Dünyanın En Güzel Statları 2015

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzün en büyük takımları kim diye soracak olursam, futbolla yakından ilgilenen herkes hemen kolayca bir iki üç dört… diye saymaya başlayacaktır. Peki en önemli kulüplerin statları da aynı sıra içinde yer alıyor mu dersiniz? Bu soruya kısmen evet kısmen de hayır cevabını verebiliriz.

İşte en son teknolojiyle donatılmış dünyadaki en iyi statların isimleri listesi…

Sponsorlu Bağlantılar
Allianz Arena, Bayern Munich & 1860 Munich (Almanya)
10 muhteşem stat
1860 ve Bayern Münih’in yanısıra, Alman Milli Takımı’nın maçlarının da oynandığı stadın rengi maç oynayan takımın rengine göre değiştirilebiliyor.
10 muhteşem stat
Soccer City, Kaizer Chiefs (Güney Afrika)
10 muhteşem stat
Kaizer Chiefs’in maçlarını oynadığı Soccer City, aynı zamanda 2010 Dünya Kupası finalline ev sahipliği yaptı. 95 bin kişinin Vuvuzelalı tezahüratları, futbol literatüründeki yerini aldı.
10 muhteşem stat
81,254 seyirci kapasiteli Bernabeu, rakip takım taraftarlarının en çok baskı altına alındığı statlardan biri. El Clasico derbilerine ev sahipliği yapmasının yanısıra, bu inanılmaz statta Dünya Kupası, Avrupa Kupası ve Şampiyonlar Ligi finalleri oynandı.
10 muhteşem stat
Old Trafford, Manchester United (İngiltere)
10 muhteşem stat
Manchester United’ın maçlarını oynadığı Old Trafford, İngiltere’nin en büyük statlarından biri.
10 muhteşem stat
Estadio Alberto J. Armando, Boca Juniors (Arjantin)
10 muhteşem stat
Arjantin’in köklü kulüplerinden Boca Juniors’un maçlarını oynadığı ve La Bombonera (Şeker kutusu) lakaplı stat, Dünyanın ambiansı en iyi futbol sahalarından biri olarak gösteriliyor.
10 muhteşem stat
Boca taraftarları takımlarına müthiş destek verirken, taraftarları da “La Doce” (12’inci adam)lakabıyla tanınıyor.
Ibrox, Rangers (İskoçya)
10 muhteşem stat
Yüzlerce kişinin yaralandığı kazaların ardından 1970’lerde tüm stat koltuklu hale getirildi. Tribünlerin sahaya yakınlığından dolayı, taraftarlar oyunculara büyük baskı oluşturabilmekte ve deplasman takımları için Ibrox Stadı en zorlu statlardan biri hali
10 muhteşem stat
Maracana (Brezilya)
10 muhteşem stat
Futbol tarihinin en önemli statlarından biri olan Maracana’da, lig ve Brezilya Milli Takımı’nın maçları oynanıyor. 74,738 kapasiteli statta, futbolseverler inanılmaz bir atmosfer oluşturmaktan geri kalmıyor.
10 muhteşem stat
San Siro, Milan ve Inter (İtalya)
10 muhteşem stat
Sadece İtalya’nın değil dünyanın en iyi takımlardan Milan ve Inter’in maçlarını oynadığı San Siro en çok ziyaret edilmeyi hakeden statlardan biri.
10 muhteşem stat
Buradaki maçlarda taraftarlar inanılmaz bir atmosfer yaratırken; tezahüratlar, pankartlar ve meşaleler bambaşka bir ambiansın ortaya çıkmasına neden oluyor.
Anfield, Liverpool (İngiltere)
10 muhteşem stat
Liverpool, çıkış tüneline geldiği anda, 40 bin kişi “Asla Yalnız Yürümeyeceksin” şarkısını aynı anla söyleyerek inanılmaz bir ambians yaratıyor.
Camp Nou, Barcelona (İspanya)
10 muhteşem stat
99,354 oturma kapasiteli Camp Nou, Avrupa’nın en büyük stadı ünvanını elinde bulunduruyor. Katalanların dünyaya açılan kapısı olan Barcelona’nın maçlarını izlemek için dünyanın dört bir yanından seyirci bu stadı ziyarete geliyor.
10 muhteşem stat
Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap