Erkek bebek doğurmak için ne yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Her aile bir erkek bebeği olsun ister. Hepimiz biliyoruz ki doğacak olan bebeğin kızmı yada erkek mi olacağını biz belirleyemiyoruz, orasını Allah biliyor. Fakat bazı araştırmalar erkek bebek doğuran kadınlar hakkında bir takım istatistikler ortaya koyuyor. Siz de bu bilgiler ışığında erkek bebek doğurma şansını yakalayabilirsiniz. Peki kadınlar erkek bebek doğurmak için ne yapmalıdır gelin birlikte göz atalım:

Yapılan bir arşatırmaya göre iyimser olankadınlarerkek çocuğu doğuruyormuş. Bu nasıl oluyor diye merak ediyorsanız, buyrun konumuzun ve araştırmanın detaylarını inceleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni anneler üzerinde bir araştırma yapan uzmanlar, uzun bir yaşam süreceklerine inanan ve kendilerini strese sokacak sorunlara çok fazla takılmayan kadınların erkek çocuk doğurma oranının, kötümser kadınlara kıyasla daha yüksek olduğunu belirtti.

Yeni doğum yapmış İngiliz kadınlarla yürütülen araştırmanın ortaya koyduğu bulgulara göre yaşayacağınıza inandığınız her yıl, erkekçocukdoğurma ihtimalinizi artırıyor.

Araştırmayı yürüten İngiltere Kent Üniversitesi’nden Biyolog Sarah Johns, bu durumun nedenini ‘bencil’ adı verilen genlerimizle açıklıyor.

Araştırma sonuçlarına göre, iyimser olan kadınlar erkek çocuk doğururken, kendisini herhangi bir baskı altında hisseden kadınların büyük çoğunluğu kız bebek sahibi olmaya yatkınlaşıyor.

Erkek Çocuk Doğurmak Kız Çocuk Doğurmak Cinsiyet Belirlemek

Bayanların üreme zamanlarını hızlı ve kolayca öğrenmelerine yardım eden bu cihaz, gövde ve kapaktan meydana gelmiştir.

 

Kapak kısmı çıkarıldıktan sonra, gövde kısmına baktığımızda, bu kısmın 3 bölümden oluştuğunu görmekteyiz.

 

En üstte yer alan bölüm ışık, mercek ve onu taşıyan aynı zamanda ayarlamanın yapıldığı yuvadır.

Orta bölüm cihazın gövdesini oluşturan, pillerin yer aldığı bölümdür.

 

En altta yer alan taban kısmında ise ışığın yakılmasını sağlayan basma butonu yer almaktadır.

 

 

                                   

ÜRÜN KULLANMA TALİMATI

 

1- Kullanmadan önce cihazın kapağı çıkarılır.

 

 

2- Bu etapta merceğin içine oturduğu siyah, hareket edebilen yuvayı kullanarak, sağa sola döndürmek suretiyle netlik ayarı( kalibrasyon ) yapılır. Bu işlemin yapılması sonucun netliği açısından çok önemlidir. 

 

 

 

3- Bu etapta mercek çıkarılır.

 

4- Bu etapta merceğin üzerine birkaç damla tükürük konur. Ancak burada tükürükte baloncuk olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

5- Bu etapta merceğin üzerindeki tükürük kuruduktan sonra tekrar yuvasına takılır.

 

 

6- Son etap artık sonucun alınmasıdır. Bunun için cihazın alt bölümündeki butona basılı tutularak ışığın yanması sağlanır ve tek gözle merceğe bakılır.

 

 

SONUCUN ALINMASI:

Merceğe bakıldığında aşağıdaki 3 şekilden biri görülecektir.

Eğer henüz üreme zamanı değilse sonuç [şekil 1] deki gibidir, eğer üreme olabilme ihtimali varsa [şekil 2] deki gibidir, eğer tam üreme zamanıysa [şekil 3] deki gibidir.

 

 

 

 

 

Bonie Family Planning Nedir ve Cinsiyet Belirleme‘deki Rolu

 

Bonie Family Planning, kadınların gebeliğe (doğurganlığa) elverişli zamanının belirlenmesine yarayan bir üründür.

 

Yumurtlama periyodunun hangi zamanında hamile kalınabileceğini belirler. Bonie Family Planning ile, ne zaman hamile kalabileceğinizi ve hamile kalma riskinizin olup olmadığını, kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

 

Böylece, diğer yöntemlerin aksine, çok daha güvenilir, risksiz ve yan etkisiz bir gebeliğin kontrol imkanı çiftlerin ellerinde olur.

 

  1 nolu figür (görünüm)

 

Bonie Family Planning ‘ın lensinde görülen bu figür, hamile kalma riskinin olmadığını belirler.

 

2 nolu figür (görünüm)

 

Bonie Family Planning ‘ın lensinde görülen bu figür, hamile kalınabileceğini belirler.

 

 

 

 

1 nolu figür      2 nolu figür (görünüm)       1 nolu figür (görünüm)

 

 

Planlama Erkek yada Kız Çocuk Cinsiyet Belirleme İlgili Yöntemler

 

Shettles metodu (Dr. Landrom Shettles ve Dr. David Rorvik)

   Amerika’da ve Avrupa ülkelerinde yaygın uygulanan bir yöntem ise Shettle metodudur. Bu yöntemin %75 etkili olduğu belirtiliyor. Çok kolay olan bu yöntemin uygulama prensibi adetin belirli günlerinde ilişkiye girilmesine dayanmaktadır Landrum Shettles adlı bir doktorun geliştirdiği basit ve ücretsiz olan bir yöntemdir. Dayandığı nokta X kromozomu taşıyan spermlerin Y kromozomu taşıyanlara göre daha yavaş yüzmesi ve daha dayanıklı olmasıdır. Yumurtlama dönemindeki yapılacak bir   zamanlama ile seçmeye çalışılan cinsiyetteki spermlere avantaj sağlamaya çalışıyorsunuz. Buna göre erkek çocuk için yumurtlamaya en yakın zamanda cinsel birleşme yapılmalıdır. Böylece hızlı Y kromozomu taşıyan spermler yumurtaya daha çabuk ulaşabilmekteler. Kız çocuğu için ise yumurtlamadan 3  ila 5 gün önce cinsel birleşme yapılıyor ve sonra bir daha yapılmıyor. Böylece Y kromozomu taşıyan spermler ölüyor ve geriye X kromozomu taşıyan daha dayanıklı spermler kalıyor. Bu yöntemin uygulanması için yumurtlama gününün tespiti için bazal vücut ısısı takibini veya servikal mukus testlerini kullanmak gerekmektedir.Aslında bu bir çeşit gebelik takvimi dir.

Kaynakça;

Conception and Birth Sex Ratios Landrum B. Shettles,M.D Obstetrics and Gynecology Vol 18 No.1 July 1961

Doğumbilim ve Jinekoloji Bölümü,Tabipler ve Cerrahlar Fakültesi,Columbia Üniversitesi ve Sloan Kadın Hastalıkları Hastanesi New York ,N.y.

   Özetle ;

   Bu teoriye göre yumurtlamadan 2 gün önce ilişkiye girilirse kız 2 gün  yumurtlamadan sonra ilişkiye girilirse erkek olacağı iddia edilmektedir. Bonie Family Planning sayesinde kendi gebelik takviminizi çıkartabilir vede cocugunuzun cinsiyetini belirlemede büyük bir olasılık sağlayabilrsiniz.

 

 

Dişi hücrelerinde, iki adet x kromozomu bulunur. Bu, XX olarak isimlendirilir. Döllenmeyi sağlayan Yumurtada ise, bunlardan sadece 1 i bulunur. Ancak, her ikisi de X kromozomu olduğundan, yumurta hücresi, sadece X kromozomu içerir.

 

Embriyonun ve çocuğun cinsiyetini belirleyen ise, erkek sperminde bulunan kromozomlardır. Erkek hücreleri, X ve Y kromozomlarını içerir. Döllenmeyi sağlayan sperm hücreleri ise, bunlardan sadece birini; X ya da Y  kromozomunu içerir.

 

Bu nedenle, embriyonun ve çocuğun cinsiyetini belirleyen, erkek sperminde bulunan kromozomdur.

