Emre Belözoğlu Kimdir, Hayatı Biyografisi ve Resimleri Hakkında Bilgi

Etiketler: Emre Belözoğlu Kim, Biyografi, Emre Belözoğlu kaç yaşında yaşı kaçtır, Emre Belözoğlu doğum tarihi, Emre Belözoğlu nereli, Emre Belözoğlu boyu kaç, Emre Belözoğlu hayatı ve yaşamı

Emre Belözoğlu Biyografisi

Emre Belözoğlu orta saha mevkisinde oynayan Türk futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’de forma giymektedir.

Emre Belözoğlu 7 eylül 1980 İstanbul doğumlu futbolcudur. Emre Belözoğlu Türk futbolunun son senelerde yetiştirdiği en önemli futbolculardandır.

Emre Belözoğlu Türk Milli Takımı ve FA Premier League kulubü Newcastle United’da orta sahada forma giymektedir. Emre Belözoğlu 16 yaşında Zeytinburnu’da oynarken parladı. 1996/1997 sezonunda daha 16 yaşındayken Galatasaray’da kadroya girmeye başlamıştır. Emre Belözoğlu Her sezon biraz daha kendini geliştirerek A takımın ilk 11’inde yer buldu.Emre Belözoğlu Bu dönemde Teknik Direktörü Fatih Terim ile örnek aldığı takım arkadaşı Gheorghe Hagi sayesinde kendini çok geliştirdi. Emre Belözoğlu Takımının 4 sene üstüste şampiyon olmasında ve 2000 yılında UEFA Kupası’nı almasında büyük rol aldı.

Emre Belözoğlu Mart 2004’de Emre, Pele tarafından yaşayan en büyük 125 oyuncu arasında gösterilmiştir.

Emre Belözoğlu 14 Haziran 2005’de Newcastle ile Inter Milan arasında yapılan anlaşma ile 3.8 milyon £ karşılığı Inter Milan’dan transferi gerçekleşmişdir.

Bu sayfada Emre Belözoğlu isimli şahsın biyografik bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilere internetten ulaşılmıştır. Eğer söz konusu kişinin hayatı hakkında yanlış veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak bunu bize bildiriniz. En kısa sürede gerekli düzeltme tarafımızca yapılacaktır.

paylaş:

Yorum Yap