EN İYİ TÜRKÇE OKEY OYUNU PROGRAMINI BEDAVA İNDİR

Okey

Ulusal oyunumuz Okeyi bilgisayar ortamına taşıyan ve büyük beğeni kazanan Okey+ programı. Okey oyunu kurulumu tamamladıktan sonra, okey oyununa başlamak için “Oyun” dan “Yeni” yi yada F2 ye basınız. Bilgisayar rastgele olarak okey oyununa ilk başlayacak kişiyi seçer ve 15 taş verir, diğerlerinede 14′ er taş verir ve kalanların arasında bir okey seçilir ve ortaya açık olarak yerleştirilir. Elizdeki taşları mouse kullanılarak yerleştirebilirsiniz. Sıra size geldiğinde yani “Oyuncu 1 düşünüyor” yazısını gördüğünüzde, taş çekmek yada soldaki oyuncunun attığı taşı almak için taşı mouse ile tutup ıstakaya sürükleyip bırakmalısınız. Aynı işlemi taşların üzerine çift klik yaparakta gerçekleştirebilirsiniz. Atmak istediğiniz taşı belirledikten sonra bu taşı aynı şekilde mouse ile yada çift klik ile sağ tarafa atabilirsiniz. Soldaki taşı alacaksanız, çekmeden taşı attığınızda otomatik olarak soldaki oyuncunun attığı taş ıstakaya yerleştirilir. Taş atıldıktan sonra oyun diğer oyuncuların otomatik olarak oynaması ile devam eder. Okey kurallarına uygun şekilde oyunu bitirdiğinizde, son taşı ortada taş çektiğiniz yere mouse ile sürükleyip bırakmalısınız.

indir.png (250×61)

Okey indir – Bedava Okey indir

Okey indir

İnternette bir sürü sostal ağda veya sitelerde online olarak oynayabileceğiniz okey oyunları bulunabilmekte. Her ne kadar artık online okey oyunları herkese daha cazip gelse de, bazı oyuncular orada bulunan laçkalaşmış sohbet sistemlerinden kaçınarak kendi bilgisayarında bilgisayara karşı okey oynamak isteyebilirler. Bu yüzden bu küçük te olsa zevkli bir şans oyunu olan bu oyunu yayınlamayı doğru bulduk. Artık ulusal oyunumuz haline gelen okey oyunuoyun indirdüşüncesinde olanların da ilk tercihlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Okey indir sayfasında bunu bulabilirsiniz.

Bedava okey indirdikten sonra oyunda bir kişiyi temsil ediyorsunuz. İsterseniz gösterge kullanılıp kullanılmayacağını ve kaçtan düşüleceğini menüden ayarlayabilirsiniz. İlk başlayan kişiye 15 diğerlerine 14 taş dağıtıyor. Taşları ıstaka üzerinde mouse ile kolayca hareket ettirip dizebilirsiniz. Okey oynarken ilk önce 15 taşı olan oyuncu, taş çekmeden sağındaki oyuncuya bir taş atar. Sıranın geçtiği diğer oyuncu isterse solundaki oyuncunun attığı taşı alır, istemezse yerden bir adet taş çeker. Daha sonra o da elinden bir adet taş atar ve sıra sağındaki oyuncuya geçer. Oyunda bir kişi elini tamamlayıp açana kadar böyle devam eder. Herkes sırayla taş çekme yada yerdeki taşı alma hakkını kullanıp en erken okey oyununu bitirme gayretini çekiyor. Tabi ki okey oyununda bitip puan düşebilmek veya puan kazanabilmek için elinizdeki taşlar sırasıyla dizili olmalı. Eğlenerek oynayacağınız okey download etmek için aşağıdaki butona başvurunuz. Okey oyununu iyi bilen kişiler bu oyunun geliştirilmiş versiyonu olan 101 Okey oyununu deneyebilirler. 101 de okeyin zevkli bir koludur ve iskambil kağıtları ile oynanan 51 oyununa benzer.

indir.png (250×61)

paylaş:

Yorum

Yorum Yap