BMW 218i Active Tourer fiyatı, özellikleri ve resimleri

BMW'nin fiyatı düştü / BMW’nin Türkiye Distribütörü Borusan Otomotiv Türkiye’de satışa sunuldu.

BMW 218i Active Tourer hem yenilikçi şık tasarımı hem de cazip fiyatıyla oldukça iddialı olarak ülkemizde satışa sunuldu.

Bu haberimizde yeni BMW 218i Active Tourer modelini masaya yatırıyor ve fazla detaya girmeden bilmeniz gerekenleri aktarıyoruz…

BMW’nin Türkiye Distribütörü Borusan Otomotiv, 99 bin 788 TL’den başlayan fiyatlarla 218i Active Tourer modelini Türkiye’de satışa sundu.

Geçtiğimiz Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri gerçekleşen BMW, 218i Active Tourer, marka için bir çok ilke imza atıyor. Hem yurttaşı, hem de uzak doğulu rakiplerinin küçük SUV ve Crossover modelleriyle rekabet edecek olanyeni 218i Active Tourer ile BMW, premium kompakt MPV segmente adım atmış oldu. 218i Active Tourer’ın birebir rakibi ise Mercedes B Sınıfı.

Kompakt MPV sınıfı araçların Türkiye’deki satış rakamı yılda yaklaşık 15 bin adet civarında. Bu da toplam pazarın yaklaşık yüzde 2,5’una karşılık geliyor. Bu yılın sonuna kadar 300-350 adetlik bir satış hedefiyle pazara giren BMW’nin gelecek yıldan itibaren bu sınıftan almayı düşündüğü pay ise yılda 1500 adetlik satışla yüzde 10 civarında.

Yeni Active Tourer önden çekişli olmasından ötürü, daha çok mevcut BMW modellerinden çok, önden çekişli olarak üretilen MINI modelleriyle benzerlikler gösteriyor. Bunlardan biri de 6 ileri otomatik şanzıman.

paylaş:

Yorum Yap