Java, Python ve JavaScript İçin Harika Alıştırmalar (Ücretsiz Web Uygulama)

Programlama becerilerinizi geliştirmek amacıyla alıştırma yapmak için Edabit (edabit.com) sitesinden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz olarak kaydolduktan sonra tercih ettiğiniz programlama dilini seçin ve çok sayıda kaliteli alıştırmaları kullanmaya başlayın. Yazacağınız kodları noktalı boşlukların üzerine yazarak doğrudan doğruya test ediyorsunuz. Siz kodu yazıp test ettiğiniz zaman, kodunuz otomatik olarak çalıştırılır ve doğru olup olmadığı belirtilir.

Mesela girilen sayı ne olursa olsun, tek mi yoksa çift mi olduğunu gösteren bir fonksiyon yazmanız istenirse, siz her zaman tek sonucunu veren bir fonksiyon yazarak hile yapabilirsiniz. Fakat bu durumda, testin ancak yarısı kadarında başarılı olabilirsiniz. Eğer doğru şekilde kodlarsanız, testi tamamen başarılı bir şekilde geçersiniz.

Üstelik başarılı olduğunuz müddetçe puanlarınız artar ve genel sıralamadaki yeriniz yükselir. Böylece bu siteyi kullananlar arasında zirveye oturabilirsiniz. Eğer soruları çözmekte zorlanırsanız, yorum yazarak yardım isteyebilirsiniz. Böylece diğer kullanıcılar size doğru yolu göstererek yardımcı olur ve daha iyi öğrenmiş olursunuz.

Edabit isimli bu ücretsiz web uygulaması programlamayla ilgilenen herkese kendini geliştirme şansı tanıyor.

paylaş:

Yorum Yap