Fatih Altaylı Neden Kovuldu? Görevden Alınma Sebebi Nedir?

Fatih Altaylı’nın görevden alınmasının nedeni nedir?

Fatih Altaylı neden görevden alındı niçin kovuldu?

Gazete Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, bugün NTV Yazı İşleri’nde Ruşen Çakır’ın konuğuydu.

Ruşen Çakır Altaylı’ya Başbakan Erdoğan’ın Cumartesi günü gazetelerin yayın yönetmenleri ve televizyon kanallarının medya grup başkanlarıyla yaptığı kahvaltılı toplantıda Kenan Tekdağ’ın yaptığı açıklamayı hatırlatarak Bekir Coşkun’un Habertürk’teki yazılarına son verilmesi konusunu sordu. Altaylı bu konuda şunları söyledi:

Bekir Coşkun’un ayrılmasının ardından geçen hafta Hüseyin Çelik beni aradı. ‘Niye çıkardınız?’ dedi. ‘Benimle alakası yok. Patronun bir görüşü vardı. Yazı üslubunun gazeteye uymadığını söyledi. Ben buna karşı çıktım ama sonunda patronun dediği oldu’ dedim.

Turgay Bey, kendisini arayan Hüseyin Çelik’e ‘Şahsi kararımdır’ demiş. Turgay Bey’le 10 gün süren görüşmemiz oldu. ‘Ben kalsın’ dedim. Sonuçta patronda öte bir şey söylemek mümkün değil.

Defalarca Turgay Bey’e ‘Hükümetin baskısı var mı’ diye sordum. ‘Baskı yaparlarsa ben tam tersi tavır alırım. Hiçbir baskı yok’ dedi.

Bekir Coşkun, Babıali’de en sevdiğim 3-5 kişiden biridir. Şahsi dostumdur, iki gün önce Cunda’daki evine gittim. Adam gibi adamdır. Ben kendi açımdan kayıp olarak görüyorum.

Şimdiki niyeti köşe yazarlığını bırakmak yönünde. Medyada yazmaktan mutlu değil. ‘Bu sıkıntıya, sterse dayanma gücüm kalmadı’ diyor.

Eser Karakaş’ın Bekir Coşkun hakkında ahkam kesmesi hakikaten ayıptır. Bekir Coşkun kim, Eser Karakaş kim.

Fatih Altaylı Görevden Alınma Sebebi 

Fatih Altaylı haberturk.com.tr’deki görevinden alındı. Bizzat Turgay Ciner’in emriyle görevden alınan Fatih Altaylının yerine Gülin Yıldırımkaya getirildi.Altaylının isteğiyle gazeteye bağlanan Haberturk com.tr de gazeteden ayrıldı.

Habertürk binasında görevden alınmanın duyulmasının ardından hareketli saatler yaşanıyor. Altaylının emrinde çalışanlar yavaş yavaş ofislerinden taşınmaya başladı…

Altaylı ise henüz konu ile ilgili açıklama yapmasa da son günlerde attığı manşetlern buna sebep olduğu sanılıyor…

paylaş:

Yorum Yap