Conduit Toolbar Kesin Kaldırma Resimli Anlatım, Conduit Virüsü Araç Çubuğu Silme Temizleme

conduit

Merhaba arkadaşlar, son yıllarda artık hiçbir program tek başına yüklenmiyor. Çoğunlukla ücretsiz programlar ve azınlıkta olmasına rağmen para verip aldığımız bazı programlar da dahil olmak üzere hepsi artık ya bir araç çubuğu, ya bir reklam kısayolu beraberinde yüklüyor veya internet tarayıcısının anasayfasını değiştiriyor. Bazen de google arama motorunun yerine başka arama motorları koyuyolar. Bu tip şeyle herkesin başına gelebilir. Bilgisayardan anlayıp anlamama meselesi değildi, sadece bir anlık dikkatsizlik ve yazılanları okumadan ileri tuşuna basma sonucunda bu virüsler herkese bulaşabilir.

Son günlerde milletin başına belan olan araç çubuklarından birisi de Conduit Toolbar isimli virüstür. Bunlara virüs dememin nedeni mecazidir. Aslında virüs sınıfına girmezler sadece birer araç çubuğudurlar. Fakat bu araç çubukları bizim rızamız dışında kuruluyor ve bir daha da kaldırılamıyor. Bu nedenle tıpkı bir virüs gibi davrandığı için ben de onlara virüs diyorum.

Şimdi lafı kısa kesip bu conduit toolbardan nasıl kurtulacağımıza bakalım;

Conduit Nasıl Silinir ?

Öncelikle Denetim masası / Program Ekle /Kaldır ‘a girerek Conduit yazılımını kaldırıyoruz.

conduit-program

Resimde gördüğünüz gibi programı kaldırınız

Daha sonra Chrome ayarlardan Uzantılara girerek Conduit Eklentilerini Kaldırın chrome://extensions/ Tıklayarak da girebilirsiniz.

 

Sponsor Bağlantılar
 

 

conduit-Chrome

Bu işlemleri yaptıktan sonra varsayılan arama motorunuzu Google  giriş sayfanızı da www.ozengen.comyapın chrome://settings/searchEngines Tıklayarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tarayıcınııza sağ tıklayarak resimdeki gibi EXE” ‘den sonra gelen bir kısım varsa silin.

chrome exe

işlem bu kadar. işlemleri sırası ile yaptığınız zaman Conduit ‘i bilgisayarınızadan silmiş olacaksınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızı takip ederek Güncel bütün virüs temizleme yollarını ve anlatımlarımızı görebilirsiniz. Bu faydalı bilgiler Ozengen.com sitesinden alınmıştır. Editörüne bu yararlı paylaşımından dolayı teşekkür ederiz.

paylaş:

Yorum Yap