Diş eti ağrısı nasıl geçer, diş etinin ağrısına ne iyi gelir, azaltmak hafifletmek için evde ne yapmalıyız

Bu yazı  diş ağrısına ne iyi gelir, diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısı için şifalı bitkiler, diş eti iltihabı, diş eti iltihabı tedavisi, diş eti iltihabı bitkisel çözüm, diş eti iltihaplanması, diş eti iltihaplanması tedavisi hakkında genel bilgi vermek amacı ile yayınlanmıştır.

Diş Ağrısı ve Diş Eti İltihaplanması ve Diş Hekimine Danışmak
Keskin acı ve zonklama varsa, Diş sıcağa ve soğuğa duyarlıysa, Diş etleri kızarık, şiş ve ağrılıysa mutlak süretle en kısa zamanda diş hekimine başvurmalısınızdır.

Diş Ağrısı ve Diş Eti İltihaplanması için Alternatif Bitkisel Tedaviler
Acıyan diş etlerine veya ağrıyan dişin etrafındaki diş etine karanfil yağı (caryophyllus) ya da mirra (lavanta yapımında kullanılan kokulu bir çeşit, sarı sakız) sürmek acıyı geçirmek için yararlı olabilir.Uyarı! Gebeyseniz karanfil ya da mirra kullanmayın.

Diş Ağrısı ve Diş Eti İltihaplanması için akupres; Diş ağrısını hafifletmek için, ayak bileğinizin içe bakan kısmındaki çukura bir dakika süreyle baskı uygulayın. Uyarı! Doğuma neden olabileceğinden, gebeyken bu hareketi yapmayan.

Öncelikle dişiniz ağrısın ya da ağrımasın günde en az 2 kez dişlerinizi fırçalamanızda fayda vardır. Bunun yanında gargara şeklindeki ağız temizleyicileri ve diş ipi de kullanabilirsiniz. Amaç ağız ve dişlerinizin temiz ve sağlıklı olması.

2013 Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Yeni  Bitkisel Tedavi Yöntemleri  İçin Tıklayınız!
Diş ağrısı sırasında karanfil tomurcuklarından yardım alınabilir. 7-8 tane tomurcuğu bir bardak kaynar su içerisinde 10 dakika kadar demleyip içmeniz durumunda diş etlerinizde uyuşma olacak ve ağrının etkisi azalacaktır.
Bir bardak sirkeye bir tutam kekik ve kimyon atılıp gargara yapılırsa diş ağrısı azalır ve diş iltihaplanması kurur. Ancak bu işlem için belirli bir süre gargara yapmaya devam etmeniz gerekecektir.
Bunun dışında bazı yerlerde alkol ile gargara yapılması, kolonyalı pamuğun ağrıyan dişe konularak ısırılması, buzlu su veya direkt buz ile bölgenin uyuşturulması, ılık su ile ağrıyan dişin yıkanması gibi çözümler sunulsa da bu çözümlerin pek etkili ve sağlıklı olduğu söylenemez.
Önemli bir uyarı yapmakta fayda var. Bazı hastalar diş üzerine ağrı kesici koymaktadırlar. Bu ağrı kesiciler bazen kişiyi daha kötü bir hale getirebilir. Bu sebeple diş ağrısı için olan ağrı kesicileri kullanmanızda fayda var. Çünkü diş ağrısı için olmayan güçlü bir ağrı kesici dişinizi ve diş etinizi kötü bir hale getirebilir.
Ve son nokta diş ağrısı önemli bir sorundur. Yukarıdaki önlemler kısa süreli fayda verebilir. En kesin çözümü bir diş doktoruna gitmek suretiyle bulabilirsiniz. Yoksa ilerleyen günler daha çekilmez diş ağrılarına sebebiyet verebilir.

Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş eti çekilmesi ve diş ağrısına çözüm

Diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısına ne iyi gelir? Çörekotu ile diş ağrısına ve dişeti iltihaplarına bitkisel çözüm. Eğer dişiniz ağrıyor, diş eti çekilmesi ve diş eti sorunları yaşıyorsanız yazımızın sonunda bulabileceğiniz çörekotu kürlerini uygulayabilirsiniz. Elbette en kısa zamanda bir diş hekimine görünmeyi de ihmal etmemelisiniz. Ağız sindirim sisteminin başlangıç noktasındadır. Diş ve di-şetlerindeki sorunlar hafif baş ve diş ağırısından başlayarak mide bağırsak rahatsızlıklarından alınan gıdaların iyi sindirile-memesine kadar bir dizi hastalığa neden olabilir.

Dişlerde ve diş etlerinde sorunlar olduğu aşağıdaki belirtilerden anlaşılır.

– Dişetlerinde kanama olur.
– Dişetleri şişer ve kızarır, hafifçe bastırıldığında ağrı hissi ile birlikte kanama görülür.
– Dişetleri çeneye doğru çekilir.
– Diş taşları oluşur.
– Dişetlerinde iltihaplanma başlar.
– Dişlerde sallanmalar ve uzamalar meydana gelir.
– Ağızda kötü tat hissi ve kötü koku oluşur.
Diş ve dişeti hastalıklarına neden olan etkenler başlıca şunlardır:
– Diş ve dişeti bakımına dikkat edilmemesi,
– Sigara ve içki içmek,
– Doğum kontrol hapları, kalp ilaçları, antidepresanlar,
– Ergenlik, hamilelik, adet görme ve menapoz gibi hormon değişiklikleri dönemleri,
– Kötü ve dengesiz beslenme,
– Şeker hastalığı,
– Sıkıntı, üzüntü, keder (stres),
– Uygun olmayan dolgu, köprü ve dişler.

Ağız, diş ve dişeti vücudun bir parçasıdır ve bağışıklık sisteminin genel durumundan, kalp damar sisteminden ve sindirim sisteminden doğrudan etkilenir.

Çörekotu ile ağız, diş ve dişeti bakımı ve korunması için aşağıdaki uygulamalar yapılabilir. Duruma göre bu önerilerden birisi veya bir kaçı bir arada tatbik edilebilir.

2013 Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Yeni  Bitkisel Tedavi Yöntemleri  İçin Tıklayınız!

Çörekotu (Koruyucu Olarak)

Bağışıklık sisteminin gücü, kalp damar sistemi ve mide bağırsak sistemi desteklenerek ağız, diş ve dişeti sorunlarına karşı koruyucu ve önleyici olarak bu uygulama önerilir. Sağlıklı kişilerde (19-30 yaş grubu, 70 kg ağırlık).

Sabah ve akşam aç karnına yemeklerden 15-20 dakika önce 1 ‘er tatlı kaşığı yeni öğütülmüş çörekotu yenir. Bu uygulamaya Kasım – Haziran ayları arasında 6 ay süreyle devam edilmesi önerilir. Bastırılamayan bir doymama hissi duyulduğunda uygulamaya tekrar başlanır.

Çörekotu + Anason + Karanfil

Birer çorba kaşığı çörekotu tohumu, anason ve karanfil bir kapta karıştırılır ve birlikte öğütülür. Bu baharat karışımı bir cam kavanozda ağzı kapalı olarak serin ve ışık almayacak şekilde muhafaza edilir.

Bu baharat karışımından sabah ve öğle yemeklerinden önce toz halinde 1 çay kaşığı ağıza alınır. Ağızda bu karışımı rahatça yutabilecek sıvı birikene kadar dille diş etlerine iyice sürerek çevrilir. Bu uygulama gözden ileri gelen baş ağrısında da kullanılmaktadır.

2013 Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Yeni  Bitkisel Tedavi Yöntemleri  İçin Tıklayınız!

Bu içerik diş eti ağrısına ne iyi gelir, diş etlerine ne iyi gelir, çekilmiş diş ağrısına ne iyi gelir, gebelikte diş ağrısına ne iyi gelir, dis etine ne iyi gelir, diş eti çekilmesine ne iyi gelir, diş ağrısına ne iyi gelir, diş eti ağrılarına ne iyi gelir, çekilen diş ağrısı nasıl geçer, diş eti çekilmesi ağrısı, dolgulu diş ağrısına ne iyi gelir, çekilen diş ağrısına ne iyi gelir, dis eti cekilmesi, bebeklerde diş ağrısına ne iyi gelir, diş eti çekilmesi bitkisel çözüm, diş eti ağrısı, çekilen diş ağrısı, diş ağrisına çözüm, gebelikte diş ağrısına çözüm, diş eti ağrısı bitkisel tedavi konularını barındırır.
paylaş:

Yorum

  1. dişetlerim cok agrıyo vede şiştiler ama dişçiye gitmekten cok korkuyorum ne yapabilirim

  2. 20lik dişimin etrafında ki et şişti ve dayanılmaz bir şekilde acı veriyor.lütfen yardımcı olun. ne yapmam gerekiyor. himalaya tuzu iyi gelir mi? tuzla gargara yapıyorum. uyuşturuyor fakat sonra tekrar ağrı başlıyor. sağ 20lik dişimi ameliyatla aldırmıştım.solda ki 20 lik dişimi de aldırsam sorun olur mu ? lütfen yardım edin . çok acı çekiyorum.

  3. lütfen en kısa sürede doktora başvurun. Durumunuz ciddi görünüyor. Benim de başıma aynı olay gelmişti ve diş sinirlerimi aldırarak kurtulmuştum. Sizin de inşallah en kısa sürede tedaviniz yapılır. Geçmiş olsun…

  4. dis etlerimin bi kisminda kizariklik var ve cok kötü igneler batiyor. yirmilik dislerimide ayni anda cikartiyorum. agri basima kulagima enseme kadar iniyor. ne yapacagimi bilmiyorum. iki aylik bir bebegim var emziriyorum.bu durumda doktora gidersem disimi uyustururlarsa bebegime bi zarar gelirmi?

  5. Alt dişlerimin birinde dişin dibinde hafif iltihaplanma şişlik kızarıklık ağrı var çok acıyor ve dişlerimi fırçaladığımda diş etlerim kanıyor

  6. off dişim çok ağrıyo lütfen yardım edin doktora gitmek istemiyorum

  7. Dis eti kızarıklıkve cok aağrıyor ne yapmam gerekir. Basim ve bademcigimde agriyor yardimci olun.

  8. Dis eti kızarık ve ve cok ağrıyor. Basim bogazima vuruor dış ağrısı. Yardımcı olun lütfen ne yapmam gerekiyor.

Yorum Yap