Google’ı nasıl açılış sayfası yapabilirim? google nasıl ana sayfa yapılır, google ı açılış sayfası yapmak

Google ı nasıl ana sayfam yaparım,

anasayfa nasıl google yapılır,

google nasıl ana sayfa olur,internet sayfasını google yapma

Başlat > Çalıştır > Regedit 
HKEY_CURRENT_USER > Software > Policies > Microsoft > Internet Explorer > Control Panel 
Anahtarındaki HomePage değerine tıklayarak 0 olan değerini 1 olarak değiştirin Veya ordaki Değer 1 ise 0 Olarak Değiştirin Sorun Çözülecektir daha sonra IE a sağ tıkladığınızda giriş sayfasındaki kilidin kalktığını göreceksiniz…

Google’ı Ana Sayfa Yapma(Google Chrome)

Internet Explorer kullanıyorsanız;

Masaüstündeki ‘Internet Explorer’ kısa yolu üzerine gelin.Mouse’un sağ tuşuna basın.’Özellikler’ e tıklatın.Açılan pencerede;
Giriş sayfası başlıklı kutucuğa ‘http://www.google.com’ yazın.”Tamam” butonuna bastığınızda tekrardan ilk açılış sayfanız google ana sayfa olacaktır.

1. Adım: Ayarlar’ı açın

Sağ üst köşedeki ayarlar simgesini tıklayın ve Ayarlar‘ı seçin.
Yeni bir sekme açılır.

2. Adım: Giriş sayfanızı Google olarak değiştirin

Görünüm bölümünde Ana Sayfa düğmesini göster‘in yanındaki düğmeyi, ardından da mavi renkli Değiştir bağlantısını tıklayın.
Kutudaki metni (about:blank veya başka bir site olabilir) silin. Ardından, kutuyawww.google.com.tr yazın.
Değişikliklerinizi kaydetmek için Tamam‘ı tıklayın.

3. Adım: Ayarlarınızı senkronize edin

Sekmelerinizi, yer işaretlerinizi, uygulamalarınızı, temalarınızı ve daha fazlasını tüm cihazlarınızda senkronize etmek için, Ayarlar sayfasının en üstündekiChrome’da oturum aç düğmesini tıklayın.
Google Hesabınızla oturum açın, ardından Tamam, her şeyi senkronize et‘i veya senkronizasyon ayarlarınızı özelleştirmek için Gelişmiş bağlantısını tıklayın.

Google’ı nasıl açılış sayfası yapabilirim?

Google’yi tüm tarayıcılarda nasıl ana sayfa yapıcağınızı detaylı bir şekilde anlatıcam. Öncelikle Firefox’ta ana sayfa yapmayı öğrenelim.

Firefox Kullanıcıları için Google’i açılış sayfası yapmak 2 kısa ve kolay adımdan geçiyor. Hem resimli hemde anlatarak devam edicem.

 • Firefox’u açın ve üst kısımda Araçlar -> Seçenekler sekmesine tıklayın.
 • Seçenekler -> Genel kısmından “Giriş Sayfası” kısmında bulunan siteyi “http://rooteto.com” yada “http://www.google.com” olarak değiştirin.

grey Googleı nasıl açılış sayfası yapabilirim?

 

grey Googleı nasıl açılış sayfası yapabilirim?

Chrome Açılış Sayfasını Google yapmak

Chromede’de bu işlem 2 kısa adımdan oluşuyor. Basit şeyler gibi görünsede bilmeyenler için tabiki zor olabiliyor.

 • Chrome’yi açın ve Sağ üstteki (ico) Ayarlar -> Seçenekler sekmesine tıklayın.
 • Temel Bilgiler Kısmındaki “Ana sayfa” bölümünde “” kısmına “http://rooteto.com” yazarsanız başlangıç sayfanız rooteto olur. “http://www.google.com” koyarsanız ise Google başlangıç sayfanız olur. Resimdeki gibi.

grey Googleı nasıl açılış sayfası yapabilirim?

grey Googleı nasıl açılış sayfası yapabilirim?

Internet Explorer Giriş Sayfasını Google yapmak

İnternet Explorer’da giriş sayfası değiştirmek kolay ancak şöyle bir olayda var internet explorer’da bazen virüsten kaynaklı değiştirilemeyen kısımlar oluyor. Onuda açıklayacağım inş. Diğerleri gibi bununda 2 kısa adımla yapılabiliyor.

Yukarıda dediğim gibi eğer internet explorer sayfasını değiştiremiyorsanız şu linki okuyunuz: Internet Explorer kilitlenen açılış sayfasını değiştirmek.

 • Internet Explorer’ı açın ve Araçlar -> İnternet Seçenekleri sekmesine tıklayın.
 • Genel -> Giriş sayfası kısmında Adress: yazan kısıma Googleyi yazarsanız giriş sayfanız Google olur.

grey Googleı nasıl açılış sayfası yapabilirim?

grey Googleı nasıl açılış sayfası yapabilirim?

Google ana sayfa nasıl yapılır?

google-anasayfasi

Çoğu insan, kullandığı web tarayıcısında ana sayfa yani “giriş sayfası” olarak dünyanın en büyük arama motoru ve belki de çoğu insana göre tek arama motoru olan Google’ı görmek istiyor. Aşağıda; Internet Explorer, Mozilla Firefox ve Chrome gibi en çok kullanılan web tarayıcılarında nasıl Google’ı nasıl ana sayfa yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Internet Explorer

İlk olarak Explorer programını başlatın ve üst menüde yer alan “Araçlar” sekmesine tıklayın. Araçlar sekmesine tıkladığınızda açılan küçük pencerede “İnternet Araçları” bölümüne tıklayın. Şimdi yeni açılan pencerede “Genel” bölümünü görüntülüyor olmanız gerekir. Burada giriş sayfası kısmında yer alan “Adres” bölümüne; http://www.google.com/ yazın ve “Tamam” diyerek pencerenin kapanmasını sağlayın. Tebrikler artık Internet Explorer’ınızın ana sayfanız Google!

Mozilla Firefox

Öncelikle Firefox programını başlatın ve program açıldıktan sonra üst menüdeki “Araçlar” ve daha sonra “seçenekler” sekmesine tıklayın. Seçenekler penceresi açıldığında üst bölümde yer alan büyük ikonlardan “Genel” kısmına tıklayın. Genel bölümünde başlangıç bölümünde yer alan; “firefox açıldığında” kısmına http://www.google.com/ yazın. Tamam diyerek pencerenin kapanmasını sağlayın. Tebrikler artık Mozilla Firefox’unuzun ana sayfası Google!

Chrome

Chrome uygulamasını başlatıktan sonra programın sağ üst köşesinde yer alan araç çubuğunda “ingiliz anahtarı” şeklinde bir simge göreceksiniz. Önce bu ikona ve daha sonra “Seçenekler” kısmına tıklayın. Karşınıza çıkacak olan “Ana Sayfa” bölümünde, belirtilen yere http://www.google.com/ yazın. Tebrikler artık Chrome’unuzun ana sayfası Google!

Ana sayfa değiştirilemiyorsa

Bazen bilgisayarınızdaki bazı yazılımlar kullandığınız web tarayıcısında ana sayfa değişikliği yapmanızı engeller. Web tarayıcınızda ilgili bölümlere tıkladığınız halde pencere açılmıyor ya da değişiklik yapmanıza izin verilmiyorsa, bu sorunu “regedit” ile çözebilirsiniz.

 1. Başlat menüsünden çalıştıra tıklayın.
 2. Karşınıza çıkan küçük penceredeki aç bölümüne “regedit” yazın ve tamam diyin.
 3. Açılan pencerede fareniz yardımıyla; HKEY_CURRENT_USER>Software>Policies> Microsoft> Internet Explorer> Control Panel anahtarına gelin.
 4. Sağdaki menüde yer alan Homepage kısmına tıklayın ve burada 0 olarak gösterilen değeri 1 yapın.
 5. Regedit penceresini kapattığınızda kullandığınız internet tarayıcısını açın ve ana sayfanızı tekrar değiştirmeye çalışın. Sorun çözülecektir…

Google’ı nasıl açılış sayfası yapabilirim? 

İnternet Explorer Kullananlar

1. İnternet Explorerı açın
2. Yukarıdaki Araçlar’a tıklayın
3. internet araçları’nı seçin
4. Gelen pencerenin üzerinde Genel bölümünde olmalısınız. değilseniz genel sekmesine tıklayın.
5. Giriş sayfası kısmında Adres bölümüne “http://www.google.com/” yazın. “Tamam” butonuna basıp çıkın.

Tamamdır, artık google ana sayfanız oldu.

Eğer yukarıdaki işlemler ile Internet Explorerınızın başlangıç sayfasını google yapamadıysanız aşağıdaki dosyayı indirin.
Dosyayı indirdikten sonra çalıştırın, size sorulan soruya evet “yes” deyin.
Dosyayı indir

Dosyayı indirirken sorun yaşıyorsanız, linke sağ tuşla tıklayıp “farklı kaydet” seçeneği ile masa üstüne kaydedin ve oradan çalıştırın.

Firefox Kullananlar

1. Firefox’u açın.
2. Yukarıdan Araçlar’a tıklayın.
3. Seçenekler’e tıklayın.
4. Gelen pencerede Konum bölümüne “http://www.google.com/” yazın. “Tamam” butonuna basıp çıkın.

Tamamdır, artık google ana sayfanız oldu.

 

paylaş:

Yorum Yap