Facebook’tan mesaj yazanlara yüz ifadeleri (gülücük) kodları kullanma özelliği geliyor

Facebook yepyeni bir özellikle daha karşımıza çıkıyor.

Peki Facebook’a gelecek bu yeni özellik nedir? Facebook artık ileti yazanların iletilerini renklerndirmesi ve duygularını daha açık ve kolay şekilde ifade edebilmesi için gülücüklere yani yüz ifadelerini kullanmaya izin verecek.

Facebook, üyelerinin ilgisini daha fazla çekebilmek için yenilikler geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor.

facebookta_iletilere_yuz_ifadeleri_geliyor_778[1]

Günden güne büyüyen ve üye sayısını önemli ölçüde arttıran Facebook, üyelerinin ilgisini daha fazla çekebilmek ve sıkılmalarını engellemek için yenilikler geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Bu ay yayınladığı raporla toplam üye sayısının 1.06 milyara ulaştığını bildiren Facebook, şimdi de durum iletilerinde yüz ifadeleri (emoticonlar)kullanılabilmesi için kolları sıvadı. Dünya devi Facebook, bu yeni özelliği ile iletilerdeki görselliği arttırarak kullanıcıların ilgisini ve ileti paylaşımlarını arttırmayı planlıyor.

TEST YAYINLARINA BAŞLADI

Sosyal ağ, dün itibariyle bu yeni durum oluşturucusunun test yayınlarına başladı. Bu yeni özellik; hissetmek, izlemek, yemek yemek veya okumak gibi aktiviteleri paylaşabilmeniz için farklı kategoriler arasından seçim yaparak “ne yaptığınızı” bildirmeye imkan tanıyor. Belirli bir yüz ifadesi veya bir medya öğesi seçerek; ya da özel bir metin tanımı ekleyerek, tamamıyla özelleştirilmiş ve hislerinizi yansıtan iletinizi gönderebiliyorsunuz.

Facebook şu anda bu yeni özelliğini website ve mobil üzerinden bazıkullanıcılarıyla test ediyor. Şüphesiz ki bu özellik insanları daha fazla paylaşım yapmaları için teşvik edecek. Kullanıcılar sıradan ve düz bir metin güncellemesindense, farklı kategorilerden birçok seçeneği görsel ifadelerle desteklenmiş olarak yayınlayabilecekler.

Örneğin hissetme aktivitesini seçtiğinizde, önceden hazırlanmış olan “mutlu, üzgün, şaşkın” gibi seçeneklerden birini kolayca seçip durumunuza gönderebiliyorsunuz. Aynı şekilde, izleme aktivitesini seçtiğinizde How I Met Your Mother’ı, okuma aktivitesini seçtiğinizde 50 Shades of Grey’i seçebiliyorsunuz. Alternatif olarak kendi belirlediğiniz içerikleri de bu alanlara girebiliyorsunuz.

paylaş:

Yorum Yap