Cinsiyet Değiştirme Hakkında Herşey – Ansiklopedik Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

Nil bir erkeğin aldığı hazzı alabilecek mi?

Cinsiyet değiştirme nedir? Kimler cinsiyet değiştirebilir? Cinsiyet değiştirmek için alınacak yasal izinler ve yapılacak doktor muayeneleri nelerdir ve hangi aşamalardan ve testlerden geçilir? Cinsiyet değiştirme ameliyatı nasıl yapılır ve ölüm riski hayati tehlikesi var mıdır? Cinsiyet değiştirme ameliyat ücretleri fiyatı ne kadar?

Sponsorlu Bağlantılar

Aslında düne kadar bu soruların Türkiye gündeminde herhangi bir yeri yoktu. Hiçbir basın ve medya organında bu gibi sorulara cevap olabilecek bilgilere rastlayamazdınız. Ta ki ünlü oyuncu Nil Erkoçlar’ın çok süpriz bir kararla erkek olmasına kadar. Bu kadar güzel bir kadının neden erkek olmak isteyeceği herkesin kafasını karıştıradursun biz bugün kadınken erkek olma ameliyatı yada erkeklikten kadın olma ameliyatı ile ilgili bilmeniz gereken herşeyi ve aklınıza gelebilecek bir çok sorunun cevabını vermeye çalışacağız.  

Nil Erkoçlar’ın cinsiyet değiştirerek erkek olması magazin gündemine bomba gibi düştü. Estetik Cerrah Doç. Dr. Serdar Nasır cinsiyet değiştirme ile ilgili meak edilenleri cevapladı.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Serdar Nasır, 1 yıl önce Türkiye’de ikinci yüz naklini Cengiz Gül’e yapan isim. Bu, işin su yüzündeki kısmı.

Diğer kısmında ise cinsiyet değiştirme operasyonları var. 2.5 yıl önce, bugün evli ve çocuk bekleyen Çanakkaleli Seher Yılmaz’ı (30) Selim Yılmaz’a dönüştüren o. 

Habertürk’ten Kürşad Oğuz  Nil Erkoçlar’ın Rüzgar Erkoçlar olmasının tıbbi ve bilimsel yönünü sordu Dr. Serdar Nasır’a…

Dr. Nasır cinsiyet değiştirme ile ilgili tüm detayları anlattı.

İşte Oğuz’un o röportajı;

Nasıl işliyor süreç?

Hastalar kimlik değiştirmek yani pembeden maviye, maviden pembeye geçmek isterlerse, önce hâkime başvurmak zorunda. Hâkim bize gönderir, “Uygun mudur” diye. İlk psikiyatriye gider hasta. Cinsel Kimlik Konseyi’nde psikiyatr, plastik cerrah, kadın doğumcu, ürolog, genetikçi, endokrinolog ve hukukçu var. Psikiyatr hastayı hazırladığını düşünürse konseye çıkarır. Bize durumu anlatır.

Yazının devamı için tıklayınız. (internethaber.com)

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap