Bilgisayardan silinmeyen dosyalar nasıl silinir, silerken hata veren dosya ve klasörü silmek için ne yapılır?

Bilgisayardan Silinmeyen Dosyaları Silmek için yapmanız gerekenleri sizlere kısaca açıklamaya çalışacağım…Bilgisayarınıza bir program yüklediniz veya program yüklerken kendiliğinden başka birşey bilgisayarınıza yüklendi ve bunu silmeye çalışıyorsunuz ama bir türlü silinmiyorsa konumuz size yardımcı olacaktır. Bilgisayarınıza yüklediğiniz veya kendiliğinden yüklenen dosyaları programsız şekillerde nasıl silebilirsiniz.

Programsız Silme İşlemi nasıl yapılır hemen öğreniyoruz.Bilgisayarınızı yeniden başlatın başlangıç sırasında F8 tuşuna basın,daha sonra gelen menüden Komut İstemiyle güvenli Modu seçmelisiniz XP açılıyor kullanıcı seçiminde Administrator ile oturum açın, karşınıza DOS penceresi gelecektir.

DOS komutlarıyla silinmeyen dosyanın bulunduğu klasöre gidin.Gireceğiniz dizin D:müzik olsun. İlk önce cd D:yazarak D dizinine girin sonra cd müzik yazın DIR komutuyla müzik” klasoru içersindeki dosyaları karşımıza çıkarıyoruz.Bazen silinmeyen dosyaları bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar silme işlemini gerçekleştirdiğinizde kendiliğinden silinebilir.

Bundan sonra yapmanız gerekenler ise şöyle arkadaşlar Örnek dosya ismi silinmeyendosya.ex Komut satırına D:müzik del silinmeyendosya.exe yazın ve işlem tamam diyeceksiniz İki kez Ctrl+Alt+Del yaparak bilgisayarı yeniden başlatıp dosyanızın bilgisayar açıldıktan sonra silindiğini göreceksiniz.Ve işte hepsi bu kadar istenmeyen silinmeyen dosyayı silmiş oldunuz.. Kolay gelsin

paylaş:

Yorum Yap