Bilgisayarın Kapanma Süresini Ayarlamak Nasıl Ayarlanır, Bilgisayarın Kapanma Saatini Ayarla

Sponsorlu Bağlantılar

Örneğin belirli bir sürenin bilgisayar kapanmasını istiyorsanız, örneğin bir film izlerken yada müzik dinlerken bilgisayarın kapanmasını istiyorsanız artık herhangi bir programa yada yazılıma ihtiyaç duymadan windows’un özelliğini kullanarak belirli bir sürede kapatabilirsiniz.İşlem tamamen kendiniz yazarak sadece belirli bir sürede kapatır herhangi bir tekrarlanma şansınız yoktur.Örneğin bir çok yazılımlarda ayrıntılı bir şekilde ayarlıyabiliyorsunuz yada ek bir özellik getirebilirsiniz vereceğimiz bu ipuçta tamamen çalıştır bölümüne yazarak belirli süre sonra kapanacaktır.

Yapmanız Gereken işlem şu şekildedir,

Sponsorlu Bağlantılar

Başlat menüsünden Çalıştır yada arama çubuğuna gelerek:

shutdown -s -f -t 300 yazmanız yeterlidir.

300 beş dakika sonra kapanması anlamına gelmektedir.Süreyi isteğine göre düzenliyebilirsiniz.

1dk=60 sn

10dk=600 sn

60dk=3600sn

Bilgisayarı Kapanmaya Ayarlamak

Windows XPde bilgisayarı Otomatik Kapatmak için hazır bir program vs. gerek yok aslında.. Basit bir komutla bu işlemi yapabilirsiniz..
Yapacağınız işlem;
Başlat > Çalıştır > tsshutdn 3600 yazmanız. 3600 saniye 1 saat yapar. Burada ki değeri değiştirerek otomatik kapanma süresini düşürebilir ya da uzatabilirsiniz. Bu şekilde hiç programla falan uğraşmadan bilgisayarı otomatik kapatabilirsiniz.

1dk=60 sn

10dk=600 sn

60dk=3600sn

Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı (Windows Closer)

Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı – Zaman ayarlı PC Kapatma Programı – Windows Closer+ 2.0

Programın genel kullanımı çok basittir. Ana ekran üzerinde görülen tek kutu içerisine saat/dakika cinsinden giriş yapıldıktan sonra Saati Ayarla düğmesine tıklanarak program aktif hale getirilir ve Gizle düğmesi ile program gizlenir. Belirtilen saat geldikten sonra program, Windows’u kapatacaktır. Belirtilen saatte değişiklik yapılacak ise; Windows Tuşu + F4 ile program yeniden karşınıza çıkacaktır.

Eklenen yeni özellikleri ve değiştirilmiş tasarımı ile Windows Closer+ v2.0, sizlere daha kapsamlı hizmet verebilmek için hazırlandı.

Bu yeni versiyonumuzda, bir önceki sürümde yer alan Belirtilen Saate göre otomatik kapanma işlemine ek olarak Belirtilen Süre sonunda otomatik kapanma (Geriye Sayım) özelliği eklenmiştir. Bunun neticesinde artık belirtilen süre sonunda da otomatik kapanma işlemi gerçekleşmektedir.

Ayrıca, System Tray a (Windows saatinin sol tarafına) program simgesi eklenerek, programın gizli durumunun değiştirilmesi kolaylaştırılmıştır.

Bilgisayarın kapanmasına 5 ve 1 dakika süre kala, kullanıcıyı bilgilendiren balon mesajları bulunmaktadır. 1 dakikanın altında kalan sürelerde System Tray (Windows saatinin sol tarafı) ikonunda durumu belirtmek için yanıp-sönen durum simgesi özellik olarak eklenmişir.

Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı (Windows Closer)
Üretici : Yasin Ersever
Dili: Türkçe
Boyutu: 406 Kb
İşletim Sistemi: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003 Server/Vista
Lisans: Freeware
Kısıtlamalar: Sınırsız

Windows Closer indir

Zaman Ayarlı Pc Kapatma

arkadaslar verecegim linkteki programla zaman ayarını yapıp bilgisayarınızın ne zaman yenıden baslamasını yada ne zaman kapanmasını ıstıyorsanız bunu yapabilirsiniz program kurulumsuzdur zipten cıkarın ve direkt calıstırın…

RapidShare: Easy Filehosting

eger programsız yapmak istiyorsanız aşagıdakı yolu takip edebilirsiniz.

Başlat / Çalıştır dedikden sonra
shutdown -s -t saniyecinsindensüre

Örn ( shutdown -s -t 600 ) 10 dakika sonra bilgisayarın kapanmaya başlayacakdır.

İstediğin zamanda açmak için ise bios ayarı yapmamız gerekmekde

Not : Yukarıdaki komutu yazdığında Blaster virüsündeki gibi bilgisayar küçük bir pencerede geri saymaya başlayacakdır. Korkacak birşey yok

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap