Hz.Adem Kaç Sene Önce Yaşadı, İlk İnsan Kaç Yıl Önce Yaşamıştır?

Hz. Adem Babamız ne zaman yaşadı, günümüzden kaç sene önce yaşadı ve öldü,

Hz. Adem peygamberimiz Bugünden kaç yıl önce yaşadı,

Bugünkü kabule göre, dünya beş milyar yıl önce sıcak ve yoğun bir gaz kümesi idi. Dört milyar yıl önce ise, koyu bir ateş topu halinde bulunuyordu. Hayat ise, tek hücrelilerin ortaya çıktığı bir milyar yıl öncesine dayanıyor.

Peygamberimiz (asv) “Ben insanlığın ikindi vaktinde geldim.” buyuruyor. Diğer bir hadisinde ise “Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek.” buyurmuş. Günün dörtte ya da beşte biri olan ikindiden akşama kadar ki vakti 1500 yıl kabul ettiğimizde, insanlığın ömrünün 6000 – 7500 yıl arasında olduğu ortaya çıkar. Diğer bir meşhur hadis rivayetinde ise bu açıkça ortaya konmuştur: “Adem’den kıyamete kadar insanlığın ömrü yedi bin senedir.” Görüldüğü gibi bu üç hadis birbirini teyit etmekte ve tamamlamaktadır. Muhbir-i Sadık olan Peygamberimizin (s.a.v.) ahir zamanla ilgili verdiği haberler bir bir çıkmaktadır.

paylaş:

1 Yorum

  1. çatalhöyükte ve daha bi çok yerde kalkolitik ve neolitik çağlara ait bir çok insan elinden çıkmış eser varken bu tarihleme biraz afaki olmuş diyebilirim, hadisin doğruluğundan şüphe etmek gerekiyor, zira insanlık tarihi en az bazı kaynaklara göre 200bin bazılarına göre de 50 bin yıllık bir geçmişe dayanıyor .. arkelojik buluntular böyle diyor,, bu sitedeki açıklamaya göre 7500 yıllık bir insalık geçmişinin sadce 2000 ylı Hz. Ademi kapsıyor nuh peygamber de 950 yıl yaşamış ,, insanlığın tüm gelişimi bu kadara kısa sürede mi olmuş,,

Yorum Yap