Dünyanın en iyi dizileri, en güzel yabancı diziler listesi

Son zamanların en popüler, en güzel ve en kaliteli yabancı dizileri hangisi. İşte dünyanın en iyi dizileri:

1.LOST % 37.5

2.HEROES  % 12.5

3.ONE THRE HİLL  %12.5

4.SIMPSONS  %12.5

5.SUPERNATURAL  %12.5

6.VAMPIRE DIARIES  %12

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Mükemmel Yabancı Dizi

Son yıllarda yabancı dizilerin sayısı o kadar çok arttı ki takip etmek neredeyse imkansızlaştı. Her sezon yepyeni onlarca dizi yayına giriyor ve hangisi iyi hangisi kötü bilemiyoruz. Kış sezonu, yaz sezonu ya da sonbahar başlarında başlayabilen diziler arasında şimdiye kadar kaçırdıklarımız elbette olmuştur. Ancak “mutlaka izlenmesi gereken” diziler dediğimiz zaman aklımıza birçok dizi geliyor. Zor olan ise bunları bir sıraya koymak.

Başlıkta 10 Yabancı dizi dedim ama aslında 12 oldu çünkü 5. ve 7. sıralar için 2 diziyi seçmek durumunda kaldım. Evet gelelim sıralamaya. 10. sıradaki dizi ile başlayalım…
10- FlashForward: Belkide daha ilk sezonu olduğundan 10. sırada yer almış olabilir ama ilerki sezonları için umut veren heyecanlı yeni bir dizi. Değişik konusu ile dikkat çeken dizide, Lost’un Charlie’si, Coupling’in Jack Davenport’u gibi birçok ünlü oyuncuyu izleyebiliyoruz.

9- House: 6 Sezondur bizi eğlendiren, bilgilendiren, heyecanlandıran zeki ve itici doktorumuzun hikayesi hala devam ediyor. Bu kadar çok bilgi edindiğimiz bir başka dizi bulmak zor.

8- Dexter: Seri katilimiz Dexter 4. sezonunu bitirdi. 2 Altın Globe ödülü olan dizi listedeki yerinden daha iyilerini hak ediyor ama üst sıradakiler de epey iddalı.

7- The Pacific / Band of Brothers: 2. Dünya Savaşı’nın Almanya bölümleriyle zihinlerimizde yerini alan serinin Japonya kısmı da fena değil. Bence Band of Brothers çok daha iyi ama The Pacific de kaliteli görüntülerle klasını konuşturuyor.

6- Lie To Me: “Bu dizi de nedir?” diyenleri duyar gibiyim. Ama sadece ilk bölümünü bile izlemeniz bu listedeki yerine onay vermenize yetecek. Çok etkileyici iki sezon sizleri bekliyor.

5- Heroes / Spartacus: Bu iki fantastik dizi aynı sırada yerlerini aldılar. İlk sezonu ile bizleri büyüleyen Spartacus’ü bilmeyen kalmamıştır. Görsel efektlerin abartıldığı dizi bizlere “Adamlar bu işi gerçekten iyi yapıyor” dedirtiyor. Heroes’dan bahsetmeye gerek yok sanırım, efsane diziler arasında çoktan yerini aldı.

4- Mad Men: Ödüle doymayan inanılmaz dizi. Bana inanılmaz gelen eski yılların havasını bu kadar iyi yansıtabilmesi. Aslında o dönemlerde de dünyanın şimdikinden çok farklı olmadığını görüyoruz.

3- Lost: İlk 3 sıraya karar vermek elbette kolay olmadı ama artık kabak tadı veren Lost bu sıralamada kendini 3. sırada buldu. 2-3 Sezon öncede tepedeki yeri sağlam olabilecek diziyi nasıl uzatabileceklerini şaşıran yapımcıları sağolsun. Yine de muhteşem ama değil mi! :))

2- How I Met Your Mother: Her bölümü ayrı bir kahkaha fırtınası. Bu diziyi izledikten sonra diğer komedi dizlerinde gülmemeye başladım desem yalan olmaz. 2. Sıradaki yerini kesinlikle hakediyor.

1- Prison Break: İzlemeyenler hemen izlemeye başlasınlar! 4 Sezonda biten muhteşem bir macera dizisi. Her bölümde heyecan artarak devam ediyor. Kesinlikle ve kesinlikle izlenmesi gereken en iyi dizi.

paylaş:

Yorum

 1. Dünyanın en iyi dizisi game of thrones ak yürüyenler ejdarhalar 4 hanedanın krallık savaşı cinsel entrika hepsinden önemlisi Peter Dinklage’nin canlandırdığı küçük şeytan lakaplı Tyrion Lannister ve arya stark için izlenir…

 2. Benim sıralamam şöyle
  1.Prison Break
  2.Breaking Bad
  3.Game of thrones
  4.spartacus
  5.The oz
  6.dexter
  7.the walking dead
  8.how i met your mother
  9.house
  10.legend of the seeker

 3. bence Sıralama şöyle olmalı
  1- Prison Break
  2- Lost
  3- The Walking Dead
  İlk üç 🙂 Lost ve The walking deadin yeri değişebilir 🙂

Yorum Yap