İnşirah suresi neden okunur, ne için ne zaman okunur

Bu konumuzda inşirah suresi hangi durumlarda okunmalıdır, inşirah suresini nerede ve ne zaman okumalıyız, inşirah suresini okuyacağımız yerler, inşirah suresi  neden okunur, inşirah suresi  ne için niçin okunur, inşirah suresini hangi amaçla ne yapmak için okuyoruz gibi konulara değineceğiz.

İnşirah Suresi farz namazlarının ardından 3-5 veya 7 defa okunur.Kişi yembellikten, kederden kurtulur,rızkı artar

Sıkıntıdan kurtulmak veya müşkil bir işi olan 2 rekat ALLAH rızası için namaz kılıp, 152 İnşirah Suresini okur ve dua ederse müşkilattan ve sıkıntıdan kurtulur.

Unutkanlığı gidermek için bir kaba yazılıp, zemzem veya yağmur suyu ile yazı silinip, içen kişinin hafızası kuvvetlenir.

inşirah suresini her gün duha vaktinde ikiyüzer defa okumaya devam eden kimse bazı esrarı ilahiyyeye vakıf olur.Kim bu sureyi beş vakit namazlardan sonra okumaya devam ederse,Cenab-ı Hak işlerinde ona kolaylık verir ve rızkını çoğaltır,sıkıntısını giderir,ummadığı yerden rızıklandırır.

İnşirah suresi sırrını öğrenince çok şaşıracaksınız!! TIKLAYINIZ!!!

İnşirah Suresinin Fazileti

OKUNUŞU:Elem neşrahleke sadrak.Ve veda’na anke vizrak.Elleziy engada zahrak.Ve rafa’na leke zikrak.Fe inne meal usri yüsran innemeal usri yusra.Fe ıza ferağte fensab ve ila rabbike ferğab.

MANASI:(Habibim) biz senin sineni açmadık mı?Ve yükünü indirdik.O yük ki senin sırtına ağır gelmişti.Ve senin değerini yükselttik.Güçlükle beraber muhakkak bir kolaylık vardır.Tebiğden fariğ olduğunda ibadet et.Ve her işinde Rabbine sarıl.

Bu sure hakkında Peygamber Efendimiz:

“Elem neşrah leke’yi okuyan kimse,bana gelip te sıkıntımı alan gibidir” buyurmuşlardır.

Bu sureye mahsus bazı esrarı ilahiyye:

Kim bu sureyi beş vakit namazlardan sonra okumaya devam ederse,Cenab-ı Hak işlerinde ona kolaylık verir ve rızkını çoğaltır,sıkıntısını giderir,ummadığı yerden rızıklandırır.

Bu sureyi her gün duha vaktinde ikiyüzer defa okumaya devam eden kimse bazı esrarı ilahiyyeye vakıf olur.

İnşirah suresi sırrını öğrenince çok şaşıracaksınız!! TIKLAYINIZ!!!

paylaş:

Yorum Yap