Ender Saraç Anne Sütü Nasıl Artar, Artıran Besinler Gıdalar Nelerdir

Etiketler: Ender saraç süt artırıcı,anne sütünü artıran besinler ender saraç,ender saraç anne sütünü artıran yiyecekler,ender saraç anne sütü,ender saraç anne sütünü artırmanın yolları,anne sütünü artıran besinler uzman tv,ender saraçoğlu anne sütü

Ender Saraç anne sütünü artırmak için harika bilgiler verdi.

1_ İlki alkolsüz bira veya malt içeceği diye satılır. Sabah ve akşam 1-2 kahve fincanı içiniz.Alkolsüz bira veya malt içeceği sütü çok arttırır ve vücutta birçok mayalanma işlemini gören B vitamini vardır.
2_ Bol sıvı alıyorsunuz ama bunun 3-4 fincanı rezene ve ısırgan çayı oluyor.Aşağı yukarı 1 tatlı kaşığı rezene tohumu yada çayı içerisinede 2-3 yaprak ısırgan yaprağıyla da çay yapın için. Sütün artmasını ve bebeğin sevdiği tada dönüşmesini sağlarken bebeğin gazınıda yok eder.
3_ Özellikle çörek otu faydalıdır. Sabahları 1 kahve kaşığı kadar balla karıtırıp alabilirsiniz. Hem direncinizi arttırır hemde iyi etkileri vardır.
4_ Kompostolar yani komposto demek aşırı şerbet değildir. Kompostoyu az şekerli veya şekersiz yapabilirsiniz. İçerisine biraz kuru üzüm atarak özellikle ayva kompostosu , elma kompostosu biraz üzüm ve kayısı atabilirsiniz şekerlenmesi için. Ilındıktan sonra da balla içebilirsiniz.
5_ Lohusa şerbetinin çok şekerli olduğu için fazla önermediğinide söyledi.
6_ Çok kilo sorununuz yoksa tahin pekmezi önerdi. Tahin pekmezi hem kansızlığa karşı hemde susamın yağı olduğu için çocuğun zekası açısından hem annenin cildi hemde kabızlık, üşüme hemde birçok hastalığa faydası var. Diğer şekeri keserek en az günde 1 tatlı kaşığı tahin pekmesi yemenin çok faydası var.
7_ Hergün bir çorbanız mutlaka bulunsun özellikle mercimek çorbası gibi, yada bakliyat çorbası, yada yoğurt çorbası ama mutlaka çorba için. Mutlaka sulu sıcak için. Özellikle süt veren annelerde zayıflama programlarında az yağlı düşük kalorili ama sulu sıcak tencere yemekleri ve çorba ağırlıklı beslenme uyguluyoruz.

Dr. Ender Saraç Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

Ender Saraç’ın 11.08.2010 Çarşamba günü Star Tv.de verdiği Açıklamalara göre Anne sütünün miktarını ve kalitesini artıran gıdalar şunlar:
1-Rezene Çayı
2-Sade Maden Suyu
3-Boza
5-Alkolsüz bira
Sütünüzün azalmaması için yemeniz gerekenler

Oruç tutarken bir yandan da emziren bayanlar… Ender Saraç sütünüzü arttıracak öneriler veriyor! Ayrıntılar için aşağıdaki videoyu izleyiniz.

Dr. Ender Saraç Anne sütünü arttıran besinler

Anne sütünü ne artırır? Anne sütü nasıl artar? Anne sütünü artırmak için bitkisel tarif.

Anne sütü neden önemlidir?
Dr. Ender Saraç açıklıyor. Anne sütü neden önemlidir, sütü neler artırır?

30.08.2010 Pazartsi günü Star Tv.de yayınlanan Ender Saraç’la Ramazan proğramında Dr. Ender Saraç anne sütünün öneminden bahsetti. Anne sütünün çocuk gelişimi için önemini anlatan Ender Saraç anne sütünü artırma yolları ve anne sütünü artıran gıdalar hakkında bilgiler verdi..

Ender Saraç’ın anne sütü hakkında açıklamaları için videoyu izleyin!

Ender Saraç anne sütünü artıran yiyecekler

Anne sütünü artıran yiyecekler Ender saraç
Ender Saraç anne sütünü artıran besinler
Anne sütünü artıran gıdalar

Ender Saraç anne sütünü artıran yiyeceklerin hamilelik dönemindeki annelerin yada anne adaylarının çocuğun gelişim süreci acısından oldukça önemli olduğunu belirtti. Hamilelik sonrası sütü azalan anneler genellikle kulaktan dolma yada bilinçsizce yanlış beslenirler. Bazı beslenme çeşitlerinde ise sütün artışı söz konusu olabilir ama bu seferde sütün besleyiciliği azalabilir. Annelerin bu durumlarda sütü ve sütün besleyiciliğini arttırmak için tahin helvası, dut, beyaz üzüm ve incir yiyip bol miktarda su içmeleri gerekmektedir.

Ender Saraç anne sütünü artıran yiyecekler olarak verdiği beyaz dut, dut kurusu annenin sütünü arttırırken kansızlığı da iyi gelmektedir. Bütün bunların yanı sıra ateş dürücü özelliği ve karaciğer için gerekli olan kuvveti sağlayıp, sindirim sistemine faydası oldukça fazladır. Beyaz üzüm ise anne sütünü arttıran özeliğinin yanı sıra kalp damar hastalıklarına bire birdir, ritim bozukluğunun da önüne geçmektedir.

 

paylaş:

Yorum Yap