Google Chrome Çeviri Ayarları Yapma Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Bir sayfanın içeriği yalnızca, çeviri yapılmasını seçerseniz Google’a gönderilir aksi takdirde, dilin belirlenmesi için hiçbir zaman Google’a gönderilmez. Bir sayfanın çevrilmesini isterseniz, o sayfadaki metin çeviri için Google’ın çeviri hizmetine gönderilir. Bu istekle birlikte çerezleriniz gönderilmez. Ayrıca, bulunduğunuz sayfa SSL ile şifrelenmişse, Google Chrome da çeviri isteğinizi SSL üzerinden gönderir. Google’ın çeviri hizmetiyle kurulan bu iletişim Google’ın gizlilik politikası kapsamındadır.

Belirli bir dilde yazılan sayfaları, her zaman otomatik olarak çevrilmeleri için ayarlayabilirsiniz. Çeviri çubuğunun sonundaki Seçenekler’i tıklayın ve [dil] dilini her zaman Türkçe diline çevir seçeneğini belirtin.

Çeviri çubuğunun belirli siteler ve diller için gösterilip gösterilmeyeceğini denetleyin. Çeviri çubuğunun sonundaki Seçenekler’i tıklayın ve aşağıdakilerden birini seçin:

Çubuğun, görüntülediğiniz dil için karşınıza gelmesini istemiyorsanız [X] dilini asla çevirme seçeneğini belirleyin.
Ziyaret ettiğiniz sitedeki sayfalar için çubuğu görmek istemiyorsanız Bu siteyi asla çevirme seçeneğini belirleyin.

Bir site veya dil için çeviri çubuğunu devre dışı bırakmış olsanız dahi, herhangi bir sayfayı sağ tıklayın ve Türkçe Diline Çevir’i seçin.

Tercih ettiğiniz web sayfası dillerinden birinde hazırlanmış bir sayfayı her ziyaret ettiğinizde çeviri çubuğu etkinleşir. Windows, Mac, Linux ve Chrome OS’ta dil tercihlerinin nasıl ayarlanacağını öğrenin.

paylaş:

Yorum Yap