Hotmailden Gmaile Yönlendirme Nasıl Yönlendirilir, Gmail Hesabıma Hotmail’a Gelen Mailleri Alma Ayarı

Hotmail mailleri Gmaile yönlendirmek

Gmail hesabınızda Hotmail’ı Aktifleştirmek

Hotmail maillerinizi Gmaile Yönlendirme için Ayarlar,Hesaplar ve İçe Aktarma İşlemi POP3 kullanarak postaları kontrol et şeklinde yönlendirmenizi yapabilirsiniz.

Daha Detaylı olarak anlatırsak;

Ayarlar bağlantısını tıklayın.Hesaplar ve İçe Aktarma sekmesinde, Posta ve kişileri içe aktar düğmesini tıklayın.Açılan yeni pencereye, içinden kişileri almak istediğiniz hesabın e-posta adresini girin. Devam’ı tıklayın.Diğer e-posta hesabınızın şifresini girin ve Devam’ı tıklayın.

İlgili tüm işaret kutularını seçin:

Kişileri içe aktarmayı seçerseniz, eski hesabınızdaki kişiler listenizde bulunan bilgiler, Gmail’de Kişiler bölümüne aktarılır.

Posta içe aktar işaret kutusunu seçerseniz, o hesaptaki mevcut iletileriniz Gmail gelen kutunuza aktarılır.
İsterseniz, gelecek 30 gün boyunca eski hesabınıza gönderilecek iletilerin Gmail hesabınıza aktarılması için Yeni postaları içe aktar işaret kutusunu da seçebilirsiniz.

Bu iletiler, diğer hesabınıza gönderildikten hemen sonra Gmail’de görünmez ancak bu durumun bir veya iki gün içinde güncellenmesi gerekir.

Son olarak, içe aktarılan iletilerinizin diğer hesabınıza gönderildiğini göstermek için otomatik olarak bir etiket uygulayabilirsiniz.

İçe Aktarmayı Başlat ‘ı tıklayın.

İçe aktarma işlemi Ayarlar sayfasından çıksanız veya Gmail oturumunu kapatsanız dahi devam eder.Kişileriniz ve/veya iletileriniz içe aktarılacaktır. İçe aktarılan iletilerinizin görünmesi 24 ile 48 saat arasında sürebilir; bu nedenle Tamam’ı tıklar tıklamaz iletilerinizi göremezseniz endişelenmeyin. Ayarlar sayfasında Hesaplar ve İçe Aktarma sekmesini tıklayarak içe aktarma durumunuzu denetleyebilirsiniz.

İçe aktarma işlemi tamamlandıktan sonra, gelen kutunuzun en üst kısmında bir onay iletisi görürsünüz.

paylaş:

Yorum Yap