iPhone 4S ve Galaxy S 2 Satış Rakamları, Hangisi Ne Kadar Sattı, Kaç Adet Satıldı

iPhone 4S mi yoksa Samsung Galaxy S 2 mi daha çok sattı! Hangisi satış rekorları kırdı! İşte gerçek satış rakamları:

Yeni nesil iPhone modeli 4S, ilk haftasonunda 4 milyon adetlik satış rakamına ulaştı. Kendi rekorunu kıran Apple, iPhone 4’te ilk haftasonunda 2 milyon satmıştı.

Yeni model geçen cuma günü ABD ile birlikte Avusturalya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya ve İngiltere’de satışa sunulmuştu.

Konuyla ilgili olarak Apple adına açıklama yapan Philip Schiller, “iPhone 4S, ilk haftasonunda 4 milyon adet satarak çok iyi bir başlangıç yaptı. Bu rakam iPhone 4’ün ilk haftasonunda ulaştığı rakamın tam 2 katı” dedi.

Öte yandan Apple, iPhone 4S ile kullanıma sunulan yeni nesil işletim sistemi iOS 5’i kullananların sayısının 25 milyona ulaştığını açıkladı. Benzer şekilde yeni nesil bulut hizmeti iCloud kullananların sayısı ise 20 milyon oldu.

İki günlük satışlar gerçekten çok yüksek ve rakiplerine göre büyük bir rakam. Örneğin Samsung’un Galaxy S II modeli 5 ayda 10 milyon adetlik satış rakamına ulaşabilmişti.

Rakamlar yalan söylüyor olamaz.

Samsung’dan, Apple’ın “4S fırtına gibi satıyor” açıklamalarına cevap geldi. İşte Galaxy S gerçeği!

Uzun zamandır açıklama yapmayan Samsung, Apple’ın yaptığı detaylı satış rakamı açıklamalarına sonunda bir cevap verdi. Samsung’un Galaxy S ve Galaxy S II isimli akıllı telefonları şu ana kadar toplam 30 milyon adet sattı ve bu satışın 20 milyonu Galaxy S’e ait. 2010 yılında piyasaya çıkan cihaz, Samsung’un ürettiği en çok satan akıllı telefon konumunda fakat 2011’in ilk çeyreğinde piyasaya çıkan Galaxy S II şimdiden 10 milyon adet satmış durumda ve bu miktar da Samsung’un tarihindeki en hızlı satış rakamı anlamına geliyor.

Tabii ki Samsung artık daha rahat ve rakibi olan iPhone 4S ile arasındaki farkları ortaya koyabiliyor. Samsung’un yaptığı bir istatistik çizelgesinde; Galaxy S II’nin gerçekte 4G bağlantısı olan WiMax’i desteklediğini, çok daha geniş bir ekrana ve takıp – çıkarılabilir bir pile sahip olduğunu, ayrıca yetmezmiş gibi rakibinden daha hafif olduğunu gözler önüne serdi.

Samsung cephesinde gözler artık 19 Ekimde kullanıcılara sunulacak olan Ice Cream Sandwich güncellemesine çevrilmiş durumda. Bakalım yeni güncelleme ile Samsung bir adım daha ileriye gidebilecek mi?

 

paylaş:

Yorum Yap