Bitkisel peeling tarifleri evde hazırlanabilecek doğal peeling tarifleri

Doğal peeling nasıl hazırlanır


Peeling cildinizdeki ölü tabakayı atan,cildinize pürüzsüzlük ve ışıltı katan bir cilt bakımıdır.Hazır peeling ürünlerini almak dışında evde kolayca kendinizde uygulayabileceğiniz yöntemlerle cildinize güzellik katabilirsiniz.

Peeling tarifi 1

1 tatlı kaşığı yoğurt
1tatlı kaşığı mısır unu
1 limon rendesi

Tüm malzemeleri karıştırıp cildinize sürün ve 15 dakika bekletin.Daha sonra ılık suyla masaj yaparak cildinizi durulayın.

Peeling tarifi 2

1 yumurta akı
2 tatlı kaşığı toz şeker

Yumurta akı ve toz şekeri mikserde iyice kar haline gelene kadar çırpın. Karışımı cildinize uygulayıp 15 dakika beklettikten sonra ovalayarak çıkartın ve ılık suyla cildinizi durulayın

Peeling tarifi 3

2 çay kaşığı mısır unu
2 çay kaşığı toz haline getirilmiş pirinç
2 çay kaşığı kil
2 çayı kaşığı nemlendirici krem
içme suyu.

Tüm malzemeleri karıştırıp boza kıvamına gelinceye kadar su ekleyin.Cildinize masaj yaparak sürüp 10 dakika bekletin.Daha sonra ovarak çıkarıp ılık suyla cildinizi durulayın.

Ebru Şallı Doğal peeling Tarifi

-1 tatlı kaşığı yeşil çay kremi,
-1 çay kaşığı irmik,
-1 yemek kaşığı gül suyu,
Hazırlanışı: Yeşil çay kremi, irmik ve gülsuyunu iyice karıştırın. Daha sonra bu kremi, göz ve göz çevreniz dışındaki bölgelere sürün. 5 dakika bekledikten sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketler yaparak bu kremi yüzünüzden çıkarın. Yüzünüzü ılık suyla silin. En son olarak cildinizi gülsuyuyla ovalayın.
Bu formülü gece yatmadan önce uygularsanız maksimum verim alırsınız.Bu peelingi haftada 1 uygulayın.

paylaş:

Yorum Yap