En Güzel Simulatör Oyunları [PC için]

Dünyanın en iyi simulasyon oyunları 2012

Güzel simulasyon oyunlarını herkes sever. Simulatör oyunlarının Facebook’ta popüler olmasıyla birlikte simulasyon oyunları dünyaya hızla yayılmaya başladı. İnternette bir sürü güzel simulatör oyunu bulup indirebilirsiniz, fakat tabiki bunların hepsi birden eğlenceli ve hoşunuza gidecek oyunlar değil. Bu sebeple burada sizlere PC için en güzel 10 simulatör oyununu paylaşıyorum.

10. Sim City

The Sim City 4 Top 10 Best Simulation Games for the PC
SimCity 4oyununda şehirler oluşturup, kurduğunuz bu şehrin tüm ihtiyaçlarını karşılayacaksınız. Kurduğunuz şehrin ekonomisinden tutunda asfalt çalışmasına kadar herşeyiyle siz ilgileceksiniz.

SimCity 4 oyununda en büyük sorununuz para kaynaklarının az olmasıdır. Gerçekci olmak gerekirse oyundaki tek para kaynağınız vergilerdir. Vergileri belirlerken dikkatli olunuz. Çünkü vergiler yerleşimcilerin standardını belirlemekte ve onların şehrinizi gelmeye değer olarak nitelendirmelerinde büyük rol oynamaktadır. Vergileri yüksek tutmanız şehrinizin gelişmesi açısından problem teşkil edebilir.

9. Virtual Villagers

Virtual Villagers The Tree of Life Top 10 Best Simulation Games for the PC
Virtual Villagers 3, serinin üçüncü oyunudur. Bu oyunda gizli şehri keşfetmeye çıkacaksınız. Oyunun daha önceki serilerini oynayanlar daha kolay bir şekilde gizemleri keşfedebilir.

Bu oyundaki hikaye ise kısaca şu şekildedir: Bir grup köylü gemiye binip adanın diğer tarafına ulaşıp, burayı keşfedip ve gizemleri çözmeye çalışacaklar. Köylülere gizemli kent kalıntıları arasında yardımcı olup ayrıca yeni kaynaklar bulup beslenmelerini sağlamalısınız.

 

8. Ship Simulator

ship simulator Top 10 Best Simulation Games for the PC
Ship Simulator serisinin son oyunu Extremes ile gene denizin hırçın sularındayız.Ship Simulator bir gemi simülasyonu oyunudur.

7. Supreme Commander

Supreme Commander 2 Top 10 Best Simulation Games for the PC

Supreme Commander gelecekte geçen bir strateji oyunu. İnsanlığın üç rakip gücü (Cybran ırkı, Aeon Illuminate ve Birleşik Dünya Federasyonu) birbirleriyle zıtlaşan inanç sistemleri üzerine bin yıl boyunca kanlı ve acımasız bir savaşta mücadele etmektedir. Bu savaşta; anlaşmaya ya da merhamete yer yok. Tek seçenek; karşıt görüşte olanların tamamen yok edilmesidir! Bu heyecanlı strateji savaş oyununda rakiplerinizin ordularını yok edin ve savaşı kazanın.

6. Zoo Tycoon

zoo tycoon Top 10 Best Simulation Games for the PC

Zoo Tycoon size kendi hayvanat bahçenizi oluşturma olanağı verir. Bu oyunda hem sahibi olduğunuz hayvanların hem de onları görmeye gelen ziyaretçilerin mutluluğu size bağlı. Dillere destan bir hayvanat bahçesi inşa edebilmenize için gereken her türlü ekipmana sahipsiniz. Tabi ki oyunda, hayvanat bahçenizi oluştururken kullanabileceğiniz şempanzeler, develer ve kaplanlar dahil 40’tan fazla hayvan türü de bulunuyor.

Oyunun bu demo sürümü birkaç eğitim senaryosu ve çeşitli malzemelerin yanı sıra ceylan, zürafa, Afrika aslanı ve Bengal kaplanı gibi dört hayvanı kullanarak sıfırdan bir hayvanat bahçesi inşa edebileceğiniz bir serbest oyun haritası içerir.

5. Spore

spore Top 10 Best Simulation Games for the PC

Spore Creature Creator programı, Spore oyunu hayranlarına kendi yaratıklarını tasarlama ve onları arkadaşları ile paylaşma fırsatı sunuyor. Bu program ile tasarlanan bütün yaratıklar bilgisayar ve Mac için çıkarılmış olan Spore oyununun tam sürümünün içine aktarılabilir.

Programın demosu oyunculara Spore oyununun yaratık yaratma özelliklerinin yüzde 25 ini kullanarak sınırsız sayıda yaratığı şekillendirme, boyama ve onlar ile oynama olanağı veriyor.

4. Flight Simulator X

 Top 10 Best Simulation Games for the PC
Microsoft, Flight Simulator olarak isimlendirdiği uçuş simulatörünü 80’lerin başlarından beri geliştiriyor. Flight Simulator X’de tüm dünya hareketli. Şehirlere yaklaştığınızda caddelerde ilerleyen otomobiller görüyorsunuz, kumsala uzandığınızda martı sürüleri karşınıza çıkıyor. Tüm dünyadan 24 bin havaalanını içeren Flight Simulator X, gelişmiş grafik motoru sayesinde uçakların cam ve parlak metal parçalarını daha iyi görüntülüyor. Bir CD büyüklüğündeki demo versiyonu ile iki havaalanı, üç görev ve üç farklı uçak seçebiliyorsunuz

3. Theme Park

theme park Top 10 Best Simulation Games for the PC

Sim Theme Park oyununda hayal edebileceğiniz en heyecan verici, en ilgi çekici ve en özellikli eğlence parkını inşa edip yönetebilirsiniz. Oyunda patron sizsiniz ve trenlerin nereye ve nasıl inşa edileceğinden tuvaletleri kimin temizleyeceğine oyundaki kadar bütün önemli kararları siz alacaksınız.

2. Rollercoaster Tycoon

Rollercoaster Tycoon Top 10 Best Simulation Games for the PC
Roller Coaster Tycoon oyununda bir lunapark inşa ediyorsunuz ve diğer tycoon oyunlarında olduğu gibi işadamı olarak en fazla parayı kazanmaya çalışıyorsunuz

1. The Sims

The Sims 3 Top 10 Best Simulation Games for the PC
The Sims 3 oyunu yaklaşık 10 yıldır oyun severlerinin takip ettiği sims oyununun 3. serisidir. 2000 yılıyla 1. seri ardından 2004 yılında 2. seri karşımıza çıktı ve bizim oyuna olan bakışımızı biraz değiştirdi. Çünkü sims oyunu diğerlerinden yapı ve görüntü olarak farklıydı. Hayatın yaşantısını oyuna yansıtan en gerçekci oyunların başında gelmesi çok fazla indirilmesine ve oynanmasına sebeb oldu. Tek kişioynamanıza imkan sağlayan oyunda kendi dünyanızı oluşturacak ve yaşama biçiminizi belirleyeceksiniz.

İnternetten arkadaşlarınız oynamak isterseniz the sims 3 oyununda bu özellik olmadığından oynayamayacaksınız. Onun dışında çoklu oynanma imkanıda yoktur. Yani bu oyun tamamen kişisel bir oyundur. Eski sürümlerine göre oyun bu srisinde çok fazla değişikliği içinde barındıracaktır.

Baştada belirttiğimiz gibi hayatın içinde görebileceğiniz etkinlikleri yaparak yaşamsal faaliyeti oyunda görmek her yönüyle mümkün olacak. Grafik görüntülerinin de 3 boyutlu olması sizlere oyunu oynarken kendinizi oyunun parçası olarak görmenizi sağlayacak bir etkendir.Bilgisayar platformu için hazırlanmış sims 3 oyunu özellikle küçük yaştaki kişilerin oynamasını istemediğimz bir oyundur. Sims 3 oyunu oynayabilmeniz için en alt yaş sınırı 12’dir.Oyunda zevkli atmosferin tadını çıkarmak için zamanı hızlandırmadan gerçek zamanlı olarak oynamanız da mümkündür.

paylaş:

Yorum Yap