En güzel Nazar Boncuğu resimleri HD yüksek çözünürlük fotoğrafları

Bu yazıda Nazar Boncuğu resmi ile ilgili resim arşivi yer almaktadır. Aşağıda Nazar Boncuğu resimleri masaüstü arka planları, Nazar Boncuğu duvar kağıtları kaliteli büyük boy tam ekran fotoları ile ilgili görseller verilmiştir.

Nazar Boncuğu En Güzel Resimleri Foto Galeri

İnsanı kötü gözlerden koruduğuna inanılan mavi renk ağırlıklı olmak üzere renkli boncuk.Nazar boncuğu inancı İslamiyet öncesi Türk geleneklerinden kalmadır.

Genelde nazar boncukları göz şeklinde olur. Göze aynı zamanda boncuk da denmektedir. Ber türlü, iyi ve kötü, düşüncelerin ilk çıkış noktası olarak kabul edilir. Bu yüzden bakışlardan, kötü gözlerden korunmak amacıyla emici özelliği olduğuna inanılan mavi renkli taşlar eskiden beri kullanıla gelmiştir. Ve son halini günümüzdu bağlamda bakıldığında kişinin dünyaya açılan penceresi gözdür ve göz heki çeşit çeşit nazar boncukları olarak almıştır. Şu an, gerek inanç gerek gelenek, gerekse de süs eşyası olarak pek çok kişi nazar boncuğunu günlük yaşantısında çok sık kullandığı yerlerde bulundurmaktadır.

Nazar boncuğu yapılılırken içine kurşun dökülür.Bunun da iyi şans getirdiği söylenir.

 

 

 

 

  
 

Etiketler:hareketli nazar boncuğu, hareketli nazar boncugu resimleri, hareketli nazar boncuklari, hareketli nazar boncukları, nazar boncuğu, nazar boncuğu nedir, nazar boncuğu resim, nazar boncuğu resimleri, nazar boncuğu resmi, nazar boncugu resimleri, nazar boncugu resmi, nazar boncugu resımlerı, nazar boncuk, nazar boncuk resimleri, nazar boncuklari, nazar boncukları
paylaş:

Yorum Yap