Dünyanın en hızlı ve en gelişmiş telefonu hangisi 2012-2013?

Dünyanın en güçlü telefonu hangisi dersiniz? Gelmiş geçmiş en iyi telefon iPhone mu yoksa Galaxy S3 mü? Aklınıza başka bir alternatif gelmiyorsa şaşırmaya hazır olun. Çünkü hem hızı hem de özellikleri bakımında dünyanın en iyisi olacak bir telefon modeli geliyor.

Qualcomm tarafından geliştirilen 4 çekirdekli, Adreno 320 GPU’lu APQ8064 işlemcisini kullanan ve 2 GB gibi yüksek bir RAM miktarına sahip olan yeni Xiaomi Mi Two dünyanın en iyi telefonu olmak için geliyor.

Qualcomm‘un ARM tabanlı Cortex A15 mimarisinden esinlenerek yapılmıl Krait kod adlı çekirdek yapısını kullanan yeni işlemci APQ8064, 28 nm teknolojisiyle akıllı telefon severlerin tercihlerinin en başında yer alacak gibi duruyor. Zira şuana kadar dünya üzerinde çıkmış en iyi donanımsal özelliklere sahip.

Xiaomi Mi-Two ile hayat parmaklarınızın ucunda. Telefonun özelliklerine derinlemesine bakacak olursak, 4.3′ gibi ortalama bir ekran boyutune sahip olan yeni Xiaomi Mi Two, yukarıda da bahsettiğimiz gibi 2GB ram kullanıyor. Ekran olarak IPS özelliği taşıyan yeni telefonun çözünürlükleri ise 720 x 1280 px olarak karşımıza çıkıyor.

1345192174_xiaomi-mi-21.jpg

Arka kamerada 8 megapiksel etiketi bulunan yeni akıllı telefonun ön kamerası ise 2 megapiksel.– HD çözünürlükte 30 FPS video kaydı yapabilen yeni Xiaomi Mi Two bu kaydını 720polarak yaptığında 90 FPS‘ye ulaşabiliyor. Telefonda en çok merak edilen konulardan birisi de şarj konusu idi, 2000 mAh’lik bir batarya ile ortalamanın üstünde bir kullanım süresi sunacağa benziyor.

paylaş:

1 Yorum

Yorum Yap