 

Eğer yumurtayı dölleyen sperm, X kromozomunu içeriyor ise, kadından gelen X ile birleşerek, XX yani kız çocuk oluşacaktır.

 

Yumurtayı dölleyen sperm, Y kromozomunu içeriyor ise,  kadından gelen X ile birleşerek, XY yani erkek çocuk oluşacaktır.

 

X ve Y Kromozomlarının Özellikleri

 

Erkek sperm hücreleri, yukarıda da belirtildiği gibi, X ya da Y kromozomları içerir. Ancak bunların yapıları ve özellikleri biribirinden farklıdır.

 

X kromozomları, kadın vücudu içerisinde, 72 saate kadar canlı kalabilir iken,  Y kromozomları aynı ortamda ancak 24 saat canlı kalabilirler.

 

Bunun yanı sıra başka bir ayırd edici özellik ise, vücut içerisindeki hızlarıdır. Y kromozomları, vücut içerisinde X e göre çok daha hızlı ve seri hareket ederler. Çok daha çabuk hedefe ulaşırlar.

 

Birlikte Değerlendirme

 

Yukarıda yapılan açıklamalar, birlikte değerlendirildiğinde, yumurtanın döl yatağına düştüğü anda, daha önceden bir cinsel ilişki oldu ise, büyük olasılıkla Y kromozomu taşıyan spermler ölmüş olacak; vücut içerisinde ömrü daha uzun olan X kromozomu taşıyan spermler yumurtayı dölleyecek ve doğacak çocuk kız olacaktır.

 

Eğer yumurta döl yatağına düşmeden önce herhangi bir cinsel ilişki olmamış ise, yumurta döl yatağına düştüğünde döllenmeyecek, kendisini dölleyecek spermi bekleyecektir. Bu süre içerisinde bir cinsel ilişki olduğunda, Y kromozomu taşıyan spermler, yumurtaya daha çabuk ulaşacağından, yumurta Y tarafından döllenecek ve çocuk erkek olacaktır.

 

 

 

1 nolu figür   2 nolu figür (görünüm)       1 nolu figür (görünüm)

 

 

Bonie Family Planning ‘ın lensinde, 2 nolu figürün göründüğü 2. gün cinsel ilişkiye girilmelidir. Daha önce herhangi bir ilişkiye girilmemelidir. Bu sayede cocugunuzun erkek olma olasılığı artacaktır.

 

 

 

 

 

1 nolu figür      2 nolu figür (görünüm)           1 nolu figür (görünüm)

gebelik kontrolu, doğum kontrolu, cinsiyet belirleme, family planning, doğurganlık zamanı, erkek çocuk yapmak

Adet görmenin bittiği günden, Bonie Family Planning ‘ın lensinde, 2 nolu figürün göründüğü güne kadar ilişkiye girilmelidir. 2 nolu figürün göründüğü gün ve daha sonra ilişkiye girilmemelidir. Bu sayede cocugunuzun kız olma olasılığı artacaktır.

 

ÜRÜN KUTUSUNUN İÇERİĞİ

 

Kutu iki katlı olup; kapağın altındaki ilk katta,

Bonie Fertil Control Light (Cihaz )

Cihazın altındaki ikinci kısımda ise 3 yardımcı malzeme yer almaktadır. Bunlar sırasıyla;

 

 

 

  • Temizleme mendili: Cihaz kullanıldıktan sonra merceğin temizlenmesi için

 

  • Taşıma keseciği      : Çanta içinde kolayca her yere taşımak amacıyla

 

 

Bonie Family PlanningNedir

 

Bonie Family Planning, kadınların gebeliğe (doğurganlığa) elverişli zamanının belirlenmesine yarayan bir üründür.

 

Yumurtlama periyodunun hangi zamanında hamile kalınabileceğini belirler. Bonie Family Planning ile, ne zaman hamile kalabileceğinizi ve hamile kalma riskinizin olup olmadığını, kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

 

Böylece, diğer yöntemlerin aksine, çok daha güvenilir, risksiz ve yan etkisiz bir gebeliğin kontrol imkanı çiftlerin ellerinde olur.

 

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap