Bilek Kalınlaştırma Hareketli Resimlerle İnce Bilek Nasıl Kalınlaştırılır? Resimli Anlatım

İNCE BİLEK PROBLEMİ VE ÇÖZÜMÜ


Öncelikle belirtmeliyimki bu konuda okuyacağınız ve yararlanacağınız her türlü bilgi , tarafımdan , ilk gözden tecrübeyle ve gözlemle sabitlenmiştir. İnce bilekli olma durumu , çoğu insanın kafasına taktığı bir konudur. Özellikle ince bileklere sahip erkekler , bu yönlerinden dolayı kısa kollu giysi yada gömleklerden uzak durmakta , uzun kollu gömlek yada giysilerin de kollarını sıvayamamaktadır.Bu gruptaki insanlardan biriyseniz bu yazı ve tavsiyeleri dikkatle okumanızı öneririm. Dediklerimi uygulayan birçok insanın bu sorundan kurtulduğuna ve rahata erdiğine şahit oldum.

İlk önce şunu söylemek istiyorum. Bilek bölgesi (tam olarak saat takılan bölge) kalınlaştırılamaz. İnce bilekliyseniz , ince bileklisiniz ve ince bilekli kalacaksınız. Eğer ergenlik çağı yada öncesindeyseniz bu bölgenin kalınlığı bir nebze değişebilir. Fakat ergenliğinizi tamamladıysanız bileğinizde bir kalınlaşma beklemeyin. İşin daha kötü yanı ise , bilek bölgesinde kasın inanılmaz az olması ve bilek bölgesinin kalınlığının ağırlık çalışılarak da geliştirilemez olmasıdır. Fakat herşeye rağmen bu sorunun üstesinden gelmeniz yine de mümkün. Size bunu şu şekilde açıklayayım.

Bileğinizden dirseğinize kadar olan bölgedeki kas grubuna ön kol kas grubu denir. Bu bölgedeki kas gruplarının hacimlendirilmesi demek , daha kalın ön kol anlamına gelir. Ayrıca bilek bölgenizde de çok çok az miktarda bir kalınlaşma olacaktır. Yani bileğinizin hemen üstünden başlayarak dirseğinize kadar olan bölgenin daha kalın ve kaslı olduğunu düşünün. Eğer içinizden bunun bileğimle ne ilgilisi var diyenler varsa , onu da şu şekilde açıklayayım. Bilekten dirseğe doğru kalınlaşan üçgen şekline benzer bir kol , çok estetik durur. İnsanlar bileğinizin inceliğine değil , bileğiniz ve ön kol bölgenizin birlikte nekadar estetik durduğuna bakarlar. Vereceğim egzersizleri bir süre düzenli olarak yaptıktan sonra emin olunki , o bölgenizi saklamak bir yana , özellikle o kısmı gösteren giysiler tercih edeceksiniz.

Tavsiyem herşeyden önce bir spor salonuna gidilmesi. Fakat zamanınız yoksa yada bir spor salonuna gidemiyorsanız yada benim için ora gelişsin yeter diyorsanız sizin için yazılan yazıyı okuyorsunuz demektir. Kısaca doğru yerdesiniz. Evde değişime başlayabilirsiniz. Spor salonlarına gidenler de , programlarına hocalarının bilgisi dahilinde gösterdiğim bilek hareketlerini rahatlıkla ekleyebilirler. Aynı zamanda bayanlarda bileklerini güçlendirmek isterlerse , daha az ağırlıklarla aynı egzersizleri yapabilirler. Bayanlar için kollarınız kalınlaşacak diye bir durum yoktur. Sadece ağırlıkları az kullanmanız kalınlaşmadan sıkılaşmanıza ve güçlenmenize yetecektir. Yararlarını göreceğinizden şüpheniz olmasın.

ÖN KOL KASLARI ve BİLEK KALINLAŞTIRMA HAREKETLERİ EGZERSİZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!!

Öncelikle ihtiyacımız olan malzemelerden bahsedelim. İlk ihtiyacımız olan ; ikitane gücünüze ve sakatlanma riskinizin minumum olacağı ağırlığa göre dumbbell. Dumbbell da kilo seçimi tamamen size bağlıdır. Bilek , özellikle ince bilek , sakatlanması kolay bir bölge olduğu için , başlarda sizi çok aşırı zorlamayacak bir ağırlık gerekir. İkinci ihtiyacımız olan bar dediğimiz iki yanına ağırlık plakaları takılabilecek metal sopa şeklindeki araçtır. Eğer elinizde bundan yoksa ve temin edemiyorsanız , alternatif olarak , bir oklavanın yada sopanın iki tarafına gücünüze göre 1′ er tane 5’er kilo , yada ikişer tane 5’er kilo su şişesi takılarak aynı araç ev imkanlarıyla sağlanabilir. Duruma ve güçlerine göre bayanlar da 1,5 ‘ ar lık olan su şişelerinden de kullanabilirler.

Vereceğim egzersizleri 2’ye bölüp 10-15 arası tekrar sayısıyla 3’er set yapmanız işinizi görecektir. Her set bitiminde , diğer sete başlamadan önce 1 dakika civarı bekleyin. Bu dinlenme süresi önemlidir. 1. gün 1. 2. 3. 4. 5. – 2. gün 1. 6. 7. egzersizleri yapın. Hareketleri yavaş ve dikkatli bir şekilde yapın ve yaparken o bölgenin kasıldığını , büyüdüğünü hissedin , düşünün. Egzersizleri yaptığınız süreçte , günlük beslenmenizde mutlaka protein ağırlıklı , tavuk , kırmızı et , balık tarzı yiyecekleri az bile olsa tükettiğinize emin olun. Şimdi egzersizleri resimleriyle birlikte vererek açıklıcam.


1)Dumbbell Wrist Flippers


* Dikkatli ve yapılmalıdır. Çok hızlı yapılması sakıncalı olan bu hareket , 1. gün ve 2. gün egzersizlerinin ikisininde başında yapılmalıdır. Bileklerin diğer hareketler için ısınmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda farklı kas gruplarını çalıştıracaktır. 

2)Reverse Barbell Curl


* Barı yada elinizdeki sopayı avuç içiniz yere bakacak şekilde ayakta durarak tutun. Harekete aşşağıdan başlayın. Sopayı yada barı , dirsekten bileğinize kadar olan kısım , yere paralel olana kadar kaldırın. Sonra tekrar başlangıç pozisyonuna dönün. Başlangıç pozisyonuna dönerken nefes alın. Yukarı kaldırırken , zirveye yakın nefes verin. Yukarı biraz daha hızlı kaldırın. Aşağı başlangıç noktasına dönerken biraz daha yavaş indirin. Bu harekette en önemli kısım dirseklerinizdir. Dirseklerinizi ve kolunuzun dirsekten yukarı kısmını nekadar az oynatırsanız , ön kolunuzu okadar iyi çalıştırırsınız. Aksi halde hareket , bir biceps(pazu) hareketi olan hammer curl’a kayacağından yükün büyük kısmı pazularınıza bineceğinden , önkol bölgesinden istediğiniz verimi alamazsınız.

ÖN KOL KASLARI ve BİLEK KALINLAŞTIRMA HAREKETLERİ EGZERSİZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!!

3)Palms Up Dumbbell Curl


* Bacaklarınızı açıp oturduğuzda , kalçanızı geriye alıp vücüdunuzu hafif eğimli bir biçimde tutabileceğiniz ve kolunuzun dirsekten bileğin hemen üstüne olan olan bölgesini koyabileceğiniz bir zemine oturun. Avuç içiniz yukarı istikamette kalsın. Avuç içiniz yukarı baksın. Dumbbell i kadırırken sadece bileğiniz ve eliniz oynasın. Çıkarabildiğiniz kadar yukarı çıkarın ağırlığı. Tekrar başlangıç pozisyonuna yaniaşşağı geldiğinizde dumbbell ın parmaklarınızda hafifçe yuvarlanmasına izin verin.

4)Palms Up Barbell Curl


* Şekildeki gibi , kollarınızın dirsekten , bileğin hemen üstüne kadar olan bölümünü koyabileceğiniz düz bir zeminin önünde diz çökün. Siz zeminin bir tarafında kalırken, elleriniz diğer tarafından sarksın. Avuç içleriniz yukarı baksın. Barı yada sopayı sadece bilekleriniz oynayacak şekilde kaldırabilceğiniz kadar yukarı kaldırın. Kaldırırken elinizle iyice kavrayın. İndirip başlangıç poziyonuna dönerken ağırlığın hafifçe parmaklarınızda yuvarlanmasına izin verin.


