Erkekleri aşık etmenin yolları

Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları neler diyorsanız… 

Bazı kadınlar erkekleri kendine hayran bırakan  bir etkileyiciliğe sahiptir. Peki onları bu kadar çekici ve etkileyici  yapan şey nedir? Peki bu etkileyicilik sizin de sonradan kazanabileceğiniz bir özellik midir? Elbette siz de o dayanılmaz çekiciliğe kavuşabilirsiniz. Böylelikle de bir erkeği kendine aşık etmenin yolları sizin için daha kolay aşılır bir hal gelecektir.

Bir erkegi kendinize asik etmenin yolları Beyaz perdenin çiftleri

Hollywood filmlerine bir göz atalım:  Rüzgar Gibi Geçti’nin çapkını Rhett Butler kavgacı Scarlett O’Hara’ya tutulur. En ünlü müzikallerden biri olan Grease’de ise  utangaç Sandy sonunda Danny’i avucuna almayı başarır.
Jerry Maguire da aynı ismi taşıyan sinema filminde düşünceli bir kadın olan Dorothy’nin kendisi için en uygun kişi olduğuna karar verir.
Üç farklı kadın, üç farklı hikaye. Bu kadınları bu kadar farklı olmalarına karşın, sonunda aynı başarıyı yakalamalarına sebep olan şey nedir? Bu kadınlar aracılığıyla bir erkeği kendine aşık etmenin yollarını öğreneceğiz.

Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları-1 : Geri planda durmak

İlgisiz ve umursamaz tavırların karşınızdaki erkekte size karşı ilgi uyandıracağı düşüncesi ne yazık ki kimi zaman bir yanılgıdır. Eğer bir erkeğe karşı gerçekten ilgiliyseniz, bunu ona göstermenizde bir sorun yoktur. Bırakın da sizin onu sevdiğinizin farkına varsın. Bu da demek değildir ki onu SMS, çağrı yağmuruna tutun, bir erkeği kendinize aşık etmenin yollarından biri ne yazık ki bu değil.
Zaman zaman ise onun dikkatinizle şaşırtmak etkili olacaktır. Sabahları atılan bir günaydın mesajıkimi zaman bir erkeği gün boyu sürekli atılan mesajlardan daha çok heyecanlandırır. Bedensel yakınlık konusunda da kendinizi geri çekmeniz size olan ilgiyi arttıracaktır.
Tavsiyemiz: Kendinizi olmadığınız gibi davranmak zorundaymış gibi hissetmeyin. Danny, Sandy’e olan aşkını Sandy tarzını, saçını ve görünüşünü değiştirmeden önce fark etmişti. Danny’i etkileyen daha çok onun utangaç fakat kararlı halleri olmuştu.

2- Kendine güven

Erkeklerin hoşlandığı kadın tipi genellikle hem hayattan hem de bir ilişkiden ne istediğini tarzda kadınlardır. Kararlı ve hedefini bilen kendine güvenli kadınlar erkekler üzerinde oldukça olumlu bir etki bırakırlar. Dış görünüşünüz hareketlerinize de yansısın, hayatınızdaki istekleriniz ve emellerinizle daha da uyumlu olsun.
Birisini etkilemek için normalde ilgilenmediğiniz şeylere ilgiliymiş gibi görünüp, kişiliğinizden ödün verip, olmadığınız biriymiş gibi davranmaya da çalışmamalısınız.
Tavsiyemiz: Bir erkeği kendinize aşık etmenin yollarından biri kişiliğinizden taviz vermemek ve fikirlerinizin arkasında durmaktır. Scarlett O’Hara  kendine güven saçan bir karakterdi. Scarlett ne istediğini ve hedefine ulaşmak için yapması gerekenin ne olduğunu biliyordu. Zaten Rhett’i etkileyen de buydu.

3- Destekleyici olmak

Gününün nasıl geçtiğini, halini hatırını sormak basit ama etkileyici bir jesttir. Onun tavsiye ettiği bir filmde ya da kitaptan neleri beğendiğinizi onunla paylaşın fakat daha önce de belirttiğimiz gibi kendinizi olmadınız bir biçimde yansıtmaya çalışmayın. Bir erkeği kendinize aşık etmenin yolları maalesef onun fikirlerini, zevklerini ve davranışlarını üzerinize almaktan geçmiyor.
Fakat eğer hoşlandığınız kişi zor bir dönemden geçiyorsa , ona destek olmanız onun gözünde sizi değerli bir hale getirecektir. Ona bu dönemi atlatacağına dair güven duyduğunuzu göstermek, gerektiğinde yaslanacağı bir omuz olmak, ona güvenmek de sizi onun gözünde yüceltecektir.
Tavsiyemiz: Kendinden şüphe duyduğu, kendine hiç güvenmediği anlarda Dorothy, Jerry’nin her zaman yanındaydı. İşte bu davranış Jerry’i Dorothy’e bağladı.

4 – Özel olmak

Sadece çekici kadınların erkeklerin kendilerine aşık edebildikleri söylentisi tamamen bir söylentiden ibarettir. Her ne kadar erkeklerin ve kadınların ilk etkilendikleri şey kişinin dış görünüşü de olsa bir erkeğin kalbini kazanmak o kadar da kolay değil. Kalp kazanmak daha fazla zaman ve emek isteyen, ruh güzelliği yaratıcılık, kişilik ve yerinde bir espri anlayışıyla gelişir.
Tavsiyemiz: Doğal olun ve kişiliğinizle etkileyin. Ona kim olduğunuzu ve aslında görünüşünüzün altında nasıl birinin yattığını gösterin. Kendiniz olun.

Erkek zayıf olan mıdır?

Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları gerçekten bu kadar basit yürünebilir mi? Bir erkeğin kalbini kazanmak gerçekten de bu kadar kolay mıdır? Erkekler kolayca etkiniz altına alabileceğiniz zayıf cins midir? Fakat erkeklerin sevgilileri ve eşleri tarafından daha çok onaylanmaya kadınlardan daha çok ihtiyaç duydukları araştırmalarla da ortaya konmuş bir gerçektir. Bunun sebebi erkeklerin kişisel duygu ve düşüncelerinden erkek arkadaşlarına pek bahsetmemeleri ve bu türden özel konuları sadece eşleri ya da sevgilileriyle konuşmalarındandır. Kadınların ise genelde her şeyi konuşabildikleri ve onay aldıkları yakın arkadaş çevreleri vardır.
Tavsiyemiz: Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları onları önemsediğiniz yerde kesişir. Ona gereksinim duyduğu ilgi ve alakayı gösterin. İdeal kadın ve erkek kavramları çok da gerçeklik içermediği için kişilere verdiğiniz ehemmiyet sizi ideal hale getirecektir. Yeri geldiğinde güven duyacağı bir omuz, yeri geldiğinde ona mantıklı yollar gösterecek bir danışman, yeri geldiğinde ise ona destek olacak bir dost ya da kendine güvenen bir kadın.

Yüzde yüz garantili aşık etme sanatı

Onu kendinize nasıl aşık edersiniz? İşte öneriler…

Aşk, karşı konulamaz bir biçimde arzulanmanın, karşı konulamayan arzusudur” demiş Amerikalı şair Robert Frost. Karışık görünüyor ama tercümesi şu: Arzu arzuyu doğurur. Hakikaten de kimileri aşkta fena halde
şanslıyken, kimileri ise “kürk giyse Erzurum’a kar yağmaz” misalidir aşk
meselesinde. Hatta bu şeytan tüysüz kişiler, fevkalade güzel/yakışıklı olsalar
da aşk patikasında bahtsız ilerlerler. Çok kişi kendi kendine “Güzelim, çekiciyim, zekiyim ama nedense hayatımın aşkını bulamıyorum” demektedir,
kimileri şeytan tüyünün keyfini sürerken. Peki, şeytan tüylü olmak, insanları bilimsel ya da gayrı bilimsel yöntemlerle kendine aşık etmek mümkün müdür? Leil Lowndes’e göre mümkün. Bilimsel yöntemleri de mevcut hatta. Lowndes, bütün dünyada best seller olan ve Türkçe’ye de bir süre
önce çevrilen ‘İnsanları Kendinize Nasıl Aşık Edersiniz’ adlı kitabın yazarı. ABD’de çeşitli TV kanallarında sunuculuk yapmış, sayısız televizyon ve radyo
programına katılmış bir iletişimci. Cinsel yaşam üzerine bir kurum olan The
Project’in kurucusu, Amerikan Seks Eğitimcileri üyesi. Leil Lowndes, bu çok satan kitabında uzmanların araştırmalarına dayanan bazı teknikler vererek ‘herkesi kendimize aşık edebileceğimizi’ iddia ediyor.

YAKLAŞ YA DA GERİ ÇEKİL

Aşk gözlerde başlar… Etkili bir göz teması, doğrudan doğruya şiddetli sevgi
hisleri uyandırır. Bu iddianın sahibi insan bilimci Helen Fisher, göz
temasının ilkel bir güdü olduğunu söylüyor. Bu temas, insan beyninin ilkel
bir bölgesini harekete geçiriyor ve o anda beyin şöyle bir komut alıyor:
Yaklaş ya da geri çekil. Göz temasıyla avınızda korkuya benzer hassas bir
hal yaratıp, o kişinin vücudunda, aşık oluyormuş hissine kapılmasını
sağlayan feniletilamin hormonu salgılanmasına neden oluyorsunuz. Bu
yüzden en etkili adım, amiyane tabirle, kesişme. Ancak erkeğin ve
kadının bu kesişmeyi farklı okuduğu da bir gerçek. Mesela bir kadın
uzayan göz temasını “Güzel kadınsın, senden etkilendim” gibi anlarken,
erkek ise bu bakışı “Sana açım” gibi yorumluyormuş.

İRİ GÖZBEBEĞİ FAKTÖRÜ
“Madem bakışma bu kadar elzem, daha baştan çıkarıcı bakmanın bir
formülü var mı” diye soranlara “İri gözbebekleri” diyoruz. Psikolog Dr.
Eckhard Hess, bir grup erkeğe, aynı kadının iki farklı fotoğrafını gösterip
gözbebek albenisini incelemiş. Erkekler photoshop’la gözbebekleri
irileştirilmiş kadınları güzel bulmuş. Yani gözbebeklerinizi, avınızın içinde
boğulmak isteyeceği bir havuz kadar büyütmek gerekiyor. “O
karşımdayken masanın altında gözüme damla damlatamayacağıma göre,
ne yapacağım” sorusunu soranlar; merak etmeyin basit bir yolu var.
Avınızın yüzündeki en çekici bölgeye odaklandığınızda gözbebekleriniz
otomatikman büyüyor!

KİRAZ AŞIRMA

Yeni tanıştınız, mesleğinizi sordu, “Avukatım ya da reklamcıyım” dediniz. Konuşma tek kelimede bitti! Olmaz. “Ceza avukatıyım, şu büyük dolandırıcılık vakası vardı ya hani” diye devam etmelisiniz. İncir çekirdeği sohbetlerden kurtulup onun bam teline basacaksanız, kiraz aşıracaksınız. Avınızın
söylediği sıra dışı kelimeler, onun kirazı yani gerçek ilgi alanıdır. Mesela “Bu trafikte spor arabaya binilmez” dedi. Bu cümlede kiraz; spor araba. “Bugünlerde hava çok sıcak, sokak hayvanlarının su bulması zor” cümlesinin
kirazı ise hayvanlar. Anladınız herhalde..

KORKU FİLMİNE GÖTÜRÜN
Duygusal çalkantı yaratacak mekanları seçin, zira duygusal heyecan cinsel çekimi artırır. Dramatik bir oyun, korku filmi ya da bir konser… Endişe ya da heyecanı paylaşmak yakınlaştırır.
ELLERE DİKKAT
Konuşma sırasında avın yani kadının avuç içlerini görmek iyiye işaret. Eğer kadının avuç içi size doğru yönelmişse, bu hoşlandığı anlamına geliyor. Çünkü bu “Teslim oldum” demek. Yani yaklaşabilirsiniz. Kadın avcılar, siz de erkeklerin keskin parmak işaretlerine dikkat edin. Hoşlandığınız adam,
konuşurken keskin parmak hareketleri yapıyorsa, bu heyecan duyduğunu gösterir.

ETKİLEDİĞİNİ GÖSTERİN
Erkek avcılar; “Zaman değişti” diyor kitap. Eski günlerde kaslarınız ya da hızınızla bir kadını baştan çıkarabilirdiniz, ama günümüz kadınlarının gönlünü çalmak için ondan ne kadar etkilendiğinizi göstermeniz gerekiyor, ne yazık ki…

BENZERLİK ÇEKER

Aşıklar hem benzerlik hem farklılık arar. Benzerlik kurmak için konuşmalarda
‘biz’ öznesini kullanmak önemlidir. Konuşurken, onun seçtiği kelimeleri
seçmek de bu etkiyi güçlendirir. Hoşlandığınız kadın kedisinden söz ederken “Minnoş” diyorsa, o kediye siz de “Minnoş” deyin. Hanımlar, bir erkek “Mesleğim” diyorsa, asla “İşin” diye cümleye başlamayın. Küçük Prens’in
yazarı Antonie de Saint Exupery’ ne demiş: “Aşk birbirine bakmak değil, yan
yana durup aynı yöne bakmaktır…”

ERKEKLER ŞIK GİYİNSİN
İlk buluşmada kadının değil erkeğin ne giydiği daha önemli. Syracuse
Üniversitesi’nde yapılan deneyde, erkek denekler orta halli giyinmiş kadın
fotoğraflarını çekici bulurken, kadınlar şık giyimli erkekleri tercih etmiş. Zira evrimsel kuramcılılara göre; kadınlar, iyi giyinen bir erkeğin, yetiştireceği neslin ihtiyaçlarını karşılayabileceğini düşünüyormuş.
KADIN AVCILARIN EN BAŞARILI HAMLELERİ

Araştırmacı Monica Moore’un, 200 kadını incelediği araştırmasına göre en etkili hamleler (Hamlenin karşısındaki rakam o hamlenin deney sırasında kaç kez başarıya ulaştığını gösteriyor)

511 Net bir şekilde gülümsemek
253 Tek başına müzikle dans etmek
96 Kazara karşısına dikilmek
58 Kafayı yana yatırıp kendi boynuna dokunmak
102 Bakıp başını çevirmek ve yeniden bakış atmak
41 Abartılı kalça hareketleriyle etrafında dolaşmak

NASIL ETKİLENDİKLERİNİ VE ETKİLEDİKLERİNİ ANLATTILAR


EYLEM ŞENKAL

Kendinden emin duruş etkileyicidir 
Etkilendiğim şeylerin başında; dolu dolu, sıcak bakışlar gelir. Kendinden emin duruş da etkileyicidir. Birini etkilemek ya da etkilendiğimi belirtmek için özel bir çaba harcamam. Bu, samimiyeti kaybettirir.

CEM CEMİNAY
Komik erkekler şanslıdır 
Bakışlar, gözler beni her zaman çok etkiler. Komik erkeklerin şanslı olduğunu düşünüyorum. Ya mizahı kullanır komiklik yaparım ya bebeklerine ya da köpeklerine ilgi gösteririm. Çünkü kadınlar bundan yüzde yüz etkilenir.

KADİR ÇÖPDEMİR
Mizah yeteneğimi kullanırım

Aslında tarif edilemez bir şeydir bu. Yani insanın göremediği ama hissedebildiği bir şey vardır; gözünüze ışık tutulmuş gibi olursunuz. İşte bu etkilenmenin ilk işaretidir. Mizah tarafım var, bunu kullanabilirim. Komikliğimle ilgi çekmeye çabalarım. Bununla bir şeyler başarabilmeyi umduğum olmuştur.

EBRU DESTAN
Bazıları ışık saçar

Birinin konuşması ya da duruşundan etkilenebilirim. Bazı insanlar ışık saçar, ister istemez etkilenirsiniz. İlgi çekmek için, ekstra bir şey yapmaya gerek
duymuyorum. İki insan arasında zaten bir anda oluşan o elektrik kendini
gösterecektir.
KENDİNİZİ KAKALAMAYIN!
İLHAN UÇKAN / AŞK DANIŞMANI

 Sizce birini kendimize nasıl aşık edebiliriz?
Birinin bize aşık olması için, onun ihtiyacı olan, kendisinde ‘eksik’ olduğunu
düşündüğü şeyin bizde olduğunu görmesi ya da sanması gerekir. Aşkla
başlayıp yürümeyen ilişkilerde, bu ‘sanma’ hali geçerlidir. “Düşündüğüm
gibi değilmiş” cümlesini böyle durumlarda söyleriz. En önemli unsur, kişilerin
hayatlarının daha güzel olacağına dair umut hissetmeleridir.
İlk tanışmada ne yapılır, ne yapılmaz?
Tanışma ‘vaat’ içinde hayalleri barındırmalıdır. İlk görüşmede her şeyi ortaya dökmemek, onu tatlı sorularla sorgulamak, anlatmak isteyene fırsat vermek, hakkında bilgi almamızı sağlar. Yani, “Ben böyle şeylere bayılır, bu filmleri de seyretmeden duramam” gibi tüm klişeleri harmanlayıp kendimizi paketlersek, hatalı enformasyon sunumu yaparız. Bu ‘vaat’ten ziyade, ‘kendimizi kakalamak’ gibi algılanır. Dinlemek, izlemek ve beklemek… Enerjimiz, umutlu halimiz, neşemizle etkilemek için zamanı iyi değerlendirmek en güzeli.

 

Erkeği aşık etmenin 10 yolu

İşte erkeği kendine aşık edecek kadında olması gereken özellikler:
1. Zeka. Görünüşten sonra gelen en önemli unsurdur bu. Erkekler zeki, düşüncelerini savunabiler ve net olarak ifade edebilen kadınları sever. Çoğu kendi gibi düşünen kadınlarla konuşmayı sever. Erkekler tartışmayı sever ve eğer onlara düşüncelerinizi kabul ettirebilirseniz ya da en azından saygı duymalarını sağlayabilirseniz, kalbinin derinliklerine giden yol da açılır.

2. Güler yüz. Bir erkeğin esprilerine gülerseniz sizi daha yakından tanımak isteyecektir. Etrafınızla ve kendinizle dalga geçebildiğinizi ve onunla birlikte gülebildiğinizi anladığında sizinle daha çok vakit geçirmek isteyecek. Kendinize gülebilmeniz ve kendinizle alay edebilmeniz (aşırıya kaçmadan) özgüveninizin de işaretidir ve sizi daha da çekici kılar.x

3. Kendine güven. Kendi düşünceleriniz olduğunda ve bunları savunabildiğinizde, önceki maddede söylendiği üzere kendiniz dahil herşeyle alay edebildiğiniz güce sahip olduğunuzda size hayranlık duyacak!

4. Destekleyici olmak. Erkekler kendilerini destekleyen, olumlu yönde teşvik eden kadınlara ihtiyaç duyar. Hedeflerine ulaşabilecek yeteneğe sahip olduklarını hatırlatan, güç verici bir sese ihtiyaçları vardır. İşler yolunda gittiğinde bunu hayatlarına sihirli bir dokunuş olarak kabul edip minnettar bile olabilirler… Onun hayallerini desteklediğinizi, hedeflerine doğru giderken ayağına dolanmayacağınızı bilmesini sağlayın.

5. Hoşgörülü olmak. Erkeklerin mükemmel olmadıklarını anlayıp onları mükemmel olmayışlarından dolayı kolayca affedebildiğinizde gönlündeki tahtın da sahibi olabilirsiniz. En ufak şeylere takıp, dırdırı abartırsanız yanınızda pek uzun süre kalmayacaktır. Dost acı söyler!

6. Sabırlı olmak. Bu aslında bir önceki maddeyle neredeyse aynı. Yeni tanıştıysanız ciddi bir ilişkiye geçiş için sabırsız davranmayın. Zaten birlikteyseniz hatalarına karşı sabırlı olun. Kimse mükemmel değildir. Anlayış gösterin. En ufak hatada köpürmeyin. Ters konuşmayın. Düşünmeden söylenen sözler hem sizi hem onu yaralar. Sabrın sonu selamet, unutmayın.

8. Dürüstlük. Erkekler güvenilir ve dürüst kadınları çekici bulur. Söylediğinizle yaptığınız birbirini tutsun. Dürüstlük size saygı duymasını sağlar. Her zaman doğruyu söyleyin. Yalanlarla vaktini harcamayacak bir kadın olduğunuzu hissettirin. Size saygı duydukça hayranlığı artacak…

9. Açık fikirli olun. Yeni fikirlere, olasılıklara açık olduğunuzu belli edin. Dar görüşlü olmadığnızı hissettirin. Hayata geniş bir perspektiften, özgürce baktığınızı bilmek onda belki sizi kaybedebilme korkusuyla size yakın olma duygusunu artıracaktır.

10. Bakımlı olmak. Sağlığına ve fiziki durumuna özen gösteren kadınlar genelde erkekler tarafından göstermeyenlere göre daha çekici bulunur. Erkekler spor yapan, düzenli beslenen, saçına, tırnaklarına bakan, güzel giyinen kadınlardan her zaman hoşlanır.

Erkekleri etkilemenin yolları nelerdir

 

Erkekleri etkilemenin yolları nelerdir Erkekleri etkilemenin püf noktaları Erkeler nasıl etkilenir

Erkekleri etkilemek aslında kadınlar için çok kolaydır ama bazı erkekler üzerinde her zaman bu taktikler işe yaramayabilir. O yüzden sizlere biraz değişik biraz da yapılan araştırmalara dayanan özelliklerden bahsedeceğiz.

Yapılan araştırmalar erkeklerin çekici bir kadın gördüklerinde aptallaştıklarını ortaya koyuyor. İşte erkeklerin sizden etkilendiğinde farklılaştığını gösteren örnekler…

Bazı şeyleri unutuyor
Amerika’da yapılan bir araştırma erkeklerin, kadın sunucu provakatif giyindiği takdirde haberleri çok daha dikkatli izlediğini ortaya çıkarmış. Bir diğer detay ise, buna rağmen sunucunun ne söylediğini hatırlamıyor olamları. Erkekler, kadınlara kıyasla daha çok görselliğe odaklanıyor. Dolayısıyla seksi bir görüntüyle karşı karşıya kaldıklarında beyinleri yeni bir bilgiyi algılamak konusunda oldukça zorlanıyor.

Daha cesur oluyor
Araştırmacılar, erkek akykaycıların seksi bir kadın izleyicinin varlığında daha zorlu numaralar denediklerini ortaya çıkarmış. Bunun sebebi, seksi kadınların varlığında erkeklerin testosteron seviyelerinde artış olması. Bu da, onlara kendilerini yenilmez olduklarını hissettiriyor ve her türlü zorluğun üstesinden geleceklerini düşünmeye başlıyorlar.

Anlık memnuniyet bekliyor
Yeni yapılan bir araştırmada, erkeklerin bir kısmından bikinili kadın fotoğraflarına, diğer kısmının ise manzara fotoğraflarına bakmaları istenmiş. Sonra her iki gruba şu soru yöneltilmiş: “Hemen mi para kazanmak istersiniz yoksa daha büyük bir miktar için beklemeyi mi tercih edersiniz?” Seksi fotoğrafları görenler hemen ödeme isterken, manzaraya bakanlar beklemeyi tercih etmiş.

Erkekleri etkilemek için,bazı küçük ipuçları vardır. Aşağıdaki önerilerle istediğiniz erkeği etkilemek artık daha çok kolay.

Erkekler birlikte olacakları bayanın nasıl özelliklere sahip olmasını ister?
Onlar için güzellik mi, yoksa zeka mı önemlidir?

İşte hoşlandığınız erkeği etkilemek için bazı ipuçları;

1) Kişilikli, karakter sahibi bir kadın..Kimin itirazı olabilir ki? Espri anlayışlarını kaybetmeden, kişiliklerini koruyabilen kadınlar erkekleri her zaman cezbeder.

2) Erkekler gülmekten çok hoşlanır. Hele onları güldüren espriyi bir kadın yapıyorsa, erkekler o kadına asla hayır diyemez. Ayrıca kendilerinin yaptığı esprilere gülen sevgililer de erkekler için idealdir.

3) Her ne kadar erkeklerin çoğu, kendileri için söz konusu olduğunda hijyen kurallarına pek uymasalar da, kadınların temiz olmalarını isterler. Hoşlandığınız erkeğin yanındayken, giysilerininiz, tırnaklarınızın, saçlarınızın temiz olmasına ve eğer onu evinize davet ediyorsanız yaşadığınız yerin temizliğine büyük bir özen göstermelisiniz.

4) Her ne kadar erkeklerin çoğu, kendileri için söz konusu olduğunda hijyen kurallarına pek uymasalar da, kadınların temiz olmalarını isterler. Hoşlandığınız erkeğin yanındayken, giysilerininiz, tırnaklarınızın, saçlarınızın temiz olmasına ve eğer onu evinize davet ediyorsanız yaşadığınız yerin temizliğine büyük bir özen göstermelisiniz.

5) Hiç bir konuda takıntılı olmamaya özen gösterin. Ya da beğendiğiniz erkeğin yanında bazı konularda takıntılı olduğunuzu belli etmeyin. Yeterince zayıf olduğu halde sürekli kilolarından şikayet eden, sürekli saçlarını düzeltme endişesi taşıyan bir kadın erkeklere çok itici gelir.

6) Erkeklerin, kadınların yalnızca vücut ölçüleriyle ve yüz güzellikleriyle ilgilendikleri doğru değildir. Birlikte olacakları kadınların zekaları da erkekler için önemlidir. Erkeklerin çoğu, politika, ekonomi ya da bilim gibi konularda tartışabilecekleri, fikir alışverişinde bulunabilecekleri bir sevgili hayali kurar.

7) Şimdiki erkekler spor yapan, kendine daha iyi bakan kadınları daha çok tercih ediyor. Eğer spor yapmıyorsanız en azından hoşlandığınız erkeğin tuttuğu takım hakkında biraz bilgi edinmenizde fayda var.

8) Erkekleri etkilemek için abartılı kahkalardan, yapmacık gülümsemelerden uzak durmanız gerekiyor. Bunun yerine tamamiyle doğa, içten, sıcacık bir gülüş hoşlandığınız erkeğin dikkatini çekmek için yeterli olacaktır.

9) Dişilik, kibarlık, sevecen olmak, çekicilik, bakımlı olmak ve kendi güzelliğiyle başaçıkabilecek olmak erkeklerin kadınlarda aradığı olmazsa olmaz özelliklerdendir. Yani bir erkeği etkilemek istiyorsanız, ona mahalle arkadanışızmış gibi davranmak yerine kadınlara özgü tavırlarla yaklaşın.

10) Bazı konularda fazla sorun çıkarmadan onunla uyum içerisinde davranan kadınlar, erkekleri elde etmekte daha başarılı olur. Örneğin tuttuğu takımın bazı önemli maçlarını yakınmadan, eğlendiğinizi ona gisterek birlikte izlemeyi ya da yaptığı diğer aktivelerde ona uyumlu bir şekilde eşlik etmeyi deneyin.

Erkeklerin Sevdiği Kadınlar

Erkeklerin sevdiği kadın tipleri genelde benzer özellikler gösterir ama bazı şekillerde de farklılık gösterebilir arkadaşlar.

Kadınların dış görünüşlerine bakılarak yapılan bu araştırma eminim sizleri mutlu edecektir. İşte ayrıntılar;

Fiziki görüntüden bahsediyoruz elbette. Peki, bu özellikler neler?

Bakımlı el ve ayaklar

Manikürlü eller, pedikürlü ayaklar isterler. Bakımsız el ve ayaklara tahammülleri yoktur. Acayip renkli ojeler de erkeklerin hoşuna gitmez.

French manikür ya da kırmızı ojeyi beğenirler.

Topuklu ayakkabı

Topuklu ayakkabı giyen kadınlara bayılırlar. Topuklu ayakkabı, silueti güzelleştirir, etkileyici ve çekici görünür. Erkekler kendine güvenen kadınları beğenirler.

Uzun saç

Genelde kadında uzun saçı tercih ederler. Salık saçları veya uzun at kuyruğunu çekici bulurlar.

Ölçülü dekolte

Erkekler kadınlarda ölçülü dekolteyi severler. Pudra’daki habere göre, her yerini açan kadın, yanlış kadın tipidir. Erkekler için dekolteyi ölçülü kullanan ve kendine yakıştıran kadın çekicidir. Örneğin bir kadının bacakları güzelse bacaklarını açmasını, sırtı güzelse sırtını açmasını beklerler. Her yerini değil..

paylaş:

1 Yorum

  1. ben birini sevdim onun için yani her şeyimi verirdim ama veremedim o beni hiç sevmedi ben erkeklerle ilgili her şeye baktım sonunda bu site çıktı burda ne söylendiyse yaptım ama o başka biriyle çıktı sonrada evlendi 🙁 hani her şey olurdu lan dedim kendi kendime ama sonra başkası geldi .Onun üzerinde denedim çocuk 2 gün sonra bana benimle çıkarmısın ? dedi 🙂

Yorum Yap