Facebookdaki En Güzel Oyunlar, Facebook En İyi Oyunları Neler

En İyi Facebook Oyunları en beğenilen ve en fazla oynana oyunalrın sırlaması listemizde yer alıyor Fcebookun En İyi oyunları ve oyunlar hakkında küçük kısa bilgiler sunuyoruz sizler.En İyi Facebook Oyunları

Farmville
Kötü bir oyunun milyonlarca oyuncusu olmasına imkân yok. Farmville Facebook’unen popüler oyunu. Öyle ki sanal çiftlik oyunu Farmville oyuncularının sayısı Facebook’tan sonra en popüler sosyal ağ olan Twitter’dan fazla.

Farmville’de sanal çiftliğinizi yönetip, ekinlerinizi hasat edip satış yaparak kazandığınız paralarla, yeni ekinler, traktör, çiftlik için süs eşyaları vb. şeyler alıp çiftliğinizi genişletebiliyorsunuz.

Mafia WarsMafia Wars
Farmville gibi Zynga yapımı olan Mafia Wars’da polis korkusu olmadan yasadışı poker partilerine katılıp, rakip mafya adamlarını pataklayabilirsiniz.

Organize bir suç örgütünü yönetiğiniz Mafia Wars’da adamlarınızın, giyim kuşamlarıyla ilgilenip, silah temin edip diğer Mafya patronları ile mücadele ediyorsunuz.

En iyi 20 Facebook Oyunu, FishvilleFishville
Fishville oldukça basit bir oyun ama bu Facebook’un en çok oynanan oyunlarından bir olmasına engel değil.

Fishville’de akvaryumunuzda egzotik balıklar satın alıp, yetiştirip satıyorsunuz. Ayrıca akvaryumunuzu çeşitli biçimlerde süsleyebiliyorsunuz.

Happy AquariumHappy Aquarium
Akvaryum oyunları Facebook’da oldukça popüler. Happy Aquatium’da da akvaryumunuzu süsleyip, tropikal balıklar alıp, üretip satıyorsunuz.

Fishville ve Farmville’de olduğu gibi arkadaşlarınıza yardım da edebiliyorsunuz.

Aynı renkten taşları bir araya getirmeye çalıştığınız Bejeweled çok hızlı bir şekilde oynayarak süre bitene kadar en yüksek skoru elde etmeye çalışıyorsunuz.

Street RacingStreet Racing
Hızlı arabalardan ve sokak yarışlarından hoşlanıyor ama gerçek hayatta sokak yarışı yapmayacak kadar sağ duyuluysanız Street Racing tam size göre.

Street Racing’de bire bir yarışlar yapıp para kazanıyorsunuz. Yeni arabalar satın alıp, takım kurup Facebook’daki en iyi yarış takım ya da sürücü olmaya çalışıyorsunuz.

Country LifeCountry Life
Farmville ile çiftlik oyunları popülerlik kazandı. Farmville’den sonra benzerlerinin çıkması da kaçınılmaz bir durumdu tabii ki. Country Life Farmville’den sonra Facebook’da en çok oynanan çiftlik oyunu.

Country Life’da da Farmville’de olduğu gibi ekinleriniz ve hayvanlarınızla ilgilenip, arkadaşlarınıza hediyeler gönderebiliyorsunuz.

YoVilleYoVille
Eğer Sims’i seviyorsanız Yoville’i de seveceksiniz. Sims’de olduğu gibi YoVille’de de bir karakter yaratıp, temel ihtiyaçlarını karşılayıp bir işe sokuyorsunuz.

Ev döşeyip arkadaşlarınızı ziyaret edebiliyorsunuz.

Vampire WarsVampire Wars
Vampirler oyunlarda sıkça kullanılır. Facebook’da da kaçınılmaz olarak bir vampir oyunu var. Vampire Wars’da bir vampir olarak kan toplayıp, görev yapabilir ve kendi vampir klanınız kurup rakip klanlarla savaşabilirsiniz.

FarkleFarkle
Farkle oldukça basit ama bağımlılık yaratıcı bir zar oyunu. 6 tane zar atıp saklamak istediklerinizi seçip kalanını daha yüksek bir skor için tekrar atıyorsunuz.

PetvillePetville
Petville için Sims’in insan yerine hayvanlarla oynan versiyonu diyebiliriz. Petville’de evcil hayvanınızı besleyip, temizleyip onunla oyunlar oynayabiliyorsunuz. Level atalayıp özel mamalar, hediyeler vb. toplayabiliyorsunuz.

Roller Coaster KingdomRoller Coaster Kingdom
Tycoon tipi işletme oyunları türünde olan Rollercoaster Kingdom’da kendi lunaparkınızı kurup, bilet satıp ziyaretçilerinizi mutlu ederek parkınızı büyütmeye çalışıyorsunuz.

Restaurant CityRestaurant City
İş yönetimi oyunu olan Restaurant City’de kendi restoranınızı işletiyorsunuz. Oyunda yemekler için malzeme toplayıp, bunları arkadaşlarınızla takas edip çalışanlarınızı yönetmeniz gerekiyor.

Benzer bir oyun olan Cafe World size basit geliyorsa daha detaylı olan Restaurant City’yi deneyebilirsiniz.

Fashion WarsFashion Wars
İçinizdeki divayı Fashion Wars’da ortaya çıkartabilirsiniz. Gene Zynga’nın geliştirdiği oyun Mafia Wars’a benziyor. Arkadaşlarınızı takımınıza dahil alın, organizasyonlara katılın ve diğer takımlara karşı savaşın.

Texas Hold \ Em PokerTexas Hold ‘Em Poker
Facebook’un en popüler poker oyunu. Kumarhaneye gitmeden evinizden sanal olarak zengin olabilirsiniz. Oyunun size verdiği miktarla başlayıp, ounadıkça paranızı artırabilirsiniz. Tabii her kağıt oyununda olduğu gib bunda da şansa ihtiyacınız var.

Farm TownFarm Town
Farm Town, Farmville sayeinde popüler olan çiftlik oyunlarından bir tanesi. Farm Town’da ekin biçme ve satma dışında özel görevleri yapıp kupalar kazanabiliyorsunuz.

Zoo WorldZoo World
Zoo World de, Pet World gibi bir hayvan bakım oyunu. Hayvanlarınızı besleyip, bakımlarını yapıp, yıkıyorsunuz. Stadyumlarda yarışlara katılıp sanal para kazanabiliyorsunuz. Bunun yanında arkadaşlarınıza uğrayıp, bahçenizle ilgilenip yarışlara para yatırabiliyorsunuz.

Island ParadiseIsland Paradise
Belli bir yaşa gelen ve büyük şehirde yaşayan herkes şöyle sayfiyeden bir ev alsam da oraya yerleşsem der durur. Islan Paradise işinizi bırakmadan tropikal bir adada yaşayıp, bahçenizle ilgilenip, hayvan yetiştirip evinizi dekore etmenize olanak sağlıyor. Hatta komşularınızdan bir şeyler çalmanız bile mümkün.

paylaş:

Yorum Yap