Bilgisayara şifre koyma resimli

Bilgisayara şifre koyma resimli

Etiketler : bilgisayara nasıl şifre konulurbilgisayara şifre koymakbilgisayarıma şifre koymak istiyorum,bilgisayarımın şifresinasıl şifre oluşturulurşifre işlemlerişifre oluşturmak içinwindowsa şifre koymak,windowsa şifre koymak için

Bilgisayara (windows açılışına) şifre koymak

Bilgisayarının çalıştığı ofiste diğer çalışanlar tarafında yada evde diğer aile fertleri tarafından izinsiz kullanılmasını istemeyenlerin ilk aklına gelen şey, bilgisayarın açılmasına yada diğer bir deyişle windows açılışına şifre koymaktır.

Bilgisayarının açılışına nasıl şifre konulduğunu bilmeyenler bu makale sizler için..

Başlat” menüsünden “Ayarlar” ve sonrada “Denetim Masası” na tıklayın.

Açılan “Denetim Masası” penceresinde “Kullanıcı Hesapları” na tıklayın.

Açılan “Kullanıcı Hesapları” penceresinde “Hesap Değiştir” linkine tıklayın.

Açılan ekranda bilgisayarınız kurulurken tanımlanan kullanıcılar listelenecektir. Siz hangisini kullanıyorsunuz üzerine tıklayın. (Muhtemelen Guest haricinde hangisi varsa odur.) Benim bilgisayarımda kullanıcı adım “Administrator” olarak tanımlı idi bu yüzden “Administrator” kullanıcısının üzerine tıklıyorum.Sizin kullanıcı adınız ne ise ona tıklayacaksınız.

Açılan ekranda “Parola Oluştur” linkine tıklayın.

Açılan parola oluşturma ekranında “Yeni bir parola yazın” kutusuna şifrenizi girin. “Onaylamak için şifrenizi yeniden girin” kutusuna aynı şifreyi tekrar girin. En alttaki kutucuğa ise eğer şifrenizi unutursanız hatırlamanıza yardımcı olacak bir cümle girebilirsiniz.Bütün bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra “Parola Oluştur” butonuna tıklayın.

İşte hepsi bu kadar bundan sonra bilgisayarınız açılırken aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve sizden bilgisayarın açılması için gereken şifreyi isteyecektir. Şifre girildikten sonra bilgisayarın açılışı devam edecektir.

Güvenli günler dileklerimle

Bilgisayara Şifre Koyma Yöntemleri

Bilgisayarlarının güvenliklerini arttırmak isteyen kulanıcılar için şifre oluşturmayı anlatacağız.Şifreoluşturarak bilgisayarınızı sizden izinsiz  veya parolayı bilmeyen kullanıcıların kullanmasını engelleyeceksiniz.Bu şifre oluşturma yöntemlerini hem masaüstü hem de laptoplarınızda kullanabilirsiniz

 • Biostan Bilgisayara Şifre Koymak
  Bilgisayarımıza biostan şifre koymak için, öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatıyoruz.Daha sonra Başlangıçta F2 veya Del tuşlarına basarak bios ayarları kısmına giriyoruz.Açılan ekranda ‘user Password’ ve ‘supervisor password’ alanalrını göreceksiniz.Bu iki alana da girip şifremizi her iki kısma da aynı şekilde dikkatli bir biçimde yazıyoruz.Daha sonra ‘F10′ tuşuna basıp değişiklikleri kaydediyoruz.Bilgisayarımız yeniden başladığında açılır açılmaz parolanızı soracaktır.
  Şifrenizi sıfırlamak yani bu durumdan kurtulmak için, yukardaki yönergeleri girip yeniden bios a giriyoruz.Bu sefer ‘user passsword‘ ve ‘supervisor password‘ kısımlarını boş bırakıp entera basıyoruz. F10 tuşuna basıp bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.Şifre artık sorulmayacaktır.
  Eğer şifrenizi oluşturdunuz fakat daha sonra unuttuysanız, bu durumdan kurtulmak için masaüstü  bilgisayarlarda, bilgisayarın kasasını açıp anakartın üzerinde pili birkaç dakika çıkarınız ve biosa ait jumperı yerini değiştirip bilgisayarınızı açtığınızda şifre sorulmayacaktır.
 • Windows’da Syskey Yöntemi ile Şifre Koymak
  Syskey yönetimi ile şifre koymak, en güçlü şifreleme yöntemlerinden biridir.Öncelikle bu şifreleme yönteminin çözülmesinin imkansız olduğunu belirtip eğer şifrenizi unutursanız, bilgisayarınızı formatlamaktan başka çareniz olmadığını belirtelim.Windowsdayken bilgisayarınızın başlat butonuna tıklayıp, ‘çalıştır’ butonuna basınız.Çalıştıra ‘syskey‘ yazıp entera basınız.Daha sonra açılan ufak pencerede ‘güncelleştir’ butonunu göreceksiniz. Güncelleştir’e tıklayıp, açılan kısımda ‘başlatma parolası’ nı seçiniz. Aktif olan kısıma parolanızı iki defa yazıp tamam a tıklayınız. Artık bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda windows açılışında şifre sorulucaktır.
  Şifrenizi sıfırlamak yani bu durumdan kurtulmak için, yukardaki yönergeleri izleyip tekrardan güncelleştire tıklayınız. Burada ‘Başlangıç anahtarını yerel anahtar olarak sakla’ kısmını seçip tamam tuşuna bastığımızda ,eski şifremizi yazacağız.Böylelikle başlangıçta şifre sorgulamasından kurtulmuş olacağız.

Bilgisayara şifre nasıl koyulur videolu anlatım

BiLgisayara Şifre Koymak

Arkadaşlar öncelikle Başlat –> Çalıştır –> Ve Şunu yazıyoruz syskey
daha sonra cıkan pencerede Sağ altta Günçelleştir butonu bulunmaktadır. Onu tıklıyoruz ve Açılan Pencerede Başlatma parolası olan sekmeyi işretliyoruz ve Şifremizi yazıyoruz altına Tekrar aynı şifreyi yazıyoruz Tamam butonuna basıyoruz ve bilgisayarınıza kırılmayacak şifre koyuyorsunuz….

Uyarı: Arkadaşlar unutmayın kırılmayacak şifre dedik eğer şifreyi unutursanız pc nize yeniden sistem kurmak gerekir…

açıklama:bu yöntem sam database’i koruyor. Veritabanını ve Sistemi şifreliyor.

Başlangıçta tabiki şifre ile karşılaşacaksınız. Ve bu şifre bildiğiniz user pass lere benzemez

Bu bir sistem şifresidir. Kırmanız imkansız değil ama sam database e ulaşmanız gerekiyor ki buda bizim için biraz olanaksız. Windows’un arka kapıları olarak nitelendirdiğimiz programcı girişlerinden ulaşabiliriz.

NOT: Bu şifreyi unutursanız sistem’i kurtaramassınız bilginize. Profesyönel değilseniz hiç dokunmayın

iptali: Başlat = Çalıştır = syskey yaz enter’a bas.

ÇIkan pencereden güncelleştir’e tıkla. Orada Sistemin ürettiği parola kutucuğunu seç. Başlangıç anahtarını yerel olarak saklada kalsın. Tamam diyip kullandığın şifreyi girip iptal edebilirsiniz…

 bilgisayara şifre koymak nasıl olur

yapman gerekenler başlat/ayarlar/denetim masası/kullanıcı hesapları/yeni hesap oluştur hesaba herhangi bir isim ver ileri butonunu tıkla ve hesabı oluşturu seç hesabı oluşturtuktan sonra parola oluştur seçeneği var onu seçiyorsun isteğin şifreyi oraya yazarak parolayı oluştur butonuna basıyorsun ve bilgisayarını yeniden başlatıyorsun artık bilgisayarına şifre koymuş oldun

paylaş:

Yorum Yap