Gta san andreas türkiye modu nasıl kurulur resimli anlatım

Gta san andreas türkiye modu nasıl kurulur resimli anlatım

Etiketler:gta san andreas türkiye modu nasıl kurulur, gta san andreas türkiye modu kurulumu, gta san andreas türkiye modu, gta san andreas türkiye modu nasıl kurulur resimli anlatım, gta san andreas modları nasıl kurulur, gta san andreas mod nasıl kurulur, gta san andreas türkçe yama nasıl kurulur resimli anlatım, gta san andreas modları, gta san andreas türkiye modu hileleri

İşte GTA San Andreas TÜRKİYE Modu

GTA San Andreas TÜRKİYE Modu

Uzun bir dönemden sonra GTA San Andreas Türkiye modunu çıktı. Modun boyutu sıkıştırılmış halde 700 mb. İki part halindedir.

Kurulum

Öncelikle Winrar arşvini açıyoruz (Extract) içindeki kurma dosyalarını dışarı çıkartıyoruz. Sonrasında Install Part 1’i çalıştırıp San Andreas’ın olduğu klasöre C:\Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreasklasörüne kuruyoruz. (Siz başka bir klasöre kuruyoruz.) Ardından ikinci setup dosyasını çalıştırıp San Andreas klasöründeki models klasörüne yüklüyoruz. Yükledikten sonra biraz bekleyin ve oyunu açın. Eğer sorun yaşarsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bilgisayar açıldıktan sonra oyunu yeniden açın.

SORUNLAR ve ÇÖZÜMLERİ

Oyunda bazen donmalar meydana geliyor. Bunu önlemek için sistem ayarlarını düşürünüz.
Multiplayer San Andreas oynamak isteyenler modun üstüne yükleme yapabilirler ancak sorun çıkarsa D3D9.dll dosyası silinmelidir.

Ayrıca oyunda tüm araçlara sınırsız nitro eklendiğinden nitroyu sürekli kullanılması halinde oyun kendiliğinden kapanıyor.

MODUN GETİRDİĞİ YENİLİKLER

İlk olarak moda Türkiye’de kullanılan birçok arabanın yanısıra NFS Most Wanted’da yer alan BMW ve bunun gibi bir kaç son model arabalarda eklenmiş ayrıca küçük birde ATV Motosiklet benzeri bisiklet bulunmaktadır.

Oyuna 300 den fazla mod eklenmiştir. Bunların 200’ü internetten toplamadır. Geri kalanların çoğu Türk yapımı modlardır.

Tüm araçlara sınırsız nitro ve araçdan düşmeme yeteneği eklenmiştir.

Artık benzin istasyonlarında araçlarınıza benzin alabileceksiniz.

H tuşuyla tüm araçlardaki nitroyu aktif edebilirsiniz ancak fazla kullanıldığında oyunda donmalar meydana geliyor.

Oyundaki radyolar değişmemiştir.

GTA San Andreas TÜrkiye Modu indir

GTA San Andreas Araba Yamaları Nasıl Yüklenir? [ Resimli Anlatım ]

 

Öncelikle Bu Uzun Bir İş..2 Programa İhtiyaç Var..Anlatayım ama yükleyip yüklememek size kalmış

1. Pratik Yol

1. car installer ve Vehicle Spawner programını bulup indir
Bu arada yükleyeceğimiz .car dosyasını da hazır ediyoruz.

2. Şekildeki basamakları uyguluyoruz.

3. Gelen ekrandan yüklemek istediğimiz araba dosyasını seçiyoruz. Yalnız seçerken dosya isminin başında,
parantez içine yazılmış araba kod numarasını aklımızda tutuyoruz. (Mesela bu dosyada 602)

4. Daha sonra üzerine yükleyeceğimiz arabayı seçeceğiz. Araba kod numarası yardımıyla üzeine
yükleyeceğimiz arabayı bulacağız. Bu işlemden sonra şekilde işaretlenmiş düğmeye basıyoruz.
(Bu dosya için 602’yi buluyoruz. Normalde oyundan bir arabanın ismi yazar ama ben daha önceden
bu arabayı yüklemiş olduğum için 911 Targa yazıyor.)

5. Daha sonra karşımıza gelen kutuya “ok” diyoruz. Son olarak en aşağıda anlattığım şekilde Vehicle Spawner programı ile arabayı
karşımıza getirip deniyoruz.

2. Standart Yol

1. Öncelikle aşağıdaki linkten gerekli olan iki programı indiriyor ve harddiskimizde istediğimiz bir yere atıyoruz.

http://kharia.33host.com/files/gtatools.rar

2. Daha sonra aşağıdaki linkten istediğimiz arabaları indiriyoruz.Fakat araba indirirken arabaların aldıkları notlara dikkat ediyoruz. Çünkü bazı arabalar çok güzel yapılmış olmasına rağmen bazıları hatalar falan içeriyor.Tavsiyem notu 6’dan yüksek arabaları indirmenizdir.

http://gta.gamigo.de/download.php?do=cat&id=116

3. Yüklediğimiz arabayı zip veya rar dosyasından çıkartıyoruz.Normalde bir araba 3 ana dosyadan oluşmakta:
*Arabanın texture bigilerini içeren .dff ve .txt uzantılı iki dosya
*Arabanın kontrol,performans gibi bilgilerini içeren readme dosyası.(Her arabada olmayabilir)

Arabamızı da çıkardıktan sonra Car Installer programını açıyoruz. Ve hiçbir şeye dokunmadan “Importieren” düğmesine basıyoruz.

4. Şekildeki seçeneği işaretleyip 2 numaralı düğmeye basıyoruz:

5. Daha sonra aşağıdaki işlemleri yapıyoruz:

6. İşin en sıkıcı kısmı burası.Arabayla beraber gelen readme dosyasındaki bazı bilgileri bu programa kopyalayıp yapıştırmamız gerekiyor. Aslında bunu yapmasak da oluyor fakat bir çok arabada bunu yapmayınca problem çıkıyor. Arabanın kontrolleri garipleşiyor, altı yere sürtüyor gitmiyor falan.

İlk önce readme dosyasını açıyoruz ve gerekli bilgilerin bulunduğu satırları buluyoruz. Daha sonra şekildeki gibi bu satırları kopyalayıp programdaki uygun yerlerine yapıştırıyoruz:

7. Bu yaptılarımızın sonucunda program aşağıdaki gibi bir görünüm kazanmalı.Daha sonra belirtilen düğmeye basarak devam ediyoruz.

8. Daha sonra yüklemek istediğimiz arabayı oyundaki hangi arabanın üzerine yükleyeceğimizi seçecegiz.

Dikkat: İndirdiğimiz arabanın readme’sinde hangi arabanın üzerine yüklememiz gerektiği yazıyorsa onun üzerine yüklemeliyiz. Aksi halde araba sorunlu olarak yüklenebilir. Hangi arabanın üzerine yükleyeceğinizi anlamak için .dff uzantılı dosyanın isminden veya handling.cfg, vehicles.ide bilgilerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin bizim yüklediğimiz araba için “Sentinel” yazıyor. Demek ki bu arabayı Sentinel isimli arabanın üzerine yüklemeliyiz.

Bu işlemden sonra arabamız yüklenmiş olacak. Şimdi sıra geldi yüklediğimiz arabayı oyunda görmeye ve kontrol etmeye. Koca şehirde her yüklediğimiz arabayı aramak işkence olacağı için Vehicle Spawner programı yardımıyla arabayı önümüze “peydah” edeceğiz.

Vehicle Spawner Programının Kullanılması

GTA San Andreas’ta oyunu açtıktan sonra CTRL-ESC tuş kombinasyonuyla masaüstüne dönüp “Vehicle Spawner” programını çalıştırıyoruz ve “inject trainer into SA” düğmesine tıklıyoruz.Daha sonra “Launch Trainer” düğmesine tıklıyoruz.Ve aşağıdaki işlemleri yapıyoruz:

Bu kadar arkadaşlar.Her türlü ihtimale karşı yüklediğiniz bir arabanın sorunlu olup olmadığını kontrol etmek için bi tur atmanızı tavsiye ederim.

Önemli noktalar:
1. İndirdiğiniz arabanın hangi arabanın üzerine yükleneceğine dikkat edin.Başka bir aracın üzerine yüklerseniz vehicles.ide, handling.cfg, carcols.dat doaylarına yazılacak bilgiler geçersiz olacağı sorun çıkma ihtimali çok

2. Car Intaller programının kapatmadan oyunu açmayın.Çalışmayabiliyor.

3. Her arabayı yükledikten sonra deneyin.

4. Eğer oyunu yeni haliyle yedeklemek falan isterseniz; Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreas\data klasörü altındaki handling.cfg, vehicles.ide, carcols.dat ve Program Files\Rockstar Games\GTA San Andreas\models klasorundeki gta3.img dosyalarını yedekleyin.Oyunu yeniden kurup bu dosyaları yerlerine kopyalarsanız yüklediğiniz arabalar oyuna toplu halde aktarılmış olacaktır.

5. Car Installer programında araba listesi gelmezse:

Araba listesinin gelmesi için aşağıdaki resimdeki seçenek aracılığı ile açılan pencerede browse tuşu ile gta_sa.exe dosyasını seçin:

1.

2.

paylaş:

1 Yorum

Yorum Yap