Bilgisayardan iphone’a internet bağlantısı

Bilgisayardan iphone’a internet bağlantısı nasıl yapılır, iphonedan pcye bilgisayara internet nasıl bağlanır resimli anlatım

1. kablolu adsl modemini kablosuz modeme çevirebilirsin . access point takarak modem kablosuz hale geliyor. hepsiburada sitesinde kampanya ile 25 ytl ye satılan bi model vardı. ben 3 hatta yıl asus wl 330g ile kablolu modemi kablosuz yaptım.

2. masaüstü bilgisayarına 25-30 ytl ye kablosuz wireless usb dongle alabilirsin . ben bu hafta aldım asus 167g 30ytl . daha başkalarıda var tabi. böyle yaparsan tabi biraz uğraşırsın nasıl yaparsın bilmiyorum ama yapabilirsin 🙂
benim aletin programında ap olarak kullan accees point olarak kullan diye bi seçenek var sanırım o zaman başka bi cihaz benim bilgisayarımdaki neti wireless ile kullanabilecek. tabi tam bilmiyorum bunu.

3. mevcut ttnet bağlantının sözleşme süresi bittiyse iptal ettir başka bi şirkete geç. hem kablosuz modemin olur hemde indirimli kullanırsın birkaç ay 🙂

4. çevrende bi arkadaşında wireless modem varmı ona bak varsa izin alıp kullanabilirsin sonuçta telefonla ne kadar harcayabilirsin kotayı.

iPhone’u modem olarak nasıl kullanabiliriz?

UzmanTV
iPhone Nasıl Kullanılır

Bluetooth ile iPhone Üzerinden İnternet Bağlantısı

Çoğu iPhone 3G veya 3GS kullanıcısı, USB kablosu ile iPhone’unu modem olarak kullanıp, bilgisayarını internete bağlayabiliyor. Fakat özellikle laptop tarzı taşınabilir bilgisayarlarda bulunan Bluetooth özelliği kolayca kullanılamıyor. Bu yüzden herkesin klasik problemi olan, “Bluetooth ile iPhone üzerinden internet bağlantısını gerçekleştirmek” ile ilgili bilgilerimizi paylaşalım istiyoruz. Öncelikle bu işlemin orijinal adının Tethering olarak anıldığını belirterek konuya giriş yapmak istiyoruz.

Bluetooth bilindiği üzere çoğu bilgisayarda artık standart olarak  gelen ve iPhone üzerinde de sadece internet/modem erişimi ve kulaklık hizmeti için kullanılabilecek bir özellik olarak geliyor. (Şu an için iPhone üzerinden dosya, resim, video veya adres defteri transferi gibi hizmetler için Bluetooth kullanılamıyor) Yazının  başında belirttiğim gibi Tethering yapabilmek için öncelikle  iPhone’un EDGE veya 3G üzerinden hali hazırda internete erişebilmesi  gerekiyor. Şimdi adım adım nasıl bu işi bir Mac veya Windows bilgisayarda yapabilirize bakalım.

Öncelikle telefonumuzun internete bağlı (EDGE veya 3G) olduğundan emin oluyoruz. Daha sonra kapalı olan internet bağlantısını Ayarlar -> Genel -> Ağ ->Internet Paylaşımı menüsünden açmak istediğimizde  (eğer Bluetooth kapalıysa) bize bir mesaj ile internet paylaşımının hangi yöntem veya yöntemlerle gerçekleştirilmek  istenildiğini soruyor. Tabiki Bluetooth ile yapacağımız için Bluetooth’u Aç seçeneğini tercih ediyoruz.

iphone_bluetooth_01 iphone_bluetooth_02

Sırada bilgisayarımıza, Bluetooth yetenekleri aktifleştirilmiş  telefonumuzu bağlamak var. Yapılması gereken ilk işlem tabiki bilgisayar üzerinde Bluetooth ayarlarını etkinleştirmek ve yeni bir Bluetooth donanımı tanıtmak istediğimizi belirtmek. Bu işlemleri 2 farklı işletim sistemi içinde inceliyoruz. Önce Mac OS X üzerinde :)

Mac OS X üzerinde Bluetooth Konfigürasyonu
İlk olarak, menüde yer alan Bluetooth simgesinden Set Up Bluetooth Device seçeneğini seçiyoruz.

iphone_bluetooth_03
Karşımıza, yakınımızda yer alan ve içeriğinde bize hizmet veren bluetooth cihazların listesi geliyor. Tabiki bizim cihazı seçerek “Continue” seçeneği ile ilerliyoruz.

iphone_bluetooth_04

Daha sonra karşımıza bilgisayarımız ile iPhone donanımını  senkronize edeceğini belirten bir mesaj çıkıyor. Tabii ki “Continue” ile işleme devam ediyoruz.

iphone_bluetooth_05
Bu ekranda çıkan numaraların aynısınıda iPhone üzerinde  görmemiz gerekiyor. Burada Eşle seçeneğine tıklayarak devam etmemiz gerekiyor.

iphone_bluetooth_06
Bu andan itibaren aslında bilgisayarımız ile iPhone cihazımızı eşleştirme işlemini başarıyla tamamlamış oluyoruz. Bu işlemin ilk tanıtımdan sonra bir daha yapılması gerekmediğini belirtmek isterim…

iphone_bluetooth_07
Artık internete çıkmak istiyorsak yapmamız gereken tek işlem MAC  OS X üzerindeki Bluetooth menüsünden daha önce eşleştirilmesi  tamamlanmış olan cihazımızı kullanarak internete bağlanmasını söylemek yeterli olacaktır.

iphone_bluetooth_08

Başarılı olarak internet bağlantımızı kurduğumuzda da, iPhone’da ekranın üzerindeki “İnternet Paylaşımı” yazan mavi  zeminli alanı görmüş olmamız gerekiyor.iphone_bluetooth_10

Windows XP üzerinde Bluetooth Konfigürasyonu
Gelelim işin Windows kısmına… Buradaki  süreç de benzer. Sadece MAC  OS X işletim sistemindeki gibi otomatik Bluetooth tanıma yeteneği olmadığı için, Windows’ta elle veri girmek gerekiyor. Sırasıyla bakacak olursak öncelikle yine iPhone’da internete erişebildiğimizi kontrol ediyoruz ve de iPhone’da Ayarlar -> Genel -> Bluetooth seçeneğini de açık konuma getiriyoruz.

Bu esnada bilgisayarımızdaki Bluetooth cihazının özellikleri menüsünden (Kontrol Paneli ya da Görev Çubuğundaki) Yeni Cihaz Eklemeyi yani Add Bluetooth Device seçeneğini seçiyoruz. Araç çubuğunda yer alan Bluetooth simgesine sağ tıklayarak da bu seçeneğe daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

iphone_bluetooth_10a

Sonrasında yeni cihazları arayacağını söyleyen bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda devam etmek için yapmanız gereken, hazır olduğunuzu belirten kutucuğu işaretleyerek Devam (Next) seçeneğine basmanız.

iphone_bluetooth_11
Kısa bir taramanın ardından erişilebilen cihazların listesi ile karşılaşacaksınız. Bu liste içerisinde internet paylaşımını aktif ettiğimiz iPhone seçildiğinde Devam (Next) seçeneği ile işlemlere devam ediyoruz.

iphone_bluetooth_12
Bu esnada bizim için Şifre (PIN) Üret  seçeneğinin direk seçili olduğu bir menüde devam diyoruz. Ekranda aslında kendimizde bir pin kodu belirleyebiliyoruz.

iphone_bluetooth_12a
Bilgisayar ekranında yazan Pin kodunu aynı anda cep telefonumuz üzerinde de görüyoruz. Aynı numarayı buraya girerek bağlan seçeneği ile sistemimizi telefonumuz ile birbirine tanıtma (Pair) işlemini tamamlıyoruz.

iphone_bluetooth_13
Şimdi sırada internete bağlanmak kaldı. Bu kısımda artık yapılması gereken tek şey Ağ Bağlantıları (Network Connections) seçeneği altından Bluetooth bağlantımıza çift tıklamaktan ibaret. Karşımıza gelen ekranda ise direk Connect seçeneğine basarak internet bağlantımızı telefon üzerinden sağlamış oluyoruz.

iphone_bluetooth_14
Bluetooth bağlantısı başarıyla gerçekleştiğinde de aynı Mac’teki bağlantıda olduğu gibi iPhone’daki ekranın üst kısmında mavi bir bölüm çıkıyor.

iphone_bluetooth_15

Her ne kadar yukarıda anlatılan işlemlerin yapımı basit  gözüksede bazı sorunlar ile karşılaşmanız muhtemel. Çünkü Windows’taki Bluetooth konfigürasyonu, Mac’teki gibi standart değil. Konfigürasyon ekranları ve arayüzler bilgisayar modeline göre değişiklik gösterebiliyor, fakat mantık aynı. Bu tip durumlarda yapılması gereken ilk adım bluetooth ayarları içerisinden daha önce tanıttığınız telefon, bilgisayar ayarlamızı silmek ve baştan başlamak olmalı. Herşeyi yapmanıza rağmen yine de Windows’ta iPhone’unuzu Bluetooth üzerinden bağlayamazsanız, Microsoft’un bu konuda hazırladığı Türkçe yardım sayfasına bir gözatabilirsiniz:http://support.microsoft.com/kb/883258/tr

Yine de karşılaşabileceğiniz teknik sorunlar ile ilgili olarak http://www.iphoneturkey.biz/destek-talepleri adresinde paylaştığımız gibi yardım talep edebilirsiniz. Tabii bu yazıya yorum yapmaktan da çekinmeyin.

Not: 3.0 yazılımı ile gelen Tethering özelliğinden, iPhone 2G sahipleri ve Avea aboneleri yararlanamazlar. Detaylı bilgi için : http://www.iphoneturkey.biz/2009/06/iphone-30-ile-ilgili-sk-sorulan-sorular.html

İphone 3G ile Bilgisayara İnternet

iphoneinterner İphone 3G ile Bilgisayara İnternetPek çoğumuz bilmiyor, iphone cep telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak, 3G teknolojisi ile internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. Üstelik kablo olmasa da olur. Öncelikle telefonunuza aylık internet paketi almanızı öneriyorum, daha sonra iphone > Ayarlar > Genel > Ağ > İnternet Paylaşımı sekmesine geliyorsunuz. Aktifleştirmeyi gerçekleştirdikten sonra size USB mi Bluetooth mu diye soruyor, tavsiyem kablodur çünkü şarj aradan çıkmış olur. Sistem bilgisayarda ayar filan da gerektirmiyor, özellikle de kablo ile bağlantıda kabloyu tak, internet paylaşımını aç, internettesin. Yalnız malum, telefon görüşmesi yaptığınız anda 3G pasif oluyor yani internet gidiyor. Önemli bir çalışma üzerindeyken buna dikkat edin.

Pc niz üzerinden iphone aracılığıyla internete bağlanmak

Iphonunuzu modem olarak kullanarak internete bağlanmak:

iPhone a 3.0 fw ile gelen özelliklerden biride direkt olarak internete baglanabilmemiz. Bu özellik iphone icerisinde mevcut oldugundan dolayı iphone mize hiç bir ek uygulama yüklemiyoruz.

İhtiyacımız olan sey:

-Bağlanmak istedigimiz bilgisayarda iTunes bulunması,

-IPhone umuzun internete bağlı bulunması (Wi-Fi, Edge, 3G…).

Eger Pc’nizde iTunes bulunmuyorsa buraya basarak son sürüm olan iTunes programını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Eger internet kullanımında sorun yasıyorsanız; iPhone ile internet kullanmak icin, abonesi oldugunuz operatörün müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
Birde Turkcell ve Avea kullanıcıları Ayarlar / Genel / Hakkında / Ag / Hücresel Veri Agı / APN: internet , Kullanıcı Adı: Boş , Parola: Boş şeklinde doldurursanız internetinizi aktif etmiş olursunuz.

Daha sonra Kablo veya Bluetooth secebeklerinden dilediginizle direkt olarak baglanabilirsiniz.

Eger bu secenekleri uyguladıgınız halde baglantıyı alamadıysanız Pc nize, Ag Baglantılarım kısmından Apple taglı görünen baglantıyı aktif etmelisiniz.

ve calısırken son resimde görünen gibi iPhone üzerinde “internet baglantısı” yanıp sönmeye baslıcaktır.

iPhone’u Modem Olarak Nasıl Kullanırız?

Bir iPhone cihazınız var, buna bağlı olarak hattınızında da tanımlı olan bir internet paketine sahipsiniz ve siz cihazınızıninternet özelliğini gerek bilgisayarınız ile gerekse de 3G özelliği bulunmayan bir iPad ile paylaşmak istiyorsunuz. O halde doğru konuyu okuduğunuza emin olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle iPhone cihazınızdaki internet bağlantısının bilgisayar veya iPad ile nasıl paylaştırılacağını anlatmaya çalışacağız. Bir çok gelişmiş cep telefonunda olduğu gibi iPhone’u da modem olarak tanımlayıp internet bağlantısını kolaylıkla kablolu yahut kablosuz olarak paylaşmamız mümkün. Bunun için yapmanız gereken yazımızın devamındaki bir kaç adımdan oluşan basit işlemleri takip etmek ve uygulamak. Böylelikle iPhone‘da yer alan internet bağlantınızı diğer cihazlar ile kolaylıkla paylaştırabileceksiniz.

Daha önce iPhone’da takılı olan hattınız için internet paketi satın almadıysanız yahut cihazınızın “Hücresel Veri” kısmında “İnternet Paylaşımı” ayarları da büyük ihtimalle dikkatinizi çekmemiştir. İşte bu belirtilen ayarlar yapılmadığında ve hücresel veri ile internet paylaşımı aktif edilmediğinde sizler iPhone cihazınızın internet paylaşımını nasıl yapabileceğinizi bir türlü kavrayamayacaksınız. Çünkü bu ayarlar yapılmadığında “Ayarlar” kısmında görülmesi gereken bir özellik görülemeyecek, dolayısı ile siz sanki internet paylaşımının ancak bir uygulama ile yapılabileceğini düşünebilirsiniz. Oysa ki ek bir uygulamaya gerek kalmadan internet paylaşımını ilgili ayarları yapmak sureti ile aktif olacak menüden nasıl yapabileceğimizi beraberce göreceğiz.

iPhone İnternet Paylaşımı ve Modem Olarak Kullanma iPhone İnternet Paylaşımı ve Modem Olarak Kullanma

Sol üst resimde sizin de farkedeceğiniz gibi hücresel verinin aktif edilmeden ve internet bağlantı paylaşımı için ayar yapılmadan önceki halini, diğer resimde de aradığımız özelliğin yer almış olduğunu görebiliyoruz. İşte tüm yapacağımız ayarlar kısmında bizde yer almayan “Kişisel Erişim Noktası“nı aktif etmek olacak.

iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı

Kişisel erişim noktasını aktif etmek için resimlerde de göreceğiniz gibi öncelikle ayarlar kısmında yer alan “Genel” seçeneğine tıklıyoruz, ardından “” yazısına tıkladığımızda bu kısımda yer alan “Hücresel Veri” özelliğinin kapalı olduğunu görüyoruz. Hücresel veri özelliğini açtığımızda da hemen altında yer alan “Hücresel Veri Ağı” kısmının aktif olduğunu görüyoruz. Hücresel veri ağı yazısına da tıklayarak özel ayarlarının olduğu kısıma gidiyoruz.

iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı

Geldiğimiz bu bölümde “APN” yazan kısmın boş olduğunu görüyoruz, bu kısıma örneğimizde olduğu gibi “internet” yazıyoruz (servis sağlayıcınız tarafından özel olarak verilmiş bir başka isim, kullanıcı ve adı parola yoksa). Yine bu resimde görünmeyen ve üstte kalan yerde de “Hücresel Veri” kısmına da yine “internet” yazıp aktif edebiliriz. Şimdi cihazımızın ayarlar bölümüne dönelim, yine “Kişisel Erişim Noktası” yazısı gelmemiş olabilir. Bunun için ayarlar bölümünden çıkıp cihazımızın ana ekranına dönelim ve tekrar ayarlar uygulamasına giriş yapalım. İşte şimdi kişisel erişim noktası karşınızda olacaktır, bu yazıya da tıklayıp neleri nasıl kullanacağımızın ipuçlarını da yazan özel ayarlar kısmına erişelim.

Burada bağlantı için isterseniz bir parola atayabilirsiniz, bu parola telefonunuz ile bilgisayar veyaiPad için eşleştirme parolası olacaktır. Bundan sonraki adım ise telefonunuzu ister bluetooth, ister wifi isterseniz de USB kablosu üzerinden bağlamak olacak. Bilgisayarınızın wifi bağlantısı açıksa telefonunuza ait wifi bağlantısını görecek ve gerekli seçimi yaptığınızda cihazlar birbiri ile eşleşecektir. Aynı şekilde dilerseniz bluetooth bağlantısını aktif ederek iPad ile de eşleştirebilirsiniz.

