Dünyanın en iyi keman virtüözleri, dünyaca ünlü tanınmış keman sanatçıları kimlerdir isim listesi

Tüm zamanların en önemli keman sanatçıları, dünyada en meşhur, en popüler, en çok bilinen ve tanınan keman virtüözleri kimdir, adları nedir, dünya tarihinin en iyi en başarılı keman sanatçısı listesi:

Dünyaca Ünlü Keman virtüözleri
Dünyaca Ünlü Kemancılar

Dünyaca Ünlü Keman ustalarından bazıları şu şekildedir:

Farid Farjad
Fars asıllı ABD vatandaşı keman virtüözü “Kemanı ağlatan adam” olarak bilinir ve dünyanın en iyi keman virtüözlerinden birisi olarak kabul edilir.
8 yaşından beri keman çalan İranlı bir müzisyen olan Farjad,1938 yılında Tahran’da doğmuştur.1966 yılında, Tahran Müzik Konservatuarı’nda klasik müzik üzerine master yapmış, bundan sonraki adımında Tahran Senfoni Orkestrası’nda önemli görevler üstlenmiştir.Fars Halk Müziği birikimine sahip olan Farjad, keman ile Klasik Batı müziği üzerinde de çalışmalarda bulunmuştur. Bu çalışmaları Fars müziğinin gelişmesinde önemli bir yer tutmuştur.

Ikuko Kawai
Kawai ana eserlerini klasik alanda oluşturmaktadır ama yetenekleri sayesinde diğer türlerde de mükemmel bir başarı göstermiştir.
Farklı alanda çeşitli sanatçılar ile ortak çalışmalar düzenlemiştir. İç pazardaki üstün albüm satışı ile Kawai gerçekten eşsiz bir sanatçı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.

Carla Leurs
Hollanda’nın dahi çocuğu Carla Leurs, Itzhak Perlman ile eğitilmiş; dünyanın dört bir yanında yarışmalar kazanmış; halen Londra Filarmoni ve Hollanda Oda Orkestrasının birinci kemancısıdır.

paylaş:

Yorum Yap