En güzel Papatya resimleri HD yüksek çözünürlük fotoğrafları

Bu yazıda Papatya resmi ile ilgili resim arşivi yer almaktadır. Aşağıda Papatya resimleri masaüstü arka planları, Papatya duvar kağıtları kaliteli büyük boy tam ekran fotoları ile ilgili görseller verilmiştir.

Papatya En Güzel Resimleri Foto Galeri

Papatyalar – Papatya Resimleri – Papatya Resmi

Papatya Çiçeği(matricaria chamomilla) 
Bileşikgiller familyasıından; Nisan-Eylül aylarında çiçek açan, 25 cm kadar boyunda, bir yıllık otsu bir bitkidir. Yaprakları ince parçalı olup, sapsızdır. Çiçeğinin orta kısmı sarıdır. Kenarlarında 12-20 tane dil biçiminde beyaz renkli çiçek vardır. Çiçeklerin içeriğinde acı madde, tanen ve glikozitler vardır. Meyvesi sarımtırak esmer renkli bir uçucu yağ taşır. Yaz aylarında toplanıp, kurutulur. 
Papatya baharda çiçek açan bir tür kır bitkisidir. Anthemis ve matricaria diye iki cinsi ve pek çok türü vardır. Papatya çiçekleri bileşikgillerdendir. Sarı papatya kenar yaprakları da sarı olan papatya türüdür. Papatya falı, tutulan niyeti olacak olmayacak diye art arda söylerken, papatyanın taçyapraklarını birer birer kopararak bakılan faldır. Kokulu papatya (Anthemis nobilis) çayırlarda, ekinler arasında yaygın, çok yıllık bir bitkidir. Çiçeklerinin kuvvetlendirici, uyartıcı, ateş ve solucan düşürücü, adet söktürücü, spazm giderici etkisi vardır. Çay gibi haşlanarak suyu kullanılır. 
Midenin ağır çalışması ve zor sindirme hallerinde tavsiye edilir. Küçük papatya (matricaria chamomilla) bir veya çok yıllık otsu bir bitkidir. Kuru veya işlenmemiş topraklarda çok yetişir, kuvvetli bir belsem kokusu verir. Kurutulmuş çiçekleri kaynatılarak kuvvetlendirici ve sindirici içkiler halinde kullanılır. İt papatyası (Anthemis cotula) çalı görünüşünde çok dallı, yaprakları çok parçalı, bir yıllık otsu bir bitkidir. Meyveleri çok küçüktür. Genellikle tarlalarda, kır yerlerde biter. Çok kuvvetli pis bir kokusu olduğundan, hayvanlar yemez. 
Faydası : Ateşi düşürür. Ağrıları keser. Spazm çözer. Terletir. Sinirleri yatıştırır. Bağırsak gazlarını giderir. Vücuda rahatlık verir. Boğaz bademcik ve diş etlerinin iltihaplarını giderir. Bel ve baş ağrılarını geçirir. Saçları sarartmak için de kullanılır. Papatyayağı spazm giderir. Ağrıları dindirir. Mikropları öldürür. Sinirleri yatıştırır. 

 

 

 

Etiketler: birbirinden guzel papatya resimleri, camomile, çizgi papatya resimleri, daisy daisy picture, die kamille en harika papatya resimleri papatya, en güzel hareketli papatya resimleri, hareketli arka plan papatyalar, hareketli papatya, hareketli papatya resimler, hareketli papatya resimleri, hareketli papatyalar duvar kağıdı çiçekler indir, hareketli papatyalar resimleri, masa üstü fotograf papatya, masa üstü papatya resinleri, masaüstü papatya resimleri, online masa üstü papatya resim, papatya, papatya bahçeleri, papatya cicegi faydasi, papatya masaüstü, papatya resimleri, papatya resimleri papatya resmi sevgilinize papatya resimleri, papatya resmi çizgi, papatyalar, papatyalı doga resmi, papatyalı masa üstü resimleri, papatyanın faydaları, resimleri, vuslat
paylaş:

Yorum Yap