Ev Yapımı Güneş Paneli Nasıl Yapılır Resimli Yapılışı Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Güneş Paneli  Yapımı Anlatımlı

Son zamanlarda popülerliği artan ve maliyetleri gün geçtikçe ucuzlayan güneş panelleri artık hayatımıza iyiden iyiye girmeye başladı.Sizde ev yapımı panel hazırlamak istiyorsanız Ev Yapımı Panel Yapılışı sizlerle..

Gerekli olan malzemeler şöyle

Sponsorlu Bağlantılar

Bakır levha.
Oksitlenmiş bakır levha (bakır oksit)
Lehim
CD kabı
Silikon tutkal

İlk önce bakır plakaları oksitlemek gerekir. Bunun için bakır levhaları elektrikli ısıtıcı da ısıtmak gerekmektedir. Isıttığımız levhanın aşağıdaki görünümde olması gerekmekte.Bakır levha bu hale gelinceye kadar üzerindeki tabakalar düzenli olarak temizlenmelidir. Bunun için zımparalamak çözüm olabilir.

ilk önce oksitlemediğimiz, temiz haldeki bakır plakayı,U şeklinde kesiyoruz, daha bir ucundan lehim yapıyoruz ve aşağıdaki gibi CD kutusunun içerisine silikonluyoruz.Daha sonra ısıtarak oksitlediğimiz bakır levhayı bir ucundan kablo ile lehimliyoruz.Daha sonra da; önceden CD kutusuna silikonladığımız u plakanın üzerine bu oksitlenmiş bakır levhayı silikon ile silikonluyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken konu 2 levhanın birbirine temas etmemesi, arada muhakkak silikon kullanılması.Yaptığımız panel güneş altında, 0.25 V voltaj ve 40 mAh akım üretmektedir, güç olarak ise 0.0000125 watt lık bir güç üretmiş oluruz.

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap