En güzel CV örnekleri, en iyi 50 cv örneği

en-guzel-cv-ornekleri-en-iyi-50-cv-ornegi-en-iyi-cv-ornekleri-1-595996ee1b-1349582018.jpg (600×810)

Etiketler:en iyi cv örnekleri,en güzel cv örnekleri,güzel cv örnekleri,cv örnekleri,iyi cv örnekleri,en iyi cv,en iyi cv örnegi,en güzel cv,en güzel cv örneği,cv tasarım örnekleri

Fotoğraflı Özgeçmiş Örnekleri

gerçekten güzel tasarlanmış ve ücretsiz bir özgeçmiş (CV) örneğiyle karşılaştım. Sizinle de bu güzel çalışmayı paylaşmak isterim.

CV Örneği

Ücretsiz CV Örneği

Bu güzel özgeçmiş (CV) örneğine Jonnotie adresinden ulaşabilirsiniz.
Test et – İndir 1 – İndir 2

Profesyonel CV Örnekleri

AŞAĞIDAKİ ÖZGEÇMİŞ ÖRNEKLERİNDEN BEĞENİP DE İNDİRMEK İSTEDİĞİNİZ RESMİN ÜZERİNE TIKLAYARAK BİLGİSAYARA KAYDEDEBİLİRSİNİZ.

Sade Özgeçmiş Sade Özgeçmiş 2 Detaylı Özgeçmiş kronolojik-ozgecmis-cv
Tasarımlı Özgeçmiş Özgeçmiş Örneği Özgeçmiş Örneği 2 Özgeçmiş Örneği 3
Özgeçmiş Örneği 4

Sade CV: download / indir

Sade CV2: download / indir

Detaylı CV: download / indir

Güncel iş ilanları

Kronolojik CV: download / indir

Tasarımlı Özgeçmiş: download / indir

Özgeçmiş Örneği 1: download / indir

Özgeçmiş Örneği 2: download / indir

Özgeçmiş Örneği 3: download / indir

Özgeçmiş Örneği 4: download / indir

en-guzel-cv-ornekleri-en-iyi-50-cv-ornegi-en-iyi-cv-ornekleri-4-49cfa2d5cc-1349582019.jpg (600×700)

Özgeçmiş (CV) Nedir?

İşverenlerinize kendinizi kısaca sunabileceğiniz bir nevi tarihçedir. Özgeçmişinizin hedefi sizin işyerinize kendinizi sunmaktır. Bir diğer adı CV’dir. CV harflerinin açılımı curriculum vitae’dir. Hedefinizi belirten bir cv hazırlamak çok önemlidir. Genellikle yazılı metin şeklinde belirtilen cv son yıllarda başvurulan işin nitelik ve çeşidine göre çeşitli formatlarda verildiği görülmüştür. Hatta işverenlerin de özellikle özgeçmişinizde belirtmenizi istediği alanlar da olabilmektedir. Doğru hazırlanmış bir özgeçmiş sizin işinizi kolaylaştırırken hatalı yapılan bir özgeçmiş olası fırsatlardan olmanızı sağlayabilir.

özgeçmiş örneği

Özgeçmiş ve CV uzunluğu nasıl olmalıdır?

Özgeçmişinizi hazırlarken gereksiz bilgilere asla yer vermemelisiniz, özgeçmişim ne kadar uzun olursa o kadar iyi düşüncesi kesinlikle yanlış bir düşüncedir. Özgeçmişinizin kısa ve öz olması her zaman iş veren ile iyi bir iletişimin anahtarı olmaktadır.

– İşvereninizin sadece istediği bilgilere yer verin!

Örneğin bir otele iş başvurusu yapıyorsunuz, işin konumu ise aşçılık. İşte tam bu aşamada daha önce yaptığınız işler kısmına ekleyeceğiniz bir iş tecrübesi sizin elemelerde arka sıralara atılmanıza neden olabilir. Yani size referans amaçlı eklediğiniz iş bir mağazada satış personeli olarak çalıştım olursa vay halinize…

Yukarıdaki sadece bir örnek, bunun gibi bir sürü örnek verilebilir bunu kafanızda siz yaratabilirsiniz. Başvuracağınız işe göre de değişmektedir.

Özgeçmiş’e veya CV’ye fotoğraf eklemek

Özgeçmişinize ekleyeceğiniz fotoğraf mutlaka vesikalık olmalıdır. İnsan kaynakları departmanlarındaki görevli kişiler arasında yapılan araştırmaya göre son yıllarda özgeçmiş ve cv’lere koyulan fotoğraflar oldukça komik bir hâl almış. Kimisi eski bir albümünden bulduğu resmi scanner/tarayıcı yardımıyla bilgisayarına aktarmış, kimisi facebook profil fotoğrafını eklemiş, kimisi de bilgisayar kamerasından fotoğrafını çekmiş. Bunlar son derece gülünç ve şansınızı azaltan birkaç örnek. İlk cümlede de dediğimiz gibi siz hayatınızı ve işinizi ciddiye alıyorsanız ciddi bir şekilde mutlaka vesikalık fotoğraf koymak zorundasınız. Vesikalık fotoğrafınızın güncel olması da bir hayli önemli. Evet güncel bir vesikalık her zaman daha iyi bir etki yaratmaktadır. Anlayacağınız vesikalık resminiz eski ise doğru bir 5 dakikada vesikalık’çıya uğramak 🙂

CV – Özgeçmiş

Günümüzün en önemli sorunlarından biri de işsizliktir, avrupa ülkelerine oranla ülkemizde daha büyük sorun olan işsizlik, insanların yaşam kalitesini ve standartlarını etkileyen en önemli faktördür. Her gün binlerce kişi iş başvurularında bulunmaktadır ve çok büyük bir kısmının iş başvurusu olumsuz olarak geri dönmektedir. Bunun nedeni iş oranının, işçiye duyulan ihtiyacın yetersiz olmasıdır. İşçi ve personel alımlarının belirli kontenjanları vardır ve malesef ki günümüzde bu kontenjanların çoğu gayri resmi yollarla, torpil ve benzeri durumlarla dolmaktadır. Kalan az sayıda kontenjanın doldurulurken, iş başvuruları incelenirken göz önünde tutulan, önem verilen ilk şey özgeçmiş, iş alanındaki ismiyle CV’dir.

CV – Özgeçmiş Nedir ?

Bazı işveren kurumlar iş başvuruları için cv formu vermektedir, buna özgeçmiş formu da denilir. Bu formlara boş özgeçmiş, boş vc, hazır cv veya hazır özgeçmiş başlıkları ile ulaşılabilir. Kimi işveren kurumlar ise cv nin yani özgeçmişin iş başvurusu yapacak olan kişi tarafından hazırlanmasını ister. Bunun amacı tamamen iş başvuru yapan adaylar arasında seçim yapmak, aday sayısını düşürmek, adayları eleyip mümkün olduğunca doğru adayı bulmaktır.

Fotoğraflı CV Örnekleri

CV Örnekleri

Fotoğraflı CV Örneği Kronolojik-MS Word Formatında

Fotoğraflı CV Örneği Kronolojik-MS Word Formatında

Fotoğraflı CV Örneği Kronolojik-MS Word Formatında

Fotoğraflı CV Örneği Kronolojik-MS Word Formatında

Fotoğraflı CV Örneği Fonksiyonel-MS Word Formatında

Akademik CV Örneği Kronolojik-MS Word Formatında

CV Formları

Fotoğraflı Boş CV Formu Sade-Kronolojik-MS Word Formatında

Fotoğraflı Boş CV Formu Detaylı-Kronolojik-MS Word Formatında

Fotoğraflı Boş CV Formu Sade-Kronolojik-MS Excel Formatında

Aşağıdan en iyi CV örneklerini .doc formatında indirebilirsiniz.

Ab Standardında CV örneği
Cv Örneği 2
Cv Örneği 3                                                

Cv örneği 4

CV Uzunluğu

Her şeyden önce CV çok uzun veya çok kısa olmamalıdır. CV ideal olarak bir sayfayı geçmemelidir, ancak önemli unsurları tek bir sayfaya sığdırmaya çalışmayın. Bir sayfaya sığabilecek bilgileri de gereksiz bir takım bilgilerle ve uzatmaya çalışmayın. Gereksiz kişisel bilgiler yazmaktan sakının. Akılda kalabilecek nitelikte, anahtar kelimeler kullanmaya dikkat edin.

CV de Fotoğraf

Cv’nize profesyonel bir vesikalık fotoğraf ekleyin. Ancak pek çok adayın yaptığı hata gibi CV’ye mankenlik ajansına uygun resimler eklemeyin.

Referanslar

Hiç bir işveren, CV’nizdeki referansları tek başına ele alıp, size iş vermez. Referanslar, sizin kişiliğiniz ya da çalışma sisteminiz hakkında doğru bilgileri verebilecek kişilerdir. Genelde 3 referans yeterlidir. Referans listesine yazılacak kişilerin adını, ünvanını/pozisyonunu, adres ve iş saatleri içinde ulaşılabilecek telefonunu mutlaka yazın.

İsim, e-mail, telefon, adres

CV’nizi gönderdiğiniz kişilerin sizinle irtibata geçebilmek için, CV’nize yazmış olduğunuz adres ve irtibat numaralarından başka bir olanaklarının olmadığını unutmayın. Size her zaman ulaşabilecek e-mail veya telefon numaraları, CV’niz içinde bulunan en hayati  bilgilerden biridir. Bu bilgileri genellikle kağıdın sol üstüne veya üst-ortasına yazın. İsminizi büyük harflerle gene üst tarafta sola veya ortaya yazabilirsiniz.

İş / kariyer hedefi

İş / kariyer hedefinizin CV’nizde yer almasını istiyorsanız bunu son derece açık ve sınırları çizilmiş bir şekilde ifade etmelisiniz. Bunu yaparak, işverenin sizi istediğinizden başka bir pozisyonda konumlandırmasının önüne geçmiş olursunuz. Doğru bir ön mektup ile başvurunuzun değerlendirilme şansını artırabileceğinizi unutmayın.

“ Bugüne kadar edindiğim iş tecrübelerimi ve eğitimlerimi en iyi şekilde kullanarak kariyerime …………………………………. alanında devam etmek istiyorum”. Gibi.

Ön Mektup Yazımı

Eğer, CV’mi gönderirken ön mektup yazmama gerek yok, nasıl olsa kimse okumuyor gibi düşünceler taşıyorsanız yanılıyorsunuz. Ön yazıda  geçmişinizde önemli ve altını çizmekte yararlı gördüğünüz özelliklerinizi özetle belirtirsiniz. Ön mektup aynı zamanda fikirlerinizi nasıl organize edebildiğiniz ve kendinizi ne açıklıkta belirtebildiğinizin aynası olarak algılanır.

Örnek Bir Ön Mektup

Sn. Murat Yılmaz
İnsan Kaynakları Direktörü
AAA A.Ş.
………… / İSTANBUL

1 Ocak 2000
Sayın Murat Yılmaz,
1 Ocak 2000 tarihinde İnsan Kaynakları gazetesinde çıkan ilanınızdaki İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonu ile ilgileniyorum.

İnsan Kaynaklarında  çeşitli sektörlerdeki  15 yıla yakın iş deneyimimin, ilanda belirtilen “tüm İK fonksiyonlarının kurulması, koordinasyonu ve uygulanması”nda farklılık yaratarak değer katabilmem için bana önemli bir avantaj kazandıracağı inancındayım.

Ayrıca, İngiltere’deki dört yıllık iş deneyimim, dinamik bir ortamda ve uluslararası bir çalışma ortamında insan kaynakları tecrübesi kazanmamın yanısıra, Avrupa’daki profesyonel iş hayatına ve Avrupa kültürüne alışmamı sağladı. Ekte sunduğum özgeçmişimde birikimim ve becerilerim ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Dünya çapında tanınan  kuruluşunuzda kariyerime devam etmek istiyor, konu ile ilgili cevabınızı bekliyorum.

Saygılarımla,

………………………. ( İsim / Soyisim)

Eğitim

Yeni mezun ya da öğrenci iseniz bu bölümü mümkün olduğunca uzun tutup iş tecrübenizden daha önce yazmanızda fayda vardır. Başvurduğunuz pozisyonla ilgili olarak, pozisyonu destekleyebilecek derslerinizi listeleyebilirsiniz. Eğer belli bir iş tecrübesine sahipseniz, eğitim kısmını, iş tecrübesinden sonra yazmanız daha doğrudur.Okullarınızı yazarken aşağıda yazılı olan bilgilere mutlaka yer verin:·   Mezuniyet yılı·   Mezuniyet derecesi ·   Bölüm·   Adı ve yeri bunların yanı sıra yaptığınız özel projeler, aldığınız kurslar, katıldığınız eğitim ve seminerler ve son olarak başvurduğunuz pozisyona uygun teknik becerilerinizi yazılabilirsiniz.

İş tecrübesi

İş tecrübesine sahip iseniz bu bölümün CV’nizin en önemli kısımlarından biri olduğunu unutmayın. CV’nizi inceleyen kişi daha önceki tecrübelerinize, başarılarınıza ve o şirkete neler katmış olduğunuza bakarak kendi şirketlerine uygun olup olmadığınıza karar verir. Şirketlerin kendilerine yapılan başvuruları değerlendirmede birçok değişik kriterleri olabilir. Ancak bunlar arasında satış artışı ve  verimliliğin artması gibi hususlar en çok dikkate alınanlardır. Bu nedenle varsa bu tip başarılarınızı CV’nizde öne çıkarın. Bu bölümde, daha önce çalıştığınız işyerlerinin adlarına ve o yerlerdeki pozisyonunuzun başlayış ve bitiş tarihlerine ve unvanınıza yer verin

Yabancı dil 

Eğer herhangi bir yabancı dil bilmiyorsanız, CV’nizde bu bölüme hiç yer vermeyin. Bir ya da daha çok sayıda yabancı dil biliyorsanız bunları derecelendirme yaparak yazın. Başvurduğunuz işyerine karşı, görüşme sırasında ya da daha sonraki zamanlarda zor duruma düşmemek için, dil bilginizi ölçmek için yapılacak testte çıkacak olası sonuçları göz önüne alarak derecelendirme yapın.

Aktiviteler ve hobiler

Kendinizi olduğunuzdan başka biri gibi göstermeye çalışmayın. Genellikle bu bölümde kişiler gerçek hayatlarında hiçbir zaman ilgi duymadıkları ya da hakkında hiçbir şey bilmedikleri aktiviteleri yazarlar. Sırf yazmış olmak için gerçekte yapmadığınız şeyleri yazmayın. Eğer gerçekten kitap okuyorsanız ne tür kitaplar okumaktan hoşlandığınızı belirtebilirsiniz.

•Ön mektubunuzu gönderdiğiniz hedef okuyucuya ve sektöre göre özelleştirin.
•Başvurduğunuz şirketin size neler katabileceğinden çok, sizin onlara neler katabileceğinizden bahsedin.

•Kariyer hedeflerinize odaklanın. Şirketin size verebileceği her türlü pozisyonu kabul          edebilecek durumda  olsanız bile bunu belli etmeyin.

•Genel anlamda, hem eski işyerlerini hem de yaşamınız hakkında herhangi bir negatif olaydan bahsetmeyin.

•Anlatmak istediğiniz konunun etrafında dolaşarak anlatmayın, kısa ve öz biçimde anlatmaya çalışın.

•Mektubu bir sayfadan fazla uzatmayın.
•Mutlaka ve mutlaka iki kere hatta üç kere tekrar geriye dönüp mektubu kontrol edin.

•Ön mektubu ve CV’nizi göndermeden evvel, arkadaşlarınıza okutarak onların fikirlerini alın.

Kolay erişebileceğiniz yerlerde ön mektubunuzun ve CVinizin kopyalarını, farklı şekillerde (mektup, fax ve e-mail dosyası) olarak saklayın. Gönderi yaptıktan sonra hangi firmaya, ne zaman gönderdiğinizin kayıtlarını tutun.

Cv Örnekleri (Türkçe)

Sitemizde mevcut hazır cv formatlarını istedğiniz gibi bilgisayarınıza download edebilir ve özgeçmiş formatları üzerinden kolayca türkçe özgeçmisinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey sayfamızda verdiğimiz Hazır Özgeçmiş Örnekleri dosyasını indirmek ve dilediğiniz özgeçmişi seçerek üzerinde ufak oynamalar ile hazır cv’ nizi oluşturabilirsiniz.

Download edeceğiniz bu dosyayı açmak için bilgisayarınızda Winrar yazılımı mevcut olması gerekiyor. Eğer bilgisayarınızda winrar kurulu değilse buradan (http://win-rar.com/downloadnow.html) yükleyebilirsiniz. Size verdiğimiz dosyayı bilgisayarınıza download ettikten sonra içinde Word, Pdf, Txt, Excell formatında hazır cv örnekleri göreceksiniz.

Cv ÖrnekleriEk olarak > İndirdiğiniz dosyanın şifresi : www.parttimeis.com ‘ dur. Bu dosyayı istediğiniz yerde paylaşımda bulunabilirsiniz.

Cv Örnekleri ( Türkçe) > İndir (Download) > Türkçe Cv Örnekleri

Unutmayın dosyayı açmak için Winrar programı’ ı yüklemeniz gerekiyor. Sonradan winrar programı’ dan çıkarttın.

Bu dosyada içerisinde şunlar yer almaktadır: Cv Oluştur, Boş Cv Hazırlam Formu, Cv Secret, Cv Örnekleri Boş, Cv Secret, Cv örneği (word), Cv Hazırla, Cv Oluştur, Cv İndir, Cv Secret, İngilizce Cv, Klasik Özgeçmiş Örnekleri, Cv örneği (word), Cv Hazırla, Cv Örnekleri (Türkçe), Cv Örnekleri (Boş), Cv İndir, Cv örneği (word), Cv Oluştur, Örnek Cv, Fotoğraflı Cv Örnekleri, Cv Örnekleri (Boş), Cv (Özgeçmiş) Örnekleri, Örnek Cv, Hazır Özgeçmiş, Cv Örnekleri Boş, Fotoğraflı Cv Örnekleri,

Kaynak:parttimeis.com

EN İYİ 50 CV TASARIM ÖRNEĞİ RESİMLERİ

Resimlerin kaynağı:http://www.onuravci.com

paylaş:

Yorum

  1. linkleri güncelledim resimleri de yeniledim. umarım işine yarar. kolay gelsin.

Yorum Yap