Bilgisayarımdan neden ses gelmiyor ne yapmalıyım windows 8 7 xp vista driver

Sponsorlu Bağlantılar
ETİKET: bilgisayarımdan ses gelmiyor, bilgisayarımın hoparlöründen ses gelmiyor, bilgisayardan ses gelmiyor, bilgisayardan ses gelmiyor neden, bilgisayarımdan ses gelmiyor neden, bilgisayarın hoparlöründen ses gelmiyor, bilgisayar hoparlöründen ses gelmiyor, ses neden gelmiyor, ses gelmiyor neden, ses yok neden

Müzik dinlerken video izlerken oyun oynarken vesaire bilgisayarımda hiç bir şekilde ses gelmiyor nedeni nedir çözüm için yardım.

drpsu final adlı bir program var birçok teknik servis bende dahil olmak üzere bunu kullanırız.programın boyutu 2.5gb ama her türlü driver ın güncelini bularak yükler ses problemini bu programın çözüceğini sanıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Ya da alternatif olarak;

Sorun ses sürücüsünün (driver) yüklenmemesi olabilir. Bunun için;

bilgisayarıma sağ tıkla –> özellikler–> donanım–> aygıt yöneticisinden
hangi donanımlarının yüklü ve yüklü olmadığını anlayabilir ve ona göre yükleyebilirsiniz.

Şunları deneyiniz;
1) Denetim Masası > Ses Efekti ve Ses Aygıtları‘nı açınız.
2) Resimde görülen yerdeki sürücüleri kontrol edip, bunları alternatif diğer sürücülerle değiştiriniz.

Tüm gerekli driverleri kurdum bilgisayarıma eksik hiç yok..Aygıt yonetıcısıne de bakıyorum eksık gozukmuyor…FAKAT BİLGİSAYARIMDAN SES GELMİYOR… Ne Yapmalıyım?
Başlat > Ayarlar > Denetim Masası

Ses Efekti ve Ses Aygıtları kısmında ses kartı sürücün görünüyorsa, ve seviyesi sonda ise, hoparlöründe sorun yoksa yada onun kablosunu yanlıs takmadıysan ( yeşile yeşil ) ses gelmemesi için bir neden yok

Bilgisayarımdan Ses Gelmiyor – Ses Çıkmıyor

İlk önce çözüm önerilerine başlamadan önce şu ayarları mutlaka kontrol edin:

 • Hoparlörünüzün açık olduğundan emin.
 • Hoparlörünüzün çalıştığından emin olun.
 • Hoparlörünüzün sesinin açık olduğuna emin olun.
 • Hoparlörünüzün, bilgisayara takılı olduğuna emin olun.
 • Sağ alttaki ses simgesine çift tıklayın ve ardından ses ayarlarını kontrol edin.

Lütfen yukarıdaki seçenekleri doğruca kontrol edin.Yukarıdaki seçeneklerde bir sorun görünmüyorsa aşağıdaki önerilere bir göz atın isterseniz:

 • Ses kartınızın driverı yüklü olup olmadığını kontrol edin.(Şurda ki yazıdan Realtek AC’97 Audio Driver’ı bulabilirsiniz.Ama belki bu driver işinize yaramayabilir.Çünkü sizin ses kartınız farklı olabilir.)
 • Denetim Masası>Ses Efekti ve Ses Ayarları>Ses sekmesine gidin.Orada bulunan ayarlarınızı kontrol edin.
 • Denetim Masası>Ses Efekti ve Ses Ayarları>Ses Ayarı sekmesine gidin.Alt tarafta ki Hoparlör Ses Ayarı’nı kontrol edin.

Artık muhtemelen bilgisayarınızdan ses geliyordur.

Bilgisayardan ses gelmiyor Neden Olabilir ?

Başlat çalıştır’a dxdiag yazın ve enter’a basın.

Uyarı penceresine evet veya hayır’ı tıklayın. Önemli bir şey değil…

Açılan pencerede üstteki butonlardan 1. Ses’i tıklayın ve Aygıt bölümünde Ad bölümünde yazılı olan bilgiyi buraya yazın.

Bu bilgiye göre en güncel sürücüyü bulup indirmeniz gereken linki verelim. Dilerseniz kendiniz bulup indirin ve kurulumu yapın

Tercih sizin…

drpsu final adlı bir program var birçok teknik servis bende dahil olmak üzere bunu kullanırız.programın boyutu 2.5gb ama her türlü driver ın güncelini bularak yükler ses problemini bu programın çözüceğini sanıyorum.

ses kartı sürücüsü yüklü donanım düzgün calısıyor diyor sesin gelmemesi için hiçbir sorun yok ama ses gelmiyor normal calıyormuş gibi görünüyor format cektim yine olmadı sorun ne olabilir

Sorun halen devam ediyorsa;

“SB Live! Wave Aygıtı” Creative Sound Blaster Live! Wave aygıtı yani ses kartınız bu.

http://support.creative.com/download…rType=1#type_1

Bu adresten, sayfanın alt bölümünde işletim sisteminizi seçin ve sürücüyü indirip kurun.