* Şekildeki gibi , kollarınızın dirsekten , bileğin hemen üstüne kadar olan bölümünü koyabileceğiniz düz bir zeminin önünde diz çökün. Siz zeminin bir tarafında kalırken, elleriniz diğer tarafından sarksın. Avuç içleriniz aşşağı baksın. Barı yada sopayı sadece bilekleriniz oynayacak şekilde kaldırabilceğiniz kadar yukarı kaldırın. Kaldırırken elinizle iyice kavrayın. Duruş ve şekil olarak 4. egzersizimiz olan Palms Up Barbell Curl’le aynıdır. 


6)Standing Palms Up Barbell Curl


* Barın yada sopanın bir adım önüne geçin. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Çömelin (kesinlikle belinizden eğilmeyin) ,arkanız dönük vaziyette barı yada sopayı kavrayıp kalkın.Şu anda harekete daha başlamadınız. Sadece ağırlığı düzgün vaziyette elinize aldınız. Şimdi kollarınız kıpırdamadan , sadece bileğinizi ve elinizi kullanarak , barı yada sopayı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın. Tekrar başlangıç pozisyonuna gelirken , ağırlığın hafifçe ellerinizden yuvarlanmasına izin verin.

7)Two Arms Palms Down Dumbbell Curl


* Şekildeki gibi , kollarınızın dirsekten , bileğin hemen üstüne kadar olan bölümünü koyabileceğiniz düz bir zeminin önünde diz çökün. Siz zeminin bir tarafında kalırken, elleriniz diğer tarafından sarksın. Avuç içleriniz aşşağı baksın. Dumbbell ları sadece bilekleriniz oynayacak şekilde kaldırabilceğiniz kadar yukarı kaldırın. Kaldırırken elinizle iyice kavrayın. 

8)Two Arms Palms Up Dumbbell Curl


* Şekildeki gibi , kollarınızın dirsekten , bileğin hemen üstüne kadar olan bölümünü koyabileceğiniz düz bir zeminin önünde diz çökün. Siz zeminin bir tarafında kalırken, elleriniz diğer tarafından sarksın. Avuç içleriniz yukarı baksın. Dumbbell ları sadece bilekleriniz oynayacak şekilde kaldırabilceğiniz kadar yukarı kaldırın. Kaldırırken elinizle iyice kavrayın. İndirip başlangıç poziyonuna dönerken ağırlıkların hafifçe parmaklarınızda yuvarlanmasına izin verin.

 

NOT : Egzersizleri 1 hafta yapıp , inanılmaz değişim beklemek sadece hayalperestliktir. Düzenli ve nizami yapılırlarsa ve beslenmeyede azda olsa dikkat edilirse 1. haftadan sonra ilk gözle görülür değişimi farkedeceksiniz. Düzenli şekilde devamında istediğinize ulaşırsınız. Pes Etmeyin.

Kaynak: http://www.geldik.com

ÖN KOL KASLARI ve BİLEK KALINLAŞTIRMA HAREKETLERİ EGZERSİZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!!

paylaş:

Yorum

  1. ARKADAŞLAR BİLEKLERİMİZİN ÇAPI GENETİKTİR . KALINLAŞTIRAMAZSINIZ . MESELA BİZDE GENETİK KEMİKLERİMİZ ÇOK KALIN BENIM BILEKLERIMDE ÖYLE KALIN YANİ . BABAMDA ÖYLE . BİLEKLERİNİZİ KALINLAŞTIRAMAZSINIZ AMA SERTLEŞTİREBİLİRSİNİZ NASIL YAPICAM DİYOSANIZ BU MAKAS GİBİ ŞEYLER VAR ELLERİNLE SIKIYON ONLARDAN ALIN ONLAR SERTLEŞTİRİYOR ..

  2. aynen bılek kalınlaştırmak diye bir şey yok . genetiktir o benım de bıleklerım cok ince kalınlaşmaz ama sertleşir . bu akıldan noksan adam yalan yanlış bilgi veriyor insanlara . .

  3. bilek kalınlaşmaz sertleşir . dumbel bıleklerı sertleştirmez sadece kas yapar . bıleklerınızı sertleştırmek ıstıosanız makaslar var ellerınle sıkıyon onlardan alın gece yatmadan yapın şınav gıbı durmadan çoğaltın .

  4. yaşla berabere kalınlaşır yani ergenlik dönemi(18-19) sonrası çok azda olsa kalınlaşır bunun için bu bileklerin iyi çalışması lazım ama öyle çok bir kalınlaşma beklemeyin en fazla 1 cm oda 25 yaşına kadar buradaki arkadaşlar insanları hemen moral bozukluğuna itmeyin bunun bir canlı örneği olarak söylüyorum bunu

Yorum Yap