Bozuk flash bellekten veri kurtarma

Bu yazıda Bozuk flash bellekten veri kurtarma nasıl yapılır resimli olarak anlattık gerekli program linklerini ve açıklamaları verdik.

GetDataBack V3.03 – Bozuk Bellek Kurtarma

İndirmek için tıklayınız.

Diskinize ne olursa olsun :

Artık dosyalarınıza format, fdisk, virüs saldırısı, güç veya yazılım hatalarından herhangibirisi yüzünden ulaşamadığınızda sorun olmayacak. Dosyalarınızı geri dönüştürürüp kurtarıcaksınız. Hatta Diskinizin bölüm tabloları, boot kaydı, root klasörü veya master dosya tabloları kaybolduğu veya bozulduğu takdirde bile dosylarınızı kurtarabiliceksiniz …

Windows sürücünüzü tanımadığınde bile dosyalarınızı kurtarın :

GetDataBack Windowsunuz sürücünüzü tanımadığında bile datanızı kurtarmanızda size yardımcı olabilir. Sadece root klasörü kaybolduğunda deil, tüm dosya ve klasör bilgisi yokken bile kullanılabilir.

Her şeyi geri alın :

Gelişmiş algoritmalar dosyalarınızın hepsinin tam olarak alt klasörleriyle birlikte elinize geçmesini sağlıyıcaktır ve uzun dosya isimleri bile tekrardan düzgünce hatasız oluşturulabilicek.

GetDataBack güvenilir :

GetDataBack programı salt-okunur, buda demektirki program hiçbir zaman kurtarmaya çalıştığınız dosyaların üstüne veri yazmaya çalışmıyacaktır. Güvenlik bilgilerini okumayı unutmayın.

GetDataBack kullanımı kolay :

Yazılım genel kullanıcıya hitap ediyor. Ve kişinin dosyalarını kaybettiğinde çok kolay adımlarla rahatça kaybettiği bilgilere ulaşmasını ve onları kutarmasını sağlıyor. Bunun gibi gelişmiş kullanıcılarada daha gelişmiş seçeneklerle dosya kurtarma imkanını sağlıyor.

Seri bir kablo ile ağınızdaki bilgisayarların dosyalarını kurtarın :

Bu özellik sizlere herhangi bir bilgisayara ağ üzerinden seri bir kablo ile diğer bir bilgisayarın diskindeki veri kaybını kurtarmanızı sağlıyor. Bu seçenek özellikle diski çıkaramadığınız zamanlarda o bilgisayara müdahalede çok başarılı ve kullanışlı oluyor.

Recovering data over a network is useful, especially when you are not able to remove the drive you want to recover from and attach it to another computer. Network üzerinden bilgi kurtarıcağınız makineye HDHostyüklemenzi gerekiyor.

Tabe bu tarz programların kurulumu eski datanın üstüne veri yazılmasına yol açabilir. Bu GetDataBack ile ilgili değildir.
GetDataBack Nelerden Dosya Kurtarıyor :

 • Hard Diskler (IDE, SCSI, SATA)
 • USB Diskler
 • Firewire Sürücüler
 • Partitions
 • Dinamik Diskler
 • Floppy Driverlar
 • Sürücü İmajları
 • Zip/Jaz Sürücüler
 • Compact Flash Bellek
 • Smart Media Bellek
 • Güvenli Digital Bellekler
 • USB Flash Bellekler
 • iPod Diskler

İndirmek için tıklayınız.

Bu version NTSF formatındaki diskler içindir …
Fat formatındaki versiyonuna yükle tuşuna bastıktan sonraki yükleme bilgisinden ulaşabilirsiniz.

Flash Diski veya Harddiski Eski yada Bozuk Olanlar !!!
Resimi büyültmek için tıklayın. Orjinal Boyut: 891×588


Üreticinin Açıklaması :
Harddisklerine low level format atmak isteyenler
için geliştirilmiş küçük bir araç. Fabrika formatı
olarak ta bilinen bu yöntem ile harddiskinizdeki tüm
MBR ve tablo bilgisi silinecek. Tüm bitler 0 olacak
şekilde ayarlanacak. Böylece diskiniz ilk günki gibi
tertemiz olacak. S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, USB,
FIREWIRE arabirimlerine sahip disklerde çalışabilir. Maxtor,
Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum,
Western Digital marka disklerde sorunsuz çalışmaktadır.

Dikkat bu aracın kullanılması sonucu seçtiğiniz diskteki
veriler tamamen silinecektir. Silinen verilerin
kurtarılması mümkün değildir.

Boyut : 472 KB
Dil : İngilizce
Freeware

———————————— Maxtor Maxblast —————————-

Programın Arayüzü

Kullanım : Programı indirip nero vasıtası ile cd ye yazıyoruz. Biostan boot ayarını cd şeklinde değiştiriyoruz. eğer bilmiyen varsa genellike sol üst ikinci seçenekte bulunan a,cd-rom,c ve bezeri bişeyler yazan yer. Sonra bu cd yi tamir edeceğimiz hard diskin bulunduğu pc ye yerleştiriyoruz ve bilgisayarımız açıyoruz

Starting Caldera Dr-Dos….

Araya bir sürü yazı girecek ve sonunda yeni bir ekran açılacak

Run MaxBlast 4 from floppy or CD[F C]

Burada cd den çalıştırdığımız için c yi seçiyoruz. Sonra Strike a key to continue diyor herhangi bir tuşa basıyoruz ve programın beyaz renkli dil seçim ekranı karşımıza çıkana kadar bekliyoruz. Burada en üstte bulunan ingilizce seçeneğini tıklayın (artık mouse aktif). Kısa bir süre sonra karşımıza ekranın sağ tarafında 5 tane seçeek olan bir efran açılıyor. En üstteki Run MaxBlast 4 Installation Software seçeneğine girin. Çıkan sözleşmeye i agree dedikten sonra ana sayfamıza ulaşıyoruz. Eğer hd’dnizi sıfırlayacaksanız ve pcnizde aktif bir windows kurulu değilse yada geçerli bir disk alanı oluşturmadıysanız şimdi karşınıza çıkan seçeneğe hayır demenizi tavsiye ederim. Çünkü daha hızlı işlem yapıyor. Artık işimiz neredeyse bitti. Sol taraftaki 5 işlemden üstten 4. olan utilities seçeneğine girin. Açılan ekrandan 3. sıradaki “zero fill drive (-)” seçeneğini tıklayın. Eğer harddiskinizde aktif bir bölüm varsa burada karşınıza bir ekran çıkıyor ve size bilgilerinizin kaybolacağını söylüyor. bu durumda ekranın aşağı tarafındaki kutucuğa tıklayıp ileri diyorsunuz ve işlem başlıyor. Eğer harddisk tamamen mahvolmamışsa ya da çok büyük hasarlı değilse 5 ile 10 saat içinde program işlemi bitiyor ve harddiskiniz fabrikadan yeni çıkmış gibi tertemiz sorunsuz oluyor.

Boyut : 44 MB
Dil : İngilizce
Freeware

Bozuk Hafiza Karti Ve Flash Bellekten Verİ Kurtarma

Recover My Files Resimli Anlatım
Programı indirin, kurun ve lisanslayın! Sonra veri kaybına uğramış diski bilgisayarınıza 2.disk olarak takın ve programı çalıştırın. (Disk üzerindeki partition’ların görünüp görünmemesi önemli değil, program mutlaka görecektir)


link;

RapidShare: Easy Filehosting
Pass = BLACK PRINCE

Programı indirin, kurun ve lisanslayın! Sonra veri kaybına uğramış diski bilgisayarınıza 2.disk olarak takın ve programı çalıştırın. (Disk üzerindeki partition’ların görünüp görünmemesi önemli değil, program mutlaka görecektir)

1.Adım, Burada seçenekler karşınıza gelecek.Eğer format yemiş bir diskten veri kurtarmak istiyorsak HIZLI yada TAM FORMAT TARAMA seçeneklerinden birini seçiyoruz.Tabii ki her zaman tam tarama modu size +daha fazla dosya olarak geri döner.Ama format yememiş bir diskten veri kurtarmak istiyorsak yani silinmiş bir diskten (yada sildiğimiz tek bir dosya olabilir) o zaman HIZLI yada TAM DOSYA TARAMA seçiyoruz.yukarıda söylediğim +daha fazla dosya olayı bunun içinde geçerli!

2.Adım, Burada programın bulduğu aygıtları göreceksiniz, bağladığınız diskin harfini işaretleyin.Partitionlar uçmuş olsa bile aygıt mutlaka görünür

3.Adım, Hangi uzantıya sahip dosyalarınız vardı bunları seçin.Mesela Excel dosyalarınız varsa xls uzantısını seçersiniz.Zaten orada hangi uzantının hangi programa ait olduğu yazıyor.İsterseniz tümünüde seçebilirsiniz bu size kalmış.

.Adım, Programın aygıtı taramasını bekleyin.Duruma göre biraz uzun sürebilir ama olsun sonuçta dosyalarınızı kurtaracaksınız…

Son Adım, Program bulduğu dosyaları size sıralar ve bunların ne durumda olduğunu söyler.Kurtarmak istediğiniz dosyaları işaretleyip yukardaki Recover sekmesinden bunların nereye kurtarılmasını istediğinizi seçersiniz.Programın bir güzel yanıda eğer bir cd yazıcınız varsa kurtardığı verileri direkt olarak cd’ye basması.

Son Adım, Program bulduğu dosyaları size sıralar ve bunların ne durumda olduğunu söyler.Kurtarmak istediğiniz dosyaları işaretleyip yukardaki Recover sekmesinden bunların nereye kurtarılmasını istediğinizi seçersiniz.Programın bir güzel yanıda eğer bir cd yazıcınız varsa kurtardığı verileri direkt olarak cd’ye basması.

link;
RapidShare: Easy Filehosting

Bu Programlada Bozuk Hafiza Karti Ve Flash Bellekten Resimleri Hepsini Kurtarabilirsiniz.Benim Başıma Geldi Kesinlikle Tavsiyemdir.Hepsini Kurtardım Bu İki Programla …
LİNK;

RapidShare: Easy Filehosting

paylaş:

Yorum Yap