Dünyanın En Uzun Tırnaklı Kadın Kimdir, Tırnağı Kaç CM dir

Tırnağımız uzadığında onu bi güzel keseriz. Yani en azından normal insanlar böyle yapar. Fakat görünen o ki her insan aynı değil. Amerikada yaşayan bir kadın uzun yıllardır tırnağını hiç kesmeden uzattı ve şimdi dünyanın en uzun tırnaklı insanı olmayı başardı. Hatta Guinnes rekorlar kitabına bile girdi. İşte en uzun tırnaklara sahip bayan:

Dünyanın En Uzun Tırnaklı Kadını,
Dünyanın En Uzun Tırnaklı Kadınının resimleri,
Dünyanın En Uzun Tırnaklı Kadını kim,D’de yasayan Lee Redmond adli kadinin sahip oldugu dünyanin en uzun tirnaklarini görenler saskinliklarini gizleyemiyor.
El tirnaklarinin toplam uzunlugu 7 metre 51 santimetreyi bulan Amerikali kadin, uzun tirnaklarindan sikayetçi olmadigini söylüyor. Salt Lake City’de yasayan Lee Redmond’un yillardan bu yana kesmedigi tirnaklari ona erisilmesi oldukça zor bir rekor getirdi. Guinness Rekorlar kitabina giren Redmond’un tirnak uzunlugu parmaklara göre degisiyor.
Guinness Rekorlar kitabina görevlileri tarafindan tespit edilen tirnak uzunluklar öyle:
Sag el: Bas parmak:76.4, isaret parmak:72.3, orta parmak:74.1, yüzük parmak 73.6 ve serçe parmak 71.6
Sol el: Bas parmak:80, isaret parmak 76.4, orta parmak:76.7, yüzük parmak 76.2 ve serçe parmak: 73.6 santimetre.
“Tirnak kraliçesi olarak nitelendirilen Lee Redmond, upuzun tirnaklarina ragmen ev islerini aksatmadan yapabildigini, bulasik yikadini, makasi eline geçirmesinin zaman almasina ragmen oglunu tiras edebildigini belirtirken, giyinirken zaman zaman zorlandigini söyledi. Gittigi kuaförde saskin bakislar arasinda manikür yaptiran Lee Redmond, özenle korudugu tirnaklarina bir sey olmasina çok korktugunu dile getirdi.
Redmond saç ve tırnakları daha çabuk uzattığı için yıllarca protein diyeti yaptı. Haftada bir, ılık zeytinyağıyla ıslattığı tırnaklarından en fazla manto giyerken şikayetçi olduğunu dile getiren Redmond, uzun tırnaklarına rağmen günlük işlerini hiçbir zaman aksatmadığını ve Alzheimer hastası eşinin bütün ihtiyaçlarını karşıladığını kaydetti

paylaş:

Yorum

  1. o ne ya inanmakda gucluk cekiyorumm okadar uzun tirnakk ilk defa gordum belkide fotomontajdirrrrrrrrrrrrrrrrr

Yorum Yap