Facebook’ta cep telefonuyla bedava konuşma nasıl yapılır? Android ve iPhone IOS İçin

1364886493_facebook-call.jpg

 Facebook’a bir yenilik daha!

Ve Facebook’ta uzun süredir beklenen yenilik geldi! Aslında bu yenilik daha önce test aşaması için bazı ülkelerde çıkmıştı fakat Türkiye’ye yeni geldi. Peki nedir bu yeni özellik?

Artık Facebook’tan ücretsiz telefon görüşmesi yapabileceksiniz. Devrim niteliğindeki bu yeni hizmet sayesinde Facebook’taki çevrim içi olan tüm arkadaşlarınızı Facebook üzerinden arayarak bedava konuşmanın özgürlüğünü yaşayacaksınız.

Peki Facebook’tan ücretsiz telefon konuşması nasıl yapılır ve karşı taraf nasıl aranır? Android ve iPhone IOS  için gerekli uygulama nedir? İşte haberin detayları;

İlk olarak Amerika ve Kanada’da test edilen Facebook ücretsiz telefon görüşme servisi, kısa süre içerisinde birçok ülkede hizmete sunulurken, son güncelleme ile ülkemiz kullanıcılarına da sunuldu. Hem iOS hem de Android kullanıcıları Facebook Messenger uygulaması ile ücretsiz mesajlaşmanın yanında görüşme olanağına da kavuştu.

Telefon görüşmesini yapabilmeniz için uygulamayı çalıştırın ve arayacağınız kişiyi tıklayın. Daha sonra ise ekranın üst bölümünde “i” şeklinde bir simge yer alıyor olacak. Söz konusu simgeyi tıkladığınızda ücretsiz ara seçeneğini göreceksiniz. Tabi görüşmenin yapılabilmei için karşı taraftaki arkadaşınızın da Facebook Messenger’da aktif olması gerekiyor. Facebook’a özel bir arama ekranın yer aldığı uygulama daha önce Tango ve benzeri uygulamaları kullananlar için zorluk oluşturmayacaktır.

Wi-Fi üzerinden yapılan görüşmeler ücretsiz ancak 3G üzerinden yapılacak aramalarda internet paketinizin kapasitesini göz ardı etmeyiniz.

Facebook’ta ücretsiz telefon görüşmesi başladı

Merakla beklenen gelişme sonunda ülkemiz kullanıcılarına sunuldu.

 

paylaş:

1 Yorum

Yorum Yap