Internet Explorer 9 (Windows7) 2012 Türkçe İndir 32 Bit Son Sürüm

Internet Explorer 9 Ekran Görüntüsü

indir.jpg (240×58)

Tarayıcı rekabetinde yeni bir destan başlıyor. Internet Explorer 9 sanal alemin en gelişmiş teknolojilerini bir araya getirdi. En son web standartlarını destekleyen Internet Explorer 9, gelişmiş JavaScript motoru, HTML5 standardı ve donanımın gücünü son sınırlarına kadar zorlayan gelişmiş teknolojileri ile web tarayıcı dünyasında yeni bir çağ açmaya hazırlanıyor.

Internet Explorer 9’da yenilikçi teknolojilerin sınırı yok. Internet Explorer 9 Platform Preview ile birlikte gelen Chakra adını taşıyan yeni JavaScript motorunun, yapılan testlerde Java ağırlıklı siteleri web tarayıcıya müthiş bir hızla yüklediği görüldü.

Yapılan bazı testler, IE8’in en yakın rakibinden yaklaşık iki kat yüksek performans gösterdiğini ortaya koyarken, bu alanda IE8’den daha iyi sonuç veren Internet Explorer 9’un gerçek zamanlı Java uygulamalar için rakipsiz bir web tarayıcı olarak kabul göreceğini gösteriyor.

Internet Explorer 9’un günümüz web teknolojilerine verdiği destek sadece gelişmiş JavaScript ile sınırlı değil. Yeni nesil web sayfası yazım dili HTML5’i doğrudan tanıyan IE9, aynı zamanda DOM, CSS3, SVG ve XHTML standartlarını da destekliyor.

Platformlar arasında kesintisiz ve sorunsuz çalışabilen web yazım dili HTML5, hızla internet dünyasının temel standartlarından biri haline gelirken, Internet Explorer 9’un desteklediği SVG, web sayfalarında farklı belge yapılarını, özel şekilleri, koordinat sistemlerini, ölçü ve uzunluk birimlerini kullanmayı sağlıyor.

Yeni web tarayıcı CSS 3.0 desteği ile yuvarlak köşeli şekilleri, gerçek renk skalalarını ve opaklık gibi değişik renk ayarlarını kullanan dışarıdaki dünyayı daha iyi yansıtan farklı programlama arabirimlerinin yazımını kolaylaştırıyor.

indir.jpg (240×58)

paylaş:

Yorum Yap