İğnelik Yapımı (Geri Dönüşümlü) Projesi Nasıl Yapılır Teknoloji Tasarım Dersi Basit Kolay Küçük İcatlar ve Resimli Yapılışları

teknoloji ve tasarım

Elinizde bulunan eski yün kazak ve fincan kullanarak kullanarak Anneler Gününde annenize verebileceğiniz güzel bir iğnelik yapabilirsiniz. Sizde şekilde görüldüğü gibi bir iğnelik yapmak istiyorsanız çalışmanın ayrıntıları bu yazının devamında.

Malzemeler

  • Eski kazak (tercihen yün kazak olsun).
  • Çay fincanı veya çorba kasesi.
  • Tutkal (Ağaç yapıştırıcı)

Şeritlerin Kesilmesi

teknoloji tasarım

Fincanın çap ve genişlik ölçülerine göre 2 veya 3 kat rulo oluşturuyoruz. Güzel bir görünüme sahip olması için rulo oluştururken farklı iki renkte kumaş kullandık.Gül şeklinde bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ruloyu sıkıca sardıktan sonra bir iğne yardımıyla rulo uçlarını birleştiriyoruz.

Tutkal İşlemi

teknoloji tasarım

Tutkalı şekilde görüldüğü gibi fincanın içine sürüyoruz. Tahmini olarak beş dakika bekledikten sonra rulomuzu fincanın içerisine montaj ediyoruz.

Vee Bitiyor

teknoloji tasarım

Rulomuzu şekilde görüldüğü gibi fincana montaj ederek kuruması için bekliyoruz.

İşşte Bittiii

yapım kuşağı

Artık iğnelerimizi güvenle kendi yapmış olduğumuz bu çalışma üzerine iğneleyebiliriz. Yapımı oldukça kolay ve çabuk olan bu çalışmayı arkadaşlarınıza veya annenize hediye ederek onları sevindirebilirsiniz.

Başka bir proje çalışmasında görüşmek üzere. Kolay gelsin.

yapım kuşağı
teknoloji tasarım dersi
paylaş:

Yorum Yap