Hücresel veri açık ve ayarı yukarıda belirttiğimiz gibi yapılmışsa, internet bağlantı paylaşımı da aktif edilmişse artık bu metod ile iPhone’da yer alan internet bağlantısını ilgili cihazlar ile paylaştırma işlemini tamamlamışsınız demektir. Hattınızda 3G desteği aktifse iPhone’ununuz artık bir 3G modem olarak diğer cihazlarla bu şekilde bağlantı paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz. Umarız yazımız bu konuda takılan kullanıcılar için yol gösterici olmuştur diyerek bir dahaki ipucumuzda görüşmek üzere diyoruz…

 iPhone EDGE Bağlantısını Bilgisayar ile Paylaşmak

iPhone Internet-EDGE Bağlantısını Laptop ile Paylaşın

Uzun zamandır beklenen makalemiz hazır . Artık cep telefonunuzun çektiği ve baz istasyonunun izin verdiği her yerden bilgisayarınızı internete bağlayabileceksiniz.

Bunun için iPhone’unuzda kullandığınız aktif bir Internet paketi ve bağlantı kuracağınız bilgisayarınızda kablosuz ethernet kartı olması gerekiyor .

iPhone’unuzun veri planı ve öldürücü bir mobile tarayıcısı olması harika, ama havaalanında yanınızda laptopunuzla uçağınızı beklerken tamamen masaüstünüzde tarayıcıyı kullanmak güzel olmaz mıydı?
iPhone’unun kendi EDGE veri bağlantınız dışında başka bir bilgisayara bağlanmanıza izin vermeyecektir. Ama küçük bir hünerle İphone’nunuzun veri servisi boyunca laptop’nuzda süresiz internette gezebileceksiniz.

NOT: Muhtemelen kendinize soracaksınız. Bu yine de iphone’nun kullandığı yavaş EDGE veri bağlantısı değil mi?Evet,öyle.Ama bana sorarsanız tam donanımlı bir masaüstünde kullanılan yavaş intenet ile kısıtlı bir ekranda kullanılan internet arasında çok fark var.

Bilgisayarınızda kullanıdığınız bir SSH istemcisi bulunuyor. Eğer mac kullanıcısı iseniz sorun yok ama windows kullanıcısı iseniz bunu size kısaca anlatacağım

Kendimize özel evde kullanacağımız bir SSH oluşturmak;
Şimdi ilk önce cygwin programını indirmemiz gerekiyor çünkü bize lazım olan program o. burdan—-> CYGwin
Windows’ta mac’te olduğu gibi SSH oluşturmak benzer olaylardır.Kişisel SSH(secure shell)niz ile evdeki bilgisayarınıza internetten son derece güvenli bir şekilde bağlanabilirsiniz ve yönetebilirsiniz. Evet şimdi anlatıma geçelim.

SSH Yükleme ve Düzenleme

Verdiğimiz linkten CYGwin uygulamasını indirdikten sonra setup.exe dosyasımızı çalıştırıyoruz.
Hiçbirşeyi değiştirmeden ileri diyerek Choose A Download Site dediği kısma geliyoruz.Burda site seçimi yapacağız.Burdan istediğiniz herhangi bir siteyi (herhangi birisi olabilir) tıklayıp ileri diyoruz ve bir yükleme yapıyor program. Sonrasında + işaretlerinin olduğu şu ekran gelecek.

Neye İhtiyacınız Olacak?

Burdan aşagıda NET menüsü var.+ işaretinin üzerine tıkladığımızda aşağıya doğru menü açılacak.Orda openssh yazan bölümü bulup solda Skip yazan yerin yanındaki işarete tıklıyoruz.(yuvarlağın üstünde 2 ok olan işaret).Sonra skip yazan kısım tikli hale gelecek 2 kısıma dönecek.Bunu gördüğümüzde ileri seçerek yüklememizi tamamlıyoruz.

Bundan sonra cygwin komut satırını açıp şunu yazıyoruz : ssh-host-config". Size kod sırasıyla “privilege separation” hakkında,”create local user sshd,” hakkında,”install sshd as a service,” hakkında soru soracak bunların tümüne evet diye cevaplayınız. Kod size “CYGWIN=” hakkında soru sorduğuna şu cevabı yazınız : ntsec tty

Şimdi SSH 1 protokolünü etkisiz hale getireceğiz

Bu işlem genelde güvenlik sorunlara yol açtığı için üzerinde çeşitli düzenlemeler yapacağız ki bağlantı yapacağımız zaman sorunla karşılaşmayalım.

Şimdi sırasıyla c:\cygwin\etc\defaults\etc\sshd_config tıklayarak config dosyasını açıyoruz.

“#Protocol 2,1” yazan yeri “Protocol 2.” ye çeviriyoruz. Ve kaydedip çıkıyoruz. (” #” işaretlerini kullanmadan tabi ki )

Şimdi ise kendi SSH sunucumuzu çalıştıracağız

Cygwin’i tekrar açıyoruz ve Şunu yazıyoruz : net start sshd

işlemleri yaptıktan sonra size ekranda şöyle birşey belirmesi gerekiyor:

 

The CYGWIN sshd service is starting.
The CYGWIN sshd service was started success-y.

  • Ve rock'n roll :)Şimdi SSH 22 portu açacağız :
    Şu an sunucumuz çalışıyor. Bağlantı için Güvenlik duvarınızda port açmanız gerekecek.
Bunun için Denetim masası-güvenlik merkezine tıklıyoruz. Açılan sayfanın en altında güvenlik duvarına tıklıyoruz. Karşımıza bir pencere gelecek. O pencereden özel durumlar sekmesi içinde "Bağlantı Noktası Ekle" var.Onu tıklıyoruz ve aşağıdakilerin aynısını yazıp tamam diyoruz.

Şimdi öncelikle port açmak için bir takım bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Başlat-Çalıştır'a cmd yazıp enter'a basıyoruz. Sonra ipconfig komutunu siyah ekranda yazıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede IP Adresiniz, Alt ağ maskeniz,Varsayılan ağ geçidiniz olması gerekiyor.Onları bir yere kayıt edin ilerde işimize yarayacak.
Şimdi modeminize giriş yapmanız gerekiyor.internet tarayıcımızı açalım http://192.168.2.1 yazalım. Modeminizin ipsini bulmak için google'dan faydalanabilirsiniz.Bu Airties marka modem IP' sidir.

Modemimize bağlandıktan sonra genelde şifre koymadıysanız ya direkt açılır ya da çıkan ekranda tamam derseniz hiçbirşey yazmadan direk modemin içine bağlanır.
Modemin içinde solda yapılacaklar vardır.Bizim işimize yarayan PORT AÇMA,PORT YÖNLENDİRME kısımları olacaktır.Bu butona tıkladığımızda karşımıza ekle çıkacaktır.
Ekle dediğimizde Portumuzun adı,başlangıç portu,bitiş portu,sunucumuzun IP'si gibi soruları soracaktır.

  1. Portumuzun Adı:VNC
  2. Başlangıç portu:5900
  3. Bitiş portu:5900
  4. Sunucu adresi,ip’miz : Kendi not aldığınız ip adresidir.
  5. Sonra da tamam diyip çıkıyoruz

Şimdi bağlantı için bir Winspc programı gerekiyor.Bu programı da buradan indirebilirsiniz: —>Winspc

Daha sonra burdan giriş yapacağınız şifre ve kullanıcı adını belirleyin. (Ayrıca login de buradan olacaksınız) . Şimdi bilgisayarınızla ilgili herşey hazır.

iPhone'u Hazırlamak

Öncelikle installer’dan openssh uygulamasını indiriyoruz.Pc mizde wireless’ın açık oldugundan emin oluyoruz. iPhone wi-fi özelliğimizden bilgisayarımızı buluyoruz. Cygwin’i tekrar açıyoruz ve komut olarak şunu yazıyoruz :

ssh -ND 9999 root@kendi ip adresiniz

Sonra;

Karşınıza böyle bir ekran gelecek. Bu ekran sorulan soruların hepsine EVET yanıtını verin. Ve en sonda sizden parolanızı isteyecek. Parolanızı girin.
Ve herşey hazır. Artık laptopunuzdan bağlantı kurabilirsiniz.Vista ve Windowsta proxy ayarları otomatiktir ama web tarayıcımızda küçük bir ayar daha yapmamız gerekecek. İnternet ayarlarından manuel yani elle proxy oluşurabilirsiniz. Resimde oldugu gibi biz firefox için örnek koyduk :

Artık iPhone’un internet bağlantısına kablosuz ethernet kartınız aracılığı ile bağlanabilirsiniz.

Yazan : Ahmet Özsarı – iPhoneServis.Com

 

paylaş:

Yorum Yap