En kullanışlı ve en çok işe yarayan iphone uygulamaları indir

En İyi iPhone Uygulamaları hangileridir

Geçen yılın en çok dikkat çeken iPhone uygulamalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Instagram: Farklı fotoğraf filtrelerinin uygulanabildiği bu uygulama ile cep telefonundan çekilen fotoğraflar birer sanat eserine dönüşüyor. Instagram’da oluşturduğunuz fotoğrafları Flickr, Facebook, Foursquare veya Twitter üzerinden paylaşabiliyorsunuz

Microsoft Photosynth: Bu uygulama ile geniş mekanların panoramik fotoğraflarını çekebilirsiniz. Çektiğiniz panoramik fotoğrafları hem Facebook hem de photosynth.net sayfası üzerinden paylaşabilirsiniz.

Photoshop Express: Oldukça basit bir fotoğraf düzenleyici. Photoshop Express ile düzenlediğiniz fotoğrafları isterseniz e-mail olarak başkalarına gönderebilir, Photoshop.com adresinden açacağınız hesapa yükleyebilir veya Facebook’ta paylaşabilirsiniz.

Livestream: Livestream ile iPhone’unuzun kamerasını kullanarak canlı yayın yapabilirsiniz. Yaptığınız canlı yayını Facebook veya Twitter listenizdeki kişilerle paylaşıp izleyici sayınızı arttırabilirsiniz.

iMovie: iMovie ile amatör videolarınızı kolayca kısa film haline getirebilirsiniz.

Turkcell Seyahat: Bu uygulama ile havaalanı ve sefer numarasına göre uçuş takibi yapabilir, gideceğiniz şehrin bir kaç günlük hava durumunu öğrenebilir, İDO seferlerini sorgulayabilir, THY ve Anadolu Jet uçuşları için online check-in yapabilirsiniz. Eğer Turkcell müşterisi iseniz bu uygulama yardımıyla otobüs ve uçak bileti de alabilirsiniz.

İBB Trafik: İstanbul’un yol durumunu kontrol edebilir ve anlık kamera görüntülerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’daki petrol istasyonlarını, İSPARK noktalarını, İDO hatlarını ve yollardaki hız sensörlerini de görebilirsiniz.

Yandex Haritalar: Yandex ile İstanbul ve Ankara trafiğinden canlı bilgi alabilir, 81 ilin uydu görüntülerine ulaşıp adres sorgulaması yapabilirsiniz.

iGo Turkey Navigation: Oldukça basit bir arayüze sahip olan bu navigasyon uygulaması ile Türkiye’deki tüm sokakların bilgisine erişmek mümkün.

Nerde Bu Otobüs?: IETT verilerini kullanan bu uygulama ile bineceğiniz hattın otobüslerinin duraklarını, sefer saatlerini ve nerede olduklarını görebilirsiniz

Tivibu Cep: Tivibu ile 40′a yakın TV kanalını mobil ortamda izlemek mümkün. (Aylık abonelik gerektirmektedir)

Digiturk Web Tv: Digiturkwebtv spor paketi üyelerine özel olarak geliştirilen bu uygulama ile Türkiye dışında yaşayan iPhone kullanıcıları telefonlarından Lig Tv’yi takip edebilirler. (Aylık abonelik gerektirmektedir)

SoundCloud:Sosyal bir müzik paylaşım sitesi olan SoundCloud’ın iPhone uygulaması, müzik ve sesleri ücretsiz olarak dinlemeye, yüklemeye ve sosyal ağlarda paylaşmaya izin veriyor.

SoundHound: Bir müzik eserinin küçük bir bölümünü dinleyerek müziğin kime ait olduğunu, adının ne olduğunu ve hangi albümde yer aldığını söyleyen bir uygulama.

iTalk: Basit ve kullanışlı bir ses kayıt uygulaması. 3 ayrı seviyede ses kayıt özelliği var. Kaydettiğiniz sesleri e-mail ile paylaşabiliyorsunuz.

Radyo: Türkiye ve dünya radyoları bu uygulama ile cebinizde. Uygulamanın kayıt özelliği de var. Reklam destekli olan bu uygulama ücretsiz, reklamsız olan Radyo Pro ise 1.99 USD

WhatsApp Messenger: Son zamanların en populer mesajlaşma servisi. Bu uygulamayı telefonlarına yükleyen iPhone, Android, BlackBerry ve Nokia kullanıcıları birbirleriyle ücretsiz olarak mesajlaşabiliyorlar

Group SMS!: Telefonunuzdaki isimleri gruplara ayırarak aynı anda bir çok kişiye SMS mesajı gönderebilirsiniz. SMS mesajlarının telefon servisiniz tarafından ayrıca ücretlendirildiğini ise hatırlatmakta yarar var

Viber: iOS ve Android kullanıcıları için ücretsiz telefon hizmeti sunan bir uygulama. Ayrıca Viber ile internet bağlantısı üzerinden SMS alıp gönderebilirsiniz.

Fruit Ninja: Oyunun kuralı basit; ekrana gelen meyveleri kesmek. Bombalara ise dikkat! Onlara dokunmamanız gerekiyor.

Angry Birds: iPhone’un en popüler oyunlarından olan Angry Birds’te amaç farklı türdeki kuşları sapanla fırlatarak domuzları öldürmek. Oyunun değişik versiyonları da var.

Zaman Gazetesi: Zaman Gazetesi’nin oldukça güzel bir tasarıma sahip bu uygulaması ile güncel haber, yorum ve fotoğraflara cebinizden kolayca erişebilirsiniz.

iMekka: Bu uygulama ile dünyanın neresinde olursanız olun kıble yönünü tespit edebilirsiniz.

Quake Zones Pro: Dünya üzerindeki tüm depremleri anında görebileceğiniz bir uygulama. Ayrıca 30 yıl içerisinde gerçekleşmiş önemli depremlerle ilgili bilgilere de ulaşabiliyorsunuz

Pulse News: Gelişmiş bir RSS okuyucusu olan Pulse News ile favori web sitelerinizi interaktif mozaik formatında okuyabilirsiniz. Web sitelerini tek tek dolaşmak yerine Pulse uygulamasını kullanarak tüm bu siteleri tek elden ve kolayca takip edebilirsiniz.

Eventbrite:Buluşma ve organizasyonlar için vazgeçilmez bir uygulama. Eventbrite ile katılımcıları kolayca organize edebilir ve katılım durumlarını takip edebilirsiniz.

Dropbox: Dropbox ile bilgisayarınızdaki dosyalarınıza iPhone üzerinden ulaşabilirsiniz. 2 Gb’a kadar uygulama ücretsiz. Daha büyük dosya paylaşım alanları ise ücretli.

Pages: Word uygulamasının iPhone versiyonu.

Evernote: Yazılı, sesli ve görüntülü not alabileceğiniz bir uygulama. Aldığınız notları farklı cihazlar arasında senkronize edebiliyorsunuz.

XE Currency: Bir çok ülkenin para birimini kolayca çevirebileceğiniz bir uygulama.

Alıntı / Deniz Ergürel

paylaş:

Yorum Yap