İphone format atma, iphone fabrika ayarlarına döndürme, iPhone’u sıfırlamak nasıl yapılır

Etiketler; iphone resetleme, iphone fabrika ayarlarına dondurme, iphone reset, iphone format atma, iphone 4 reset nasıl yapılır, iphone 3 format atma, iphone 4 fabrika ayarlarına döndürme, iphone nasıl resetlenir, iphone format nasıl atılır, iphone reboot nasıl yapılır.

iPhone’u sıfırlamak . Rehberi topluca silmek vb.

Ana menüden ,

Ayarlar – Genel – Sıfırla – Tüm içerik ve ayarları sıfırlaseçeneğini seçerek iPhone içerisinde bulunan rehber, fotoğraf, sms ,notlar, takvim vs. gibi tüm kişisel bilgileriniz ve kablosuz ağ parolası, duvarkağıdı seçimi gibi mevcut ayarları silebilirsiniz . Bu işlem yüklenmiş olan programlar (App Store), sim kilidi, türkçe dil vs. gibi yapılan yüklemeler için bir sakınca oluşturmamaktadır . Ancak aşağıdaki uyarıyı dikkate alınız.

Dosya sistemi açık bir iPhone’da iPhoneBrowser ile rehber, sms gibi bilgilerin tutulduğu veritabanı dosyalarına teker teker ulaşarak silme işlemi yapabilirsiniz .

Örn : var/root/Library/AddressBook dizini altından AddressBookImages.sqlitedb ve AddressBook.sqlitedb adlı dosyalar sildikten sonra iPhone’u yeniden başlatınız .

Uyarı : iPhone’unuzda Cydia ve Installer yükleme ortamları mevcutsa dosya sistemi açık demektir. Ancak bu durumda cihazınızın elma logosunda kilitlenme ihtimali vardır.

İPhone Nasıl Reset Atılır

İPhone için cep bilgisayarı diyebiliriz nasıl ki bilgisayarımız zamanla yavaşlar format çekip sistemini yeniden yükleriz İPhone de zamanı geldiğinde tıpkı bilgisayarda olduğu gibi sistemini yenilememiz gerekir. Birkaç basit işlemle İPhonenizi ilk alındığı gün gibi yapabilirsiniz. İşte detaylar…

iPhone ‘un ortasındaki yuvarlak tuşu ile beraber üst kısmındaki açma kapama tuşuna fotoğraftaki gibi aynı anda yaklaşık 10-15 sn kadar basılı tutunuz.

iPhone bilgisayar mantığıyla çalışan mobil bir cihaz . Tıpkı bilgisayarımızdaki gibi giriş çıkış birimleri, işletim sistemi, kendi tarayıcısı ve uygulamaları mevcut. Bu demek oluyor ki bilgisayarda yaşanması olası yazılımsal ve donanımsal problemlerin benzerleri iPhone içinde geçerli.

Installer’dan yükleme yaptınız ve bir gariplik hissediyorsanız, son yüklediğiniz uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında donma, kilitlenme vb. sorunlar yazılımsal kaynaklı ise iPhone’u tam olarak yeniden başlatmanız ile giderilebilir. Bu durumda veri kaybı yaşamazsınız. iTunes üzerinden Restore veya Update etme gibi bir işlem yaptığınız takdirde cihazın kutudan çıktığı ilk haline döneceğini ve kişisel verilerinizi kaybedebileceğinizi unutmayın.

Etiketler:iphone  fabrika ayarlarına geri dön,iphone  fabrika ayarları şifresi, iphone format atmak nasıl yapılır, iphone a nasıl format atılır

paylaş:

Yorum Yap