Evde Doğal Saç Boyası Yapımı, Nasıl Yapılır, Tarifi ve Yapılışı Hakkında Bilgi

Doğal Saç Boyası Tarifi  
Kimyasal boyalar lenfoma kanseri riskini artırdığını hepimiz az çok biliyoruz.Peki beyazlarımızı kapatmak için ne yapmalıyız.Sizde doğal bir kumral saç rengine sahip olmak istiyorsanız İşte sizde evde kendiniz hazırlayabileceğiniz kumral renk doğal saç boyası nasıl hazırlanır ve nasıl uygulanır diyorsanız tarifimize göz atın.

Kızıl Kestane Saç Boyası Tarifi

Gerekli Malzemeler:

1 kase kına saçınız çoksa 2 kase

Adaçayı 1 avuç içi kadar

Karanfil 1 avuç içi kadar (Karanfil hafif renk verir. Karanfil antiseptik olduğundan saç derisinde bir rahatsızlık varsa faydalı olabilir.)

Çay (Siyah çay)

Hazırlanışı: Adaçayı, karanfili bir 500 gr suyun içinde 5-10 dakika kaynatıp çay gibi demliyoruz. Eğer daha koyu bir renk elde etmek istersek içine bir miktar (1 çorba kaşığı) çay ekleyebiliriz. Daha sonra bu su ile kase içerisindeki kınayı karıştırıyoruz. Genelde 1 kase yeterli oluyor. Önce diplerine sonra uçlarına sürüyoruz. Saç boyamız kek hamuru kıvamında olacak


Sarı Saç İçin Doğal Saç Boyası:

1 tutam yada 1 avuç içi papatya

1 tutam sarı kantoron

Limon kabukları (Saç derisine iyi geliyor.)

Çiçek yağı

500 gr cam şişe

Benmari usulü tencerenin içine su altına havlu koyup bu şekilde kısık ateşte 40 dakika kadar kaynatıp daha sonra 1 gece çay gibi demlenmesini sağlıyorsunuz. Ertesi gün sabahleyin süzüp saç dibinden ucuna kadar sürüyoruz. Bu da saçı sarı yapıyor haftada 1 vaya 2 kere yapılırsa sarı renk saça yerleşiyor. Saçınızda 1-2 saat kalabilir.

Bu saç boyası aynı zamanda saçı da besler.

paylaş:

Yorum Yap