Kışın hasta olmamak için bu önerilere dikkat!

Kış hastalıklarına yakalanmamak için neler yapmalıyız?

Kışın üşütmemek ve hastalanmamak için yapılması gerekenler,

Kışları hastalıktan nasıl korunuruz?

Kış mevsiminin gelmesiyle soğuyan hava nedeniyle grip ve nezle gibi basit hastalıklara daha sık yakalanıldığını kaydeden Ayalp, bu hastalıklarla başa çıkabilmek için bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi çok önemli.

İnsanların hastalık riskine karşı mecbur kalmadıkça toplu yerlere girmemesi gerekiyor.

Alışveriş merkezlerine, sinema gibi yerlere pek girilmemelidir. Özellikle hamilelerin, yaşlıların, çocukların, kronik bronşiti, astımı, şeker ve kan hastalığı olanların buna daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Dengeli beslenmedeki kastımız, bütün sebze, meyvelerden ve yiyeceklerden insanın ihtiyacı olduğu kadarını almasıdır. Özellikle bu kış aylarına girerken daha fazla sebze ve meyve tüketilmeli ve C vitamini alınmalıdır.


Kış Hastalıklarından Nasıl Korunuruz

Soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarından nasıl korunuruz

-C Vitamini Almaya Özen Gösterin.

Bol bol C Vitamini alarak(portakal,mandalina…)düşen vücut direncinizi bu yolla arttırabilirsiniz.Bu sayede yakalandığınız grip vb… hastalıklardan korunmanız ve kurtulmanız daha kolay olacaktır.

-Egzersiz Planınızı Ayarlayın.

Günlük egzersizlerle kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.Kalp vb… organlarınızın sağlıklı bir şekilde çalışması için egzersizlerinizi ihmal etmeyin.

-Kalın giyinin

-Kişisel Bakımınıza Dikkat Edin.

Kişisel bakımınız bu konuda en önemli unsurlardan bir tanesi…

-Ellerinizi Mutlaka Yıkayın.

Eller,mikropların bulunduğu en tehlikeli kısımlardan bir tanesidir.Bu yüzden yemek vs… yemeseniz bile her 30 dakikaya bir veya her saat başı ellerinizi yıkamanız sizler için faydalı olacaktır…

-Kapalı Ortamlarda veya Havasız Ortamlarda Çok Bulunmayın.

Kapalı ortamlar,kısaca havalandırılmamış ortamlar sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.Bu yüzden açık alanları veya işiniz gereği kapalı ortam zorunluysa pencere ile 10-15 dakika ortamı havalandırmanız faydalı olabilir.

paylaş:

Yorum Yap