Bilgisayarımdan ses gelmiyor sebebi nedir?

Başlat > Ayarlar > Denetim Masası

Ses Efekti ve Ses Aygıtları kısmında ses kartı sürücün görünüyorsavirgul ve seviyesi sonda isevirgul hoparlöründe sorun yoksa yada onun kablosunu yanlıs takmadıysan ( yeşile yeşil ) ses gelmemesi için bir neden yok

PC den hiç ses gelmiyor Yardım

dün gece windows un update sayfasından C-Medya AC97 Audio Device güncellemesini yaptım.

Artk pc çıkışına hiçbir şekilde ses vermiyor.
Hatanın güncellemeden kaynaklandığını düşünüp ( ki öyle sanırım) Program Ekle/Kaldır dan güncellemeyi kaldırdım ve eski ses driverlerımı tekrar yükledim. Fakat güncelleme (boyutu sıfır) hala orada duruyor ve hala ses vermiyor çıkışa pc

güncellemeyi kaldırdıktan sonra pc restart attı ve açılışta alttaki hatayı veriyor

Aygıt yöneticisinde ise ses ile ilgili herşey normal görünüyor

ÇÖZÜM NEDİR YARDIM?

Sorunu şimdi hallettim. Meğerse pc her AC97 yi tanımıyormuş. Uygun olanı bulup yükleyince sorun düzeldi. Fakat Program Ekle/Kaldır’da ki C Medya hala duruyor Ashampoo bile kaldıramadı. Her açılışta dll hatası vermeye devam ediyor.

 

Bi sabah masaüstü makinayı açtığım zaman aynı sortunla karşılaştım. hemen driverleri kaldırıp yeniden kurdum. sorun çözüldü. İnşallah seninkide olur.

 

 

  1. Not

   • Bilgisayarınıza takılı bir ses kartınız olduğunu düşünüyorsanız, ancak Ses, video ve oyun denetleyicilerikategorisinde o kart görünmüyorsa, Diğer aygıtlar kategorisini genişletin ve orada listelenen aygıtlara bakın.
  2. Ses kartı adının yanında sarı renkli bir soru işareti varsa, bir sorun olabilir. Ses kartı adını sağ tıklatın ve sonraÖzellikler’i tıklatın.
  3. Genel sekmesini tıklatın ve ses kartıyla ilgili bir sorun olup olmadığını anlamak için Aygıt durumu kutusuna bakın.
 • Hoparlörlerinizin çalışan bir güç kaynağına bağlı olduğundan ve açık durumda olduğundan emin olun.
 • Hoparlörlerinizin bilgisayara doğru şekilde bağlandığından emin olun.

  Hoparlörlerinizde, bilgisayarınıza takılı kabloyu bulun. Hoparlör kablosunun hoparlörlere ve bilgisayardaki doğru girişe takılı olduğundan emin olun. Örneğin kablo 1/8 inçlik bir kabloysa, bilgisayarın arkasında bu kablo için yuvarlak bir giriş olması gerekir. Evrensel seri yol (USB) kablosuysa, bilgisayarınızdaki herhangi bir USB bağlantı noktasına takılabilir.

 • Hoparlörün sesinin kapalı veya çok kısık olmadığından emin olun.
  1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Donanım ve Ses ve ardından Müzik Aygıtları ve Ses Temaları’nın altındakiSistem sesini ayarla’yı tıklatarak Ses Ayarı Denetimi’ni açın.
  2. Ana Ses Düzeyi’nin altında sesi yükseltmek veya kısmak için kaydırıcıyı yukarı veya aşağı hareket ettirin.

  Not

  • Bazı taşınabilir bilgisayarlarda kasanın dışında bir dış ses düzeyi denetimi bulunur. Taşınabilir bir bilgisayar kullanıyorsanız, dış ses düzeyi denetimini kontrol edin.
 • Kulaklığınızın; ses kartınızın veya bilgisayarınızın çıkış (kulaklık) jakına (hoparlör yerine kulaklıklarla dinlemek istemediğiniz sürece) takılı olmadığından emin olun. Kulaklık takıldığında, çoğu bilgisayar otomatik olarak hoparlör sesini keser.

Bu adımlarla sorunu çözemezseniz, bilgisayarınız ve hoparlörlerinizle gelen bilgilere bakın veya üreticinin web sitesine gidin.

Hoparlörlerimden gelen ses cızırtılı veya bozuk.

 • Hoparlörlerinizin bilgisayarınıza doğru şekilde bağlandığından emin olun.

  Hoparlörlerinizde, bilgisayarınıza takılı kabloyu bulun. Hoparlör kablosunun hoparlörlere ve bilgisayardaki doğru girişe takılı olduğundan emin olun. Örneğin kablo 1/8 inçlik bir kabloysa, bilgisayarın arkasında bu kablo için yuvarlak bir giriş olması gerekir. USB kablosuysa, bilgisayarınızdaki herhangi bir USB bağlantı noktasına takılabilir.

Bu adımlarla sorunu çözemezseniz, bilgisayarınız ve hoparlörlerinizle gelen bilgilere bakın veya üreticinin Web sitesine gidin.

Bilgisayarımda ses kartım var, ancak Windows onu tanımıyor.

Windows’un ses kartınızı tanıması için ses kartınıza ait uyumlu bir sürücüyü bulup yüklemeniz gerekir. Çoğu ses kartı düzgün çalışmak için sürücü yazılımı gerektirir. Aygıtla birlikte gelen yazılım disklerini yüklediğinizden emin olun. Diskiniz yoksa veya disk üzerindeki yazılım sorunu çözmezse, şu adımları izleyin:

 1. Windows Update aracılığıyla ses kartınız için bir sürücü olup olmadığına bakın. Daha fazla bilgi için, bkz. Windowsgüncelleştirmelerini yükleme.
 2. Windows Update ses kartınız için bir sürücü bulmazsa, sürücü olup olmadığını denetlemek için ses kartı üreticisinin Web sitesini ziyaret edin. Varsa yükleyin. Yoksa, üreticisine başvurun.
 3. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Sistem ve Bakım ve ardından Aygıt Yöneticisi’ni tıklatarak Aygıt Yöneticisi’ni açın.‌ Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 4. Aygıt Yöneticisi’nde, Ses, video ve oyun denetleyicileri altında bir ses kartı arayın ve Windows’un kartınızı tanımadığını onaylayın.
 5. Aygıt Yöneticisi’ni kapatın.
 6. Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmive ardından Denetim Masası’nı tıklatarak Denetim Masası’nı açın.
 7. Denetim Masası’ndaki Ara kutusuna donanım ekle yazın.
 8. Donanım Ekleme Sihirbazı ile eski aygıtların sürücülerini yükle’yi tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Ses kartım için yeni bir sürücü buldum, ancak nasıl yükleneceğinden emin değilim.

Windows Update güncelleştirilmiş sürücüleri arayıp otomatik olarak yükleyebilir, ancak yüklemek istediğiniz yeni bir sürücü zaten varsa, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Süresi geçmiş sürücüler ses sorunlarına neden olabilir, bu yüzden ses kartınız için en yeni sürücüyü yüklemek iyi bir düşüncedir. Şu adımları izleyin:

 1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Sistem ve Bakım ve ardından Aygıt Yöneticisi’ni tıklatarak Aygıt Yöneticisi’ni açın.‌ Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 2. Aygıt Yöneticisi’nde, Ses, video ve oyun denetleyicileri altında ses kartınızı bulun ve ardından aygıt adını çift tıklatın.
 3. Sürücü sekmesini tıklatın ve ardından Sürücüyü Güncelleştir’i tıklatın.

Ses kartımı yüklemede sorunla karşılaşıyorum ve Windows Vista ile uyumlu olup olmadığını merak ediyorum.

Donanımınızın Windows Vista ile uyumlu olup olmadığını öğrenmek için Windows Vista Yükseltme Danışmanı web sitesine gidin. Bu Web sitesi eskiden Windows Donanım Uyumluluk Listesi’nde bulunan bilgileri içerir.

Taşınabilir bir müzik çaları, mikrofonu veya diğer ses aygıtını bilgisayarımda çalıştırmakta güçlük çekiyorum.

Bir taşınabilir müzik çaları, mikrofonu veya başka bir ses giriş aygıtını bilgisayarınıza bağlamak için ses kartınızdaki hat girişi bağlantısını kullanabilirsiniz.

Ancak, varsayılan olarak ses kartınızdaki hat girişi bağlantısı sesi kapalıdır. Bu da, bu bağlantı noktasına bir ses aygıtı takarsanız, hat girişi bağlantısında sesi açıncaya kadar bilgisayarınızda herhangi bir ses üretmeyeceği anlamına gelir.

Bir ses kartının arkasındaki bağlantı noktalarının resmiBirçok ses kartında hoparlör bağlayabileceğiniz bir hat çıkışı bağlantı noktası ve ses giriş aygıtı bağlayabileceğiniz bir hat girişi bağlantı noktası vardır.

Hat girişi bağlantısında sesi etkinleştirmek için

 1. Müzik Aygıtları ve Ses Temaları’nı açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası’nı, Donanım ve Ses’i tıklatın, ardından Ses’i tıklatın.
 2. Kayıttan Yürütme sekmesini tıklatın, Hoparlörler’i tıklatın ve sonra Özellikler’i tıklatın.
 3. Hat girişi bağlantısında sesi etkinleştirmek için, Düzeyler sekmesini tıklatın ve sonra Hat Girişi altında Sessizdüğmesini Sessiz düğmesinin resmi tıklatın.
Hoparlör Özellikleri iletişim kutusunun resmiHat girişi bağlantısı varsayılan olarak sessiz moddadır
Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap