Hasarlı videoları açma, hasar görmüş bozuk video nasıl açılır gerkeli program

winrar tamir

Hasarlı videoları nasıl açabilirim, hasarlı videoyu tamir etme, hasarlı videoları açmak ve kurtarmak için ne yapmak gerekir.

Bozuk ve Hasarlı Video Dosyası Tamir Etme Programı

Video Fixer oynatamadığınız, hata aldığınız, yarım indirdiğiniz veya bazı bölümleri bozuk olan DivX, AVI, ASF, WMV, WMA ve RM video dosyalarınızı tamir etmenize olanak tanıyan profesyonel bir çözüm aracı.

Bu küçük ama güçlü yazılım gerçekten işe yarayan ve adının hakkını veren bir program diyebiliriz. Deneme sürümü ile kendiniz test edebileceğiniz program. Basit arayüzü ve kolay kullanımı ile bu araçtan faydalanabilir bozuk videodosyalarınız üzerinde tamir işlemi gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

indir.jpg (240×58)

İnternetten Yarım İndirilen Rar Video Dosyalarını Açma

Yöntem: 1

Eksik partlı yada hatalı olan partlı video dosyasını açma

  1. Bozuk olan filim dosyayasına sağ tıklıyoruz Dosyalara çıkar… tıklıyoruz

winrar tamir

2. Resimde seçili olan Bozuk dosyaları koru seçeneğini işaretliyoruz

winrar-tamir

3. Winrar dosyalarınızı açmaya başlayacaktır bozuk olan dosyada hata verecektir. Dosyaları sonuna kadar açmasını bekleyin açma işlemi bitince winrar size bir hata iletisi verecektir şu dosyalar bozuk diye cancel programı kapatın ve işte dosyamız.
winrar-tamir

videonuzu her video programı açmaya bilir onun için bu programı öneriyorum VLC media player buradan download edebilirsiniz bu programla indirdiğiniz bölüme kadar olan süreyi izleyebilirsin.

isterseniz bu anlattıklarımı şunun içinde yapapilirsiniz internetten bir flim indireceksiz 7 partlık 7*100 mb = 700 mb toplam boyutu 1 partını indirdiniz 100 mb ve merak ediyorsunuz filim kalitesi nasıl acaba diye hemen Yöntem: 1 de tarif etmiş olduğum resimli anlatı uyguluyorsun ve VLC media player programını kullanarak indirdiğiniz süre kadar videoyu izliyorsunuz.

Yöntem: 2 Hasarlı veri dosyalarını onarma

Rar dosyanız ”Arşiv biçimi tanınmıyor veya arşiv hasarlı” diye size uyarı verip dosyanızı acmıyorsa aşağıdaki anlatılan işlemleri yaparak kurtarabildiğiniz bölümleri kurtarmanıza yardımcı olur.. Bunun icin sadece winrar programının kendisi olması yeterli ekstra bir programa gereksinim duymanıza gerek yok..
  1. İlk önce winrarımızı açıyoruz (bozuk olanı değil normal programı çalıştırıyoruz)…
  2. Daha sonra Bozuk olan Rar dosyamız neredeyse onu buluyoruz…
  3. Bulduğumuz Bozuk dosyaya sağ tıklıyoruz…
  4. Sağ tıkladğımızda doğal olarak bir pencere açılıyor oradan “Arşivi onar (Alt+R) ” ye tıklıyoruz…
  5. Sonra bir küçük pencere açılacak…
  6. İlk “Gözat” butonu ile onarmak istediğimiz hasarlı arşıvi belirtiyoruz…
  7. Açılan ikinci pencerede ise kurtarılacak dosyaların nereye çıkartılacağını belirtiyoruz (mesela masaüstüne)
  8. Ok dediğimizde onarım işlemi başlayacak ve en sonunda “Arşiv üst bilgi bozuk. Katı arşiv olarak işaretlensin mi?” diye bir pencere çıkacak…
  9. Bu pencereye ”Ok” dediğimiz zaman arşivimizin bir kısmını onarmış oluyoruz…
paylaş:

Yorum Yap