Excelde Şifre Kırma Resimli, Excel şifresini kırma programı indir

Excelde Şifre Kırma Resimli, Excel şifresini kırma programı indir

Etiketler: doc, excel, excel parolası, excel parolası nasıl kırılır, excel parolasını unuttum,excel şifresi, excel şifresi kırma resimli anlatım, excel şifresi nasıl kırılır, excel şifresi unuttum, office dosyası, office dosyası şifresi kırma, office word şifresi nasıl kırılır, resimli anlatım, şifre, şifreli doc dosyası,  excel şifre kırma programı indir, excelde çalışma kitabı şifresi kırma, excelde hucre korumayi kaldirma, excelde sayfa koruma şifresi kırma, şifreli word dosyası, word, word dosyası şifresi nasıl kırılır, word dosyası şifresini unuttum, word parola, word password kırma, word şifre kırma,word şifresi kırma resimli anlatım, xls

WORD – EXCEL Şifreleri Kırma Resimli Anlatım

WordExcel ofis araçlarının şifrelerini mi unuttunuz veya internetten bulduğunuz bir dokümanın şifresini kaybetmişte olabilirsiniz o zaman doğru yerdesiniz. MS WORD ve MS EXCEL dosyaları üzerinde şimdi küçük bir deneme yapacağız ve şifreli bir Office dosyasının şifresini kıracağız.

İlk adım olarak Buraya tıklayarak programı indiriyoruz. Programı kurup bilgisayarınıza yüklüyorsunuz, yükleme işlemi bittikten sonra programımızı çalıştırıyoruz. Biz deneme olarak daha önceden şifrelemiş olduğumuz birWORD dosyasının şifresini deşifre edeceğiz.

Şifre olarak sitemizin adresi olan Dijitalteknoloji.net adresinin kısaltması olan büyük harflerle DT seçtik. Programımızı çalıştırıyoruz. Resimde de olduğu gibi “Select file” sekmesine tıklıyoruz. İkinci adım olarak resmin ortasında da göründüğü gibi “Select a file” sekmesine tıklayıp şifresini kırmak istediğiniz dosyayı seçiyorsunuz. Dosya seçerken dikkat etmeniz gereken bir püf nokta var dosya türüne dikkat ediyoruz  ya da Word dosyası olduğunu belirtmeyi unutmuyoruz.

Adım adım şifre kırmaya devam ediyoruz. “Brute force recovery” sekmesine tıklıyoruz. “Characters” kısmına geliyoruz rakam, büyük küçük harf ve karakter gibi seçenekler var bukısım şifre kırmaya programa yardımcı olmuş olacağız yani işini kolaylaştırmış olacağız. Eğer unuttuğunuz bir şifreyse muhtemelen karakter seçip seçmediğinizi biliyorsunuzdur buda size zaman kazandıracaktır. Tamamen unuttuğunuz ya da internetten bulduğunuz doküman ise en altta bulunan seçeneği seçmenizi öneririz böylece işinizi garantiye almış olacaksınız.

Characters sekmesinin hemen altında bulunan “From (length)” sekmesinden şifre uzunluğu belirleyin.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi “Go” butonuna tıklıyoruz sadece birkaç saniyede aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz mükemmel sonuca ulaşıyoruz. Şifremizi zorlaştırıp karakter harf ve rakamları bir arada kullandık şifre bulma işlemimiz 1 dakika 20 saniye süre sonunda kırılabildi. Buradan şu sonuca ulaşıyoruz bilgisayarınızın donanımsal özellikleri ve şifre uzunluğu kullanılan karakter, harf ve sayı çeşidine göre zamanımızı almaktadır.

null

 

Microsoft Excel’de Sayfa Koruma veya Çalışma Kitabı Şifresini Kırma

 

Microsoft Excel’de sayfa ve hücre korumasını kaldırmayı daha önceki bir yazımızda anlatmıştık. Ancak herhangi bir sebeple Microsoft Excel’de  hücre ve sayfa koruması yapıp ta sayfaya şifre verdikten sonra şifreyi unuttuysanız bu şifreleri kırmanın ve çalışma kitabımızda istediğimiz değişiklikleri yapabilmenin bir yolu var.

Bu işi yapmak için Excel Password Remover 2010 adı altında ücretsiz bir Excel eklentisi var. Eklenti sadece Microsoft Excel 5.0 ve üzeri (Excel 2000, XP and 2003 dahil olmak üzere) versiyonlarda çalışıyor. Ancak bu Excel makrosu sadece sayfa ve çalışma kitabı koruma şifrelerini kırabiliyor. Yani dosyayı açmak için ayrı bir şifre varsa o zaman bu eklenti bir işe yaramıyor.

  • Sayfa veya çalışma kitabı şifrelerini kırmak için aşağıdaki bağlantıların birinden dosyayı bilgisayarınıza indirin.

Excel Password Remover 2010 (password.zip indir)
Excel Password Remover 2010 (password.xla indir)

  • Sayfa veya çalışma kitabı şifrelerini bilmediğiniz ya da hatırlamadığınız  dosyayı Excel’de açın.
  • Fare ile password.xla dosyası üzerinde çift tıklayın.
  • Açılan Excel güvenlik uyarısında Macroları Etkinleştir’i tıklayın.

macro-etkinlestir

  • Sonraki pencereyi Tamam’ı tıklayarak kapatın.
  • Macro etkinleştirildikten sonra Araçlar menüsünün en altına Unprotect sheet veUnprotect workbook adı altında iki yeni menü seçeneği ekleniyor.

excel arac cubugu menusu

  • Sayfa koruma şifresini kırmak için Unprotect sheet seçeneğini, çalışma kitabının şifresini kırmak için de Unprotect workbook seçeneğini seçin.

Macro şifreyi kırarken imleç klasik Windows kum saati simgesine dönüyor ve durum çubuğunda saniye işlemeye başlıyor.

macro-calisiyor

Benim denememde rty12# (6 haneli) gibi bir şifreyi 13 saniyede kırdı (resim aşağıda!). 9 haneli ancak #+% gibi özel simge bulunmayan rakam ve harflerden oluşan başka bir şifre 19 saniye sürdü.

Excel Şifre Kırıcı

Şifre kırıldıktan sonra dosyayı kapatıp açsanızda şifre kalkmış oluyor ancak her ihtimale karşı dosyayı farklı kaydetmenizi tavsiye ederim. Ayrıca Excel’i kapatıp tekrar açtığınızda makro otomatik olarak kaldırılmış oluyor. Kontrolünü yapmak için ALT+F11 tuşlarını kullanarak Microsoft Visual Basic Editörünü açıp bakabilir ya da Araçlar->Eklentiler veyaAraçlar->Makro->Makrolar’ı açarak yüklü eklenti ve makroları kontrol edebilirsiniz.

microsoft-visual-basic-editoru

Excel şifre kırma programı

 excel Excel şifre kırma programıKullanmayan işine yaramıyanın yoktur Microsoft ofis programlarını. Bunların içinde en önemlileride Word ve Excel ‘dir. Öyle ki bilgisayardan anlayan birine bile sen Word excel biliyormusun diye hemen sorarlar, biraz düşünseler word excel uzaydanmı geldi onu yapan programcı değilmi diye hiç kafa yormazlar. Anlıyacağınız word excel iyi bilenle neredeyse hacker derler icon smile Excel şifre kırma programı …Hikayeyi uzatmadan meselemize gelelim. Sıklıkla office araçlarından excel kullanıyorsanız bu şifre programı işinize yarayabilir. Excel dosyalarınıza koruma amaçlı koyduğunuz şifreleri unuttuğunuzda bulan program. Tamamen ücretsiz olan bu program ile excel dosyalarına koyduğunuz şifreleri anında buluyor.Excel şifre kırma programı indir

Excel, Word, Outlook, Zip Şifre Kırma Programı

Açıklama:

Tüm ofis programlarının şifrelerini kırar. 40-bit Excel, Word, Access, Outlook, Powerpoint ayrıca Ziplenmiş dosyaların da şifrelerini 1 dakika içinde bulur çıkarır. Ödül kazanmış bir yazılım.

 


Programı İndir

Etiketler: doc, excel, excel parolası, excel parolası nasıl kırılır, excel parolasını unuttum,excel şifresi, excel şifresi kırma resimli anlatım, excel şifresi nasıl kırılır, excel şifresi unuttum, office dosyası, office dosyası şifresi kırma, office word şifresi nasıl kırılır, resimli anlatım, şifre, şifreli doc dosyası, şifreli word dosyası, word, word dosyası şifresi nasıl kırılır, word dosyası şifresini unuttum, word parola, word password kırma, word şifre kırma,word şifresi kırma resimli anlatım, xls

paylaş:

Yorum Yap