğin her gün fön çektiriyor ya da saçınızı kuru haldeyken tarıyorsanız kırılmalar meydana gelir. Kırılmalar da elektriklenmeye yol açar. Bu durumda yapmanız gereken daha az şampuan kullanmak, daha az krem sürmek ve saçınızı iyice durulamak olmalıdır. Bazı şampuanların içeriğinde çok sert maddeler olabilir, bu da saçınızın kurumasına ve elektriklenmesine neden olabilir.

 

 

paylaş:

Yorum